Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

motoru ne kadarda bir çalıştırmalı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial RF 150
    s.a arkadaşlar tekirdağda havalar buz gibi bu ara ve motorla çıkamıyorum haliyle motor yatıyor motoru kaç güde bir ne kadar süre çalıştırmalıyım ki motorum sağlam kalsın??tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyorum saygılar!!
    Bir İp Koptuğunda Tekrar Bağlanabilir,Ama Eskisi Kadar İyi Çekmez!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sherrnova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L & Kawasaki Versys 650
    Ben yaklaşık 15 günde bir havayı güneşli ama soğuk bulduğum zaman bi tur atıyorum. Motor ısınıncaya kadar. Sonra yine garaja malesef :(

Motosikleti
    FZR 600
    bende hemen hemen aynını yapıyorum. fakat ne olursa olsun binmeden duramıyorum
    hayallerle yaşamak varya bitiriyor beni be... :farao:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Akünün kendini şarj edebilmesi için arada bir uzun süreli kullanılmalı.Ben 15 günde bir de olsa sıkıca giyiniyorum 2 saat falan geziyorum.Bu soğuk havalarda şehir içi kısa süreli 10-15 dakika kullanımlardan kaçınılmalı.Kısa sürede akü kendini şarz edemiyo ve tükeniyo.

Motosikleti
    Mondial RF 150
    ben ise motoru apartmandan dışarı çıkarıp 5-10 dakika rolantide çalıştırıyorum bunun bi faydası warmı??

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı excess59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ise motoru apartmandan dışarı çıkarıp 5-10 dakika rolantide çalıştırıyorum bunun bi faydası warmı??
    kısa dönemde değil ama uzun dönemde bu şekilde akü kendini yer.sana nacizane tavsiyem 1 hafta en fazla 10 günde bir 1 saat tur atman.özellikle çinliler 2000devirden sonra şarjı düzgün yapmaya başlar.yada bir akü şarj aleti alacaksın akünü devamlı şarj deşarj yapacaksın

Motosikleti
    sym wolf 250 NI
    Evinde araba amfisi çalıştırmak için 10 amper adaptör taşıyanlar sıkıntı yaşamaz benim gibi

Motosikleti
    Mondial RF 150
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kısa dönemde değil ama uzun dönemde bu şekilde akü kendini yer.sana nacizane tavsiyem 1 hafta en fazla 10 günde bir 1 saat tur atman.özellikle çinliler 2000devirden sonra şarjı düzgün yapmaya başlar.yada bir akü şarj aleti alacaksın akünü devamlı şarj deşarj yapacaksın
    örneğin 1 ay hiç çalıştırmadık kullanmadık motoru aküsü kesin bitermi? zaten ben motoru akdıığımdan berii aküyü şarj etmiyom 8 ay falan oldu

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı excess59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    örneğin 1 ay hiç çalıştırmadık kullanmadık motoru aküsü kesin bitermi? zaten ben motoru akdıığımdan berii aküyü şarj etmiyom 8 ay falan oldu
    akün yenide olsa uzun süre sarj edilmez ise biter. akünün kaliteside önemli bazen 1 ay çalıştırmazsın tek marşta alır bazen 2 gün çalıştırma almaz en iyisi düzgün şarj olup olmadığını kontrol etmektir.dediğim gibi ataba şarj cihazları var ondan al aküyü şarjda bırak,ne zaman biteceğini en iyi akün cevap verir tarih zaman veremeyiz

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Haftada bir yada 10 günde bir motoru 7 8 dakika jikleli çalıştırmak yeterli olacaktır. Jikleli diyorum çünkü sıhatli bir akü şarjı olması için motorun 2100 devri geçmesi gerekiyor.. Ayrıca Haftada bir 1 saat binmek nedir ona anlam veremedim. Çünkü 1 saatte ben Silivriye giderim. Okadar uzun bir kullanıma gerek yoktur. Yok illa ben kullanıcam diyorsanız, yaklaşık 15 km bir yolu gitmeniz yeterlidir. E-5 olması tercih edilir. (Gündüz kullanımlarda) Farların ve diğer sistem ışıklarının kapalı olması göz ardı edilmemelidir. 15 km yol sizin yaklaşık 20 dakkanızı alır. Buda yeterli olacaktır.

