Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Derbi GPR 125 Lastik Genişletme ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cygnus rs yamaha
    ince bir sopa tutarkenmi daha rahat herkelet ediyosun yoksa kalınından bir sopaylamı daha rahat hareket ediyosun ve yoruluyorsun ,aynı mantık.aslında cbr 125 e beende bindim beni de sarmadı bisiklet gibi geldi ama hyosung 250 dene istersen tam senin kafa yapında motosiklet olduğunu düşünüyorum 2. el alırsan derbiden 800 1200 tl arası daha fazla ki bu verilemeyecek amanda o kadar öldük bittik gibi para deil herkes hoysung u kötülüyor b.k atıyor,krank kıranlar falan var.motosikleti anasının a. kadar zorlayıp haşat edenler bunlar . sen eğer hayvanlar gibi zorlamazsan bana 140 a kadar yeter diyosan ucuzda olsun hyosung gt 250 r önerem

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı syclla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ince bir sopa tutarkenmi daha rahat herkelet ediyosun yoksa kalınından bir sopaylamı daha rahat hareket ediyosun ve yoruluyorsun ,aynı mantık.aslında cbr 125 e beende bindim beni de sarmadı bisiklet gibi geldi ama hyosung 250 dene istersen tam senin kafa yapında motosiklet olduğunu düşünüyorum 2. el alırsan derbiden 800 1200 tl arası daha fazla ki bu verilemeyecek amanda o kadar öldük bittik gibi para deil herkes hoysung u kötülüyor b.k atıyor,krank kıranlar falan var.motosikleti anasının a. kadar zorlayıp haşat edenler bunlar . sen eğer hayvanlar gibi zorlamazsan bana 140 a kadar yeter diyosan ucuzda olsun hyosung gt 250 r önerem
    Hyo çok düşündüm hala düşünüyorum.Ama başlangıç motoru olarak işin içinden sağ salim çıkabilir miyim bilmiyorum

Motosikleti
    cygnus rs yamaha
    çıkarsın neden çıkamıyıcan ki ? 2-3 saat eğitim aldıktan sonra herşey hallolur .zaten kontrol güçlüğü çektirtecek bi motor değil

Motosikleti
    2011 600F ABS
    çıkarsın neden çıkamıyıcan ki ? 2-3 saat eğitim aldıktan sonra herşey hallolur .zaten kontrol güçlüğü çektirtecek bi motor değil
    Hyo gerçekten hoşuma gidiyor.Motoruda fazla zorlayacağımı zannetmem hız hastası bi insan degilim çokta kurcalamam.Fakat bu hyo hakkında o kadar çok şey duydum ki artık gözden çıkarmıştım onu.Bende hor kullanılmadığı sürece bir sorun çıkartacağına inanmıyorum, inanmak istemiyorum

Motosikleti
    cygnus rs yamaha
    mesea bende 125 cc scooter var 4 senedir kullanıyorum daha 1 kere bile normal bakım haricinde servise götürmedim ama benim arkadaşımda bws 100 var o da yamahanın habire servise götürüyo fren telini kopardım gaz teli koptu o koptu bu çıktı fakan diye . ikiside yamahanın aynı tarrihte üretien motosikleti.haydi ben kaçıyorum yaarın devam ederük

Motosikleti
    2011 600F ABS
    mesea bende 125 cc scooter var 4 senedir kullanıyorum daha 1 kere bile normal bakım haricinde servise götürmedim ama benim arkadaşımda bws 100 var o da yamahanın habire servise götürüyo fren telini kopardım gaz teli koptu o koptu bu çıktı fakan diye . ikiside yamahanın aynı tarrihte üretien motosikleti.haydi ben kaçıyorum yaarın devam ederük
    Eyvallah dostum

Motosikleti
    derbi gpr 125
    Lastik ebatı sormussun ama fikrimi sölemek istedim.Bence illa racing olucak demiyorsan ve görünüm acısından pek takılmam diyorsan yamaha rx-king de olabilir almak istediğin motosiklet arastır derim .

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar gpr 125'de 2 kişi istanbul içinde rahatça seyahat yapılabilir mi acaba ?
    İki zamanlılar iki kişi pek sevmez tek daha performanslı ve süratli gider sonuçta 4 zamanlı olsada 125 lik bir motor iki kişi illaki bayılacaktır ve rampasal yerlerde iki zamanlı bayılabilir iki kişi ile.Çok bişey beklemeden 80-90 km hızla dolanılabilir İstanbulda ama trafikte dikkat etmek gerekir hararet artabilir yazın vs.

Hızı düşürebilir derken genel olarak kalın lastik sürtünme yapar yani ince lastiğe göre, daha fazla asfalta sürter buda hız olarak veya performans çekiş olarak etkiler motoru tahminim %5-15 etkilenir motor.Yani o tip motora gereken yapılmış üretici firma tarafından dahada fazla birşeylerini değiştirmeye gerek yok.Ağır bir motor değil zaten.Dış görünüşü seni etkilemeyecekse diğer arkadaşın dediği gibi yamahanın rx king 135 veya 115 lik olanıda olabilir onlarda iki zamanlı motordur.

Başlangıç motoru olarak sağa sola dönüşlerde ve yolda giderken dönüşlerde geçişlerde sollamalarda veya trafikte tam gaz hızlı kullanmazsan yavaş yavaş alışırsın zor ve ağır bir motor değil.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki zamanlılar iki kişi pek sevmez tek daha performanslı ve süratli gider sonuçta 4 zamanlı olsada 125 lik bir motor iki kişi illaki bayılacaktır ve rampasal yerlerde iki zamanlı bayılabilir iki kişi ile.Çok bişey beklemeden 80-90 km hızla dolanılabilir İstanbulda ama trafikte dikkat etmek gerekir hararet artabilir yazın vs.

Hızı düşürebilir derken genel olarak kalın lastik sürtünme yapar yani ince lastiğe göre, daha fazla asfalta sürter buda hız olarak veya performans çekiş olarak etkiler motoru tahminim %5-15 etkilenir motor.Yani o tip motora gereken yapılmış üretici firma tarafından dahada fazla birşeylerini değiştirmeye gerek yok.Ağır bir motor değil zaten.Dış görünüşü seni etkilemeyecekse diğer arkadaşın dediği gibi yamahanın rx king 135 veya 115 lik olanıda olabilir onlarda iki zamanlı motordur.

Başlangıç motoru olarak sağa sola dönüşlerde ve yolda giderken dönüşlerde geçişlerde sollamalarda veya trafikte tam gaz hızlı kullanmazsan yavaş yavaş alışırsın zor ve ağır bir motor değil.
    Bilgilendirdiğin için teşekkürler dostum.Lastik konusunda büyütmemeye karar verdim gerek yok.Herşeyden önce görünüşe takıldığım için bu motoru istiyorum zaten.Aradığım ilk özellik görüntü,2 kişi yol alabilme,daha sonra da beni fazla sıkıntıya sokmaması sorun çıkarmaması.Şu an derbiye karar verdim ama fazla sorun çıkaran bir motor mu pek bir bilgim yok.Görünüş olarak tatmin etti beni sadece.Yazın keyfen kullanacağım bir motor, fakat şu 2 kişi konusunda çok kararsız kaldım.Alıpta pişman olmak istemiyorum

Motosikleti
    derbi gpr 125
    Bilgilendirdiğin için teşekkürler dostum.Lastik konusunda büyütmemeye karar verdim gerek yok.Herşeyden önce görünüşe takıldığım için bu motoru istiyorum zaten.Aradığım ilk özellik görüntü,2 kişi yol alabilme,daha sonra da beni fazla sıkıntıya sokmaması sorun çıkarmaması.Şu an derbiye karar verdim ama fazla sorun çıkaran bir motor mu pek bir bilgim yok.Görünüş olarak tatmin etti beni sadece.Yazın keyfen kullanacağım bir motor, fakat şu 2 kişi konusunda çok kararsız kaldım.Alıpta pişman olmak istemiyorum
    İki zamanlı motorlar pek iki kişiyi sevmeyen motorlardır diğer arkadasın dediği gibi , Görünüş cok istiyorsan gidip yzf-r125 de alabilirsin. İki kişi güzel güzel seyahat edersin. Hem az da yakar bir depo ile 500 - 550 km falan gittiğini duydum.Masraf olarakta eğer iki zamanlı motorun dilinden anlamıyorsan acı gaz verip ani hızlanmalara aldanırsan motora zarar verirsin nazik kullanman gerekir derbi gibi bir motoru.

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    iki zamanlılarda motor eskimesi 4 zamanlıya oranla daha kısadır.Yağı kontrol edilmeli motor ısındırıldıktan sonra gidilmeli, gereksiz sıkıştırılmamalı.Bakımını kontrolünü yaparsın durduk yere sorun çıkarmaz ama 4 zamanlıyada hiçbişey olmaz değil hangi motorun neresinde ne çıkar kimse bilemez.Kimse istemez motorunda sorun çıkmasın ama olabiliyor yani.,

Yzf veya cbr 125 te gayet iyi onlardan biride alınabilir.Yarış tipi motoru boyun uzunsa vs. seni yorar unutma iki büklüm kullanıyorsun çünkü unutma.İki kişi diyorsun arkadakide hiçte rahat olmaz heryeri kasılır o tipte motorda.

Motosikleti
    Honda CBR 600 RR
    Doğru söylüyosun dostum da cbr 125 görünüş olarak etkilemiyor beni.Fiyat olarakta kasa olarakta derbi bana cazip geldi,benzin de sorun değil sadece yazları keyfen bineceğim bir motor.Pekte bir bilgim yok çok mu masraflı diyorsun yani ne gibi sorunlar çıkarır ki

Lastikleri büyütürüm diye düşünüyorum.Performanstan çok büyük bir kayıp olmaz sanırım ?
    arkadaşım lastikleri genişletmem o motorun performansı arttırmaz düşürür aynı zaman yakıt artar ve motoru yorar sen en yisi oynama o motorla he illa bi derbi alıcam diosan 250 küçük tür ebat olarak ama 125 lıkten gayet iidir ne de olsa 4 zamanlı saygılar...
    1- Ucuza alan iki kere alir
    2- Calisiyorsa kurcalama
    3- Her zaman Gülümse ve tesekkür et.Hem maliyeti sıfır hem de değerine paha biçilmez.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    iki zamanlılarda motor eskimesi 4 zamanlıya oranla daha kısadır.Yağı kontrol edilmeli motor ısındırıldıktan sonra gidilmeli, gereksiz sıkıştırılmamalı.Bakımını kontrolünü yaparsın