Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Philips H7 Diamond Vision 5000K

Motovento
    REKLAM ALANI
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Motosikletimin aydınlatmasında xenon görünümü elde etmek istiyorum. internette araştırdığım kadarıyla xenon görünümüne en yakın philips'in bu modeli.

http://www.hepsiburada.com/Liste/phi...4642#Gorseller

http://www.youtube.com/watch?v=d8xn7rZsZ7c#

Fiyatı xenon kite çok yakın olduğu için almadan önce kişilerden yorum almak istedim, motosikletinde bu ampullerden kullanıp memnun olmayan var mı?

aslında xenon kit alıp mercek uygulamasıda yaptırabilirim fakat fiyat olarak işçilikle birlikte 200tl'e yakın bir masraf olacağı gibi farın açılma işlemi sırasında kırılma riskide var. merceksiz xenon kullanmayıda pek istemiyorum. kullananlar varsa bu ampuller hakkında yorumlarınızı bekliyorum.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Hepsiburada'nın yorumlarında herkes aynı şeyi yazmış zaten. Beyaz ışık veren halojen ampullerin hiç birisinin aydınlatması iyi değil, özellikle de ıslak zeminde.

Farınızın hoş görünmesindense, sizin daha iyi görmeniz ve görülmeniz bence daha önemli.

Mutlaka beyaz ışık istiyorsanız 6000 k -8000 k aralığında xenon taktırmaktan çekinmeyin. Merceksiz olunca biraz göz alıyor doğrudur ama görünürlük açısından bu bizim için avantaj dahi olabilir. Ninja'nın farı da tencere gibi Şahin farları kadar rahatsız etmez zaten.

Motosikleti
    XL650V Transalp
    bildiğim kadarıyla 5000k'dan sonra renk maviye çekmeye başlıyor.

yağışlı havayla ilgili olarak: yağışlı havalarda xenonlarında performansı etkili değil. yağmur damlalarında kırılarak yayılan ışık iyi bir aydınlatma elde edilmesini engelliyor diye biliyorum. bu konuya çok hakim değilim.

yorumlarada pek güvenemedim. aslında motorun aydınlatmasından memnunum sadece görüntüyü değiştirmek istiyorum. bu yüzden kullananlar varsa far mesafesinde azalma var mı yok mu diye öğrenmek istedim.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    kardeşim parana yazık etme bu tür halogen ampullerle hele hele boya ile kelvin yükseltmiş ampullerle iyi aydınlatma alamazsın iyi aydınlatma istiyorsan

4300-6000k arası xenonlar var ama 6000k altını zor bulursun bunlar genelde lüx otomobillerin üzerinde standart gelirler (mercedes bmw gibi) ama araştırırsan bulursun ayrıca sana 200 tl fiyatı kim verdi ?

bundan 3 yıl önce biz iki arkadaş motorlarımza taktırma dahil 200tl vermiştik

sana bir adres vereyim git orada çok daha uygun fiyata taktır madem istanbuldasın
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Ben 6000 k'da tam beyaz renk veriyor diye biliyorum, 8000'de mavimsi bir renk. 4800'De ise tam gün ışığı veriyor, ve en güçlüsü o.

Xenon'larında yağışta tam etkili olmadığını biliyorum, o yüzden mutlaka istiyorsan diye o seçeneği söyledim. Eskiden Avrupa'dan gelenlerin araçlarında tam sarı renkli reflektör veya sarı renk sis lambası bulunurdu. Yağış ve siste renk sarardıkça görüş artıyor.

