Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150 CC Scooter Karbüratör temizliği

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Jundign 150 cc manda kasa
    Arkadaşlar 150 CC Scooterın karbüratörünü temizlemek istiyorum ama çok profesyonel bir tamirci değilim. Acaba yarı amatör şekilde söküp temizleyebilir ve tekrar takabilir miyim.

Ve bu işlemleri gerçekleştirirken nereler dikkat etmek gerektiğini ustalarımızın tavsiyeleriyle gerçekleştirmek istiyorum. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    öncelikle söktügün gibi takcak bir zihne sahipsen yapa bilirisn

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    anlamıyorsan hiç kurcalama aslında kolay ama sen en iyisi bi ustaya git hem böylelikle onlarda ekmek yer

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı extrem_015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlamıyorsan hiç kurcalama aslında kolay ama sen en iyisi bi ustaya git hem böylelikle onlarda ekmek yer
    bence denesin sonucta hepimiz bise bliyosak boza boza ögrenmisizdir anadan doğdugnda kimse bilmiyordu ........ bence yap kardeşim sen

Motosikleti
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence denesin sonucta hepimiz bise bliyosak boza boza ögrenmisizdir anadan doğdugnda kimse bilmiyordu ........ bence yap kardeşim sen
    bozduktan sonra 2 emek harcayıp tekrar yaptıracaksa amenna istediğini yapmakta özgür, benimki sadece bir tavsiyeydi......

Deniz Ser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı extrem_015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bozduktan sonra 2 emek harcayıp tekrar yaptıracaksa amenna istediğini yapmakta özgür, benimki sadece bir tavsiyeydi......
    Burdur'lu birini görmek ne güzel
    Şöyle bir şey de var bir kere iki kere bozar belki ama sonra sistem çözülür ömür boyu kendi temizler karbüratörünü 2 emek harcayıp ömür boyu ufacık bir şey için servise gitmekten kurtulmuş olur böyleceBozacaz diye bakmakla kalmayacağız ya ben çalışan sistemleri çok seviyorum belki de ondan böyle düşünüyorum

Motosikleti
    Alıntı Deniz Ser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burdur'lu birini görmek ne güzel
    Şöyle bir şey de var bir kere iki kere bozar belki ama sonra sistem çözülür ömür boyu kendi temizler karbüratörünü 2 emek harcayıp ömür boyu ufacık bir şey için servise gitmekten kurtulmuş olur böyleceBozacaz diye bakmakla kalmayacağız ya ben çalışan sistemleri çok seviyorum belki de ondan böyle düşünüyorum
    sizde burdur'lusunuz galiba.
    yukarıdada belirttiğim gib sadece tavsiye istediğini yapmakta özgür
    bende anlarım hatta çok sevirim bu işleri ama hiç anlamayan birisi için pekte kolay olmaz

Motosikleti
    Jundign 150 cc manda kasa
    Peki temizliği neyle ve nasıl yapmalıyım. Yani kullanacağım malzemeler neler. karbüratörü havaylamı yoksa kimyasal bi madde ilemi temizlemeliyim.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kolay bi işmidir bendemi girişsem bu olaya
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Mondial RF 150
    Alıntı thefireofhel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki temizliği neyle ve nasıl yapmalıyım. Yani kullanacağım malzemeler neler. karbüratörü havaylamı yoksa kimyasal bi madde ilemi temizlemeliyim.
    kardeş kendine güvenmiyorsan yapma elinde patlamasın çünkü bi pistona giren ucu birde hava filtresine bağlı ucu war o boruları tekrar takamassan ayvayı yersin uğraşır durrsun en iyi git ustaya yapsın sana 10-20 kağada halleder ama eğer illaki açacam diyosan aç gazlı bişey war onu al onla temizleersin ama sonra takabirmisini şte asıl sorun orda çünkü bayağı giriş war falan filan anladın sen onu
    Bir İp Koptuğunda Tekrar Bağlanabilir,Ama Eskisi Kadar İyi Çekmez!!!

Motosikleti
    2008 R6
    Alıntı thefireofhel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 150 CC Scooterın karbüratörünü temizlemek istiyorum ama çok profesyonel bir tamirci değilim. Acaba yarı amatör şekilde söküp temizleyebilir ve tekrar takabilir miyim.

Ve bu işlemleri gerçekleştirirken nereler dikkat etmek gerektiğini ustalarımızın tavsiyeleriyle gerçekleştirmek istiyorum. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler
    elleme diyemem niyete aldıktan sonra yaparsın. ama bunlarda çokta temizlik yapacak birşey yok. Zaten filtre pompa çıkışında mevcut. tek yapacağın karbüratör tasının altındaki boşta duran vidalı hortumun vidasını açarak tas dibindeki su ve diğer çökeltileri almak olur. başkada yapabileceğin birşey yok. Eğer merakla karbüratör üstündeki gaz pistonunu çıkarırsan bu defada yerine düzgünce yerleştirmekte sorun yaşabilirsin. Öyle motorlar varki karbüratörü çamurdan gözükmüyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)