Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kesin çözüm bulamadım hala bi yardımcı olursanız çok sevinicem arkadaşlar!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial RF 150
    arkadaşlar geçenlerdede deddiğim gibi motor giderken çat çat yapıoyr kasıyor arkadaşlar karburatör dedi gerçekten ondanmı yapıyor acaba çünkü 2 motorcuya götürdüm debriyajdan falanda dediler sizce kesin olarak nedendirr?eğer karburatördense karbüratör temizlenmesi kaç paryaa mal olur bi yardımcı olursanız çok sewinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SUZUKI GSX-R 1000 K5
    Çat Çat Derken Nasıl bir Çatlama Ses Nerden geliyor ? Motorun Kasma Şeklini Tarif Edermisin ?

Motosikleti
    mondial 125 kt/jawa 350 TS
    görmeden bırsey demek pek dogru olmayabılır,tahmınıme gore karburatorle alakalı ve hava yakıt ayarları durumun var ıse egerkı karburatoru degıstermenı tavsıye ederım

Motosikleti
    Mondial RF 150
    dostum şöyle oluyor örneğin kalktım dimi 10km hızla falan gidiyorum aniden gaza asılınca devir artınca çat çat ses geliyor hava filtresinin oralardan sol kısımdan motor kasıyor kendini geri çekiyor boğuluyor gibi oluyor gitmiyor daha sonra açılıyo yalnız aniden gaz vermeyince az az arttırınca sadece 40-50 kmden sonra yapıyor yani az az verince gazı pek yapmıyor ama aniden asılınca çat çat gidiyor walllaa adamı deli ediyor!!

Motosikleti
    mondial 125 kt/jawa 350 TS
    Alıntı excess59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum şöyle oluyor örneğin kalktım dimi 10km hızla falan gidiyorum aniden gaza asılınca devir artınca çat çat ses geliyor hava filtresinin oralardan sol kısımdan motor kasıyor kendini geri çekiyor boğuluyor gibi oluyor gitmiyor daha sonra açılıyo yalnız aniden gaz vermeyince az az arttırınca sadece 40-50 kmden sonra yapıyor yani az az verince gazı pek yapmıyor ama aniden asılınca çat çat gidiyor walllaa adamı deli ediyor!!
    sorunun karbüratörden buyuk ıhtımalle temızlemekle duzelmeyecek,karüratörun ıcınde ıgne ucundan ufak delıkler var onlar tıkandımı bır daha acılmıyor acılsada eskı duzenını tadını vermez ,dedıgım gıbı durumun varsa degıstırmenı tavsıye ederım ,

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Arkadaşlar Karbüratör İğneleri Piyasada Parçacılarda Mevcuttur,
    Sorun İgnelerdeyse Eğer Satın Alabılırsınız,
    5.10 lıra bişiydi Sanırım...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:18 ----------

Alıntı excess59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum Senin Sorunun Arka Varyatör Aktarmasından Sanırım,
    Kayışın Arka Tekere Tahrik Verdiği Dişliler Vardır,
    Anlattığın Kadarıyla O Dişlilerde Sorun Oluşmuş.
    Aşırı Hızlarda vıjjjjjjj Tarzı Bi Ses Oluyormu???

Yanı dişler seri bi biçimde sıyırma sesi gibi bişiy???

Saglıklı Bı Ustaya Baktırmanı Onerırım,
    Masrafın Iyıce Artmadan...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    FZR 600
    egsozunu temizlet bakalım bi! birde benzini yeterince yakmıyo olabilir.

Motosikleti
    Mondial RF 150
    olabilir saolun arkadaşlar üyük ihtimalle o zaman karburatördür sorun teşekkürler eywalllah

Motosikleti
    07 Kawasaki ZX10R
    Kardes iki tane USTA'ya gosterdim diyosun, eger Ustalar adam gibi ustaysa sana burda aldigin bilgiden cok daha iyi teshis koyacaklardir. Burda cat cat ediyo diyon ama o cat cat'i nerden ne zaman yapiyo nasil yapiyo binip bakan usta daha iyi bilir.
    Goturdugun ustalara guvenmiyorsan burdan bilen arkadaslar sana isin hakiki ustalarini yerine gore bildirsin onlara git. Durduk yere biseylere alma motora tam bilmeden. Bende tamirciyim cok geliyo bize onu degistirdim bunu yaptim diye saglam olan seyleride bozanlar.

Motosikleti
    Mondial RF 150
    Alıntı Crescent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardes iki tane USTA'ya gosterdim diyosun, eger Ustalar adam gibi ustaysa sana burda aldigin bilgiden cok daha iyi teshis koyacaklardir. Burda cat cat ediyo diyon ama o cat cat'i nerden ne zaman yapiyo nasil yapiyo binip bakan usta daha iyi bilir.
    Goturdugun ustalara guvenmiyorsan burdan bilen arkadaslar sana isin hakiki ustalarini yerine gore bildirsin onlara git. Durduk yere biseylere alma motora tam bilmeden. Bende tamirciyim cok geliyo bize onu degistirdim bunu yaptim diye saglam olan seyleride bozanlar.
    kardeş ustalar üstüne binmiyo ki al diyom kullan abi bi kere kullanmamakta ısrarlı adam ben ne yapabilirim halbuki kullansa sorunu anlıcak hemde bu usta bizim buranın adı duyulan iyi ustalarından düşün yani

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yakamoz043 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorunun karbüratörden buyuk ıhtımalle temızlemekle duzelmeyecek,karüratörun ıcınde ıgne ucundan ufak delıkler var onlar tıkandımı bır daha acılmıyor acılsada eskı duzenını tadını vermez ,dedıgım gıbı durumun varsa degıstırmenı tavsıye ederım ,
    olurmu öyle şey yanlış bilgi verme sök karbüratörü selülozik tiner içine yatır 10 dk tut sonra fırçayla temizle ve tazyikli havayla kurut yenisiyle aynı olur

motorcular benzinle temizliyor benzinle temizlenmez çünkü kalıntıları benzin cıkarmaz

Motosikleti
    Mondial RF 150
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olurmu öyle şey yanlış bilgi verme sök karbüratörü selülozik tiner içine yatır 10 dk tut sonra fırçayla temizle ve tazyikli havayla kurut yenisiyle aynı olur

motorcular benzinle temizliyor benzinle temizlenmez çünkü kalıntıları benzin cıkarmaz
    beyler sorunum çözüldü alllaha çok şükürr bujiyi değişrirdik karbüratörü söktük pis benzini akıttık motor maşşşalhh 70 i geçmezken 100-110 banamısın demiyor verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim sonunda zevkle motor kullanmaya tekrar başladım bir tek sorun kaldı oda amortisör sorunu onuda sonra halledicez artık herkese teşekkür ederim beyler iyi günler iyi sürüşler...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)