Bence en ideali, madem siz de memnunsunuz, orjinal haliyle devam etmeniz. Hatta Osram Night Breaker takabilrisiniz. Daha güçlü bir aydınlatma ve çok çok hafifi daha beyaz bir ışık elde edebilirsiniz. Night Breaker kullanan arkadaşlarım oldukça memnun.

http://www.hepsiburada.com/Liste/osr...oryId=20024642

Motosikleti
    XL650V Transalp
    @boyraz: nightbreaker'i binek aracımızda kullanıyoruz, aydınlatması gayet başarılı evet. ben görsele yönelik bir şey istediğim için seçeneklerim arasına almamıştım. herhalde bu işin sonu xenon olacak. tavsiyeleriniz için teşekkürler

@satoyama: 200tl'lik fiyatı ben tahmini olarak söyledim. bixenon mercekle bu işi yapmak istiyorum ki uzunlarda ikinci ampul yanarken bununla birlikte merceğin önündeki perdeyi kaldırarak daha başarılı bir aydınlatma elde edebilirim. piyasada bu tür mercekler 20 - 50tl arası fiyattan satılıyor. xenon içinde min. 100tl fiyat gözden çıkarmak lazım. 30 - 50tl arasıda işçilik desen (grenajların soyulması, far camının tasından ayırılması) aşağı yukarı 200tl fiyat çıkıyor. diğer yandan röle ve ayrı bir switch almak gerekirse bunlar içinde cuzzi bir miktar para ayırmak lazım.

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    ahh ahh bi ninjam olsada neler yapsam neler:D

bende almıştım zamanında bu ampulden amacım görüntü şıklığı değil daha net görmekdi ama okadar büyük hayal kırıklığı yaşadımki şöyle tarif edeyim zifiri karanlık bir yolda işe yarıyor daha net hatta amaz karşıdan bir araba gelince önümü göremiyodum

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben 600F'de kullanıyordum bu ampulleri Bulut, görüntü olarak gerçekten de Xenon'dan ayırt etmesi zor. Yağmurda sarı ışık kadar başarılı olmasa da aydınlatması genel olarak yeterliydi. İlla xenon taktırılmayacaksa, Xenon'a alternatif olarak tercih edilebilecek en başarılı ampul bence. Tabi imkanın varsa mercekli bixenon en güzeli olur, ışığı da dağıtmaz.. Aksi takdirde merceksiz olarak, mevcut tas fara taktırdığın xenon'dan verim alamazsın, ışığı dağıtır ve karşıdan gelenin gözüne tecavüz eder. Xenon taktıracaksan da 6000K tavsiye ederim.

Motosikleti
    Mondial RF 150
    kardeş eğer gerçekten beyaz ışık istiyorsan git xenon al orjinal mercekli olsun ama dersenki taktırmam bu ampüller iyidir kolay kolay patlamaz ben taktım kendi motoruma çin malı beyaz ışık veren ampül rüzgar çıktı farın plastiğinii eritti şuan tek farla geziyorum oda patladı yeni aldım mapül 5 tl bizim burda onu takçam motoruma tek farla idare ediom para bulsam adam gibi yaptırcam farları ama para yok işte
    Bir İp Koptuğunda Tekrar Bağlanabilir,Ama Eskisi Kadar İyi Çekmez!!!

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Bulut,eğer xenon düşünürsen benim ekim ayında aldığım ama bir süredir kullanmadığım bixenon setini verebilirim.2 yıllık garantili ve balastı su geçirmez türden.6000k ışık sıcaklığında.Ben mercekleme olayına girişemediğimden (farda yeterli yer yok)ve karşıdakinin gözünü almatan çekindiğimden söktüm ve Nightbreaker taktım.
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...elisi-1/detay/
    linkteki yerden aldım.

Motosikleti
    XL650V Transalp
    arkadaşlar yorumlar için teşekkürler.

Bu akşam ustama uğrayacağım. farın içini açıp mercek uygulayabiliriz derse mercek araştırmasına başlayacağım. İşin açıkçası yok yapamam derse xenon almam, motoru farklı bir ustaya götürmek istemiyorum.

Daha önce forumda mercek uygulaması yapılan bir ninja250r vardı çok araştırdım ama konu başlığını bulamadım. Fotoğrafları bir şekilde bulabilseydim yardımcı olabilirdi aslında.

Tavsiyeler için teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)