Motosikleti
    Mondial RF 150
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akün yenide olsa uzun süre sarj edilmez ise biter. akünün kaliteside önemli bazen 1 ay çalıştırmazsın tek marşta alır bazen 2 gün çalıştırma almaz en iyisi düzgün şarj olup olmadığını kontrol etmektir.dediğim gibi ataba şarj cihazları var ondan al aküyü şarjda bırak,ne zaman biteceğini en iyi akün cevap verir tarih zaman veremeyiz
    bu şarj cihazlarıyla nasıl şarj edicem aküyü sökmem gerekiyor dimi çünkü apatmnın merdiven altında duruyor motor orda priz falan yok mecbur eve almak lazım değilmi? bide nerede satılır bu ataba şarj cihazları kaç paradır tahminen?

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Rölantide çalıştırmanız ile çalıştırmamanız arasında fark yok, ya gerekli önlemleri alıp motoru kaldırın, ya da motor yağının her yere nüfuz edebilmesi için en az 5 dk sürün..
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rölantide çalıştırmanız ile çalıştırmamanız arasında fark yok, ya gerekli önlemleri alıp motoru kaldırın, ya da motor yağının her yere nüfuz edebilmesi için en az 5 dk sürün..
    Motoru çalkalasak olmaz mı? Heryere nüfuz eder belki

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Alıntı gorkemuls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru çalkalasak olmaz mı? Heryere nüfuz eder belki

bende tekirdağda yaşarım arasıra.
    1 saat gezmek çok yere gitmek demek.
    ilk önce akün sağlam olcak.
    merdiven altıda o kadar soğuk olmaz dışarısı gibi.
    40 günü aşkın süre çalıştırmadım bodrumdaydı motorum, çektim jikleyi bastım marşa tıkır tırkır maşallah.
    aküyü alalı 1 sene olmuştur sanırım.
    ama genede sen gez arada 20 25 dk ben gezmedime pişmanım başkasını görünce içim gidiyor.
    tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    Mondial RF 150
    Alıntı scorpions_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bende tekirdağda yaşarım arasıra.
    1 saat gezmek çok yere gitmek demek.
    ilk önce akün sağlam olcak.
    merdiven altıda o kadar soğuk olmaz dışarısı gibi.
    40 günü aşkın süre çalıştırmadım bodrumdaydı motorum, çektim jikleyi bastım marşa tıkır tırkır maşallah.
    aküyü alalı 1 sene olmuştur sanırım.
    ama genede sen gez arada 20 25 dk ben gezmedime pişmanım başkasını görünce içim gidiyor.
    tekeriniz düz bassın.
    doğruu diyosun ama malum havaları biliyosun bu havada gezmek pek akıllıca bi fikir değil adamı haşat edebilir ciğerine işler bu soğuk adamın bırak 20-25 dkyı bugün 10 dk sadece rölantide bıraktım aşşğada apartmanın önünde dondumm

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Şu koca kış mevsiminde motora binmediğim en uzun süre 8 gün oldu ondada 2 günde bir çalıştırdım olduğu yerde gaz verdim. Seviyorum motorumu yahu
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    Mondial RF 150
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu koca kış mevsiminde motora binmediğim en uzun süre 8 gün oldu ondada 2 günde bir çalıştırdım olduğu yerde gaz verdim. Seviyorum motorumu yahu
    hahahah aynen bende işte,düşüncelerime vesile olmuşsun kardeş bugün bende çalıştırıp gaz verdim

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Olduğu yerde gaz vermenin motora hiç bir faydası olmaz, kullanmayacaksanız, kışlık bakım yapıp kaldırın. Çalkalama türü geyiklere cevap bile vermiyorum..
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Mondial RF 150
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olduğu yerde gaz vermenin motora hiç bir faydası olmaz, kullanmayacaksanız, kışlık bakım yapıp kaldırın. Çalkalama türü geyiklere cevap bile vermiyorum..
    niye olmuyo ki? önemli olan ne bu durumda ? yani şunu yapmalıyız ki şu olmasın yani motorla gezmeliyiz çalıştırmak yetmez çünkü bilmemne bilmemne gibi...

Motosikleti
    FREEDOM 200
    Arkadaşlar şunu unutmayınki! işleyen demir paslanmaz! Bizim atlarda malum demirden! Arasıra gezin onla :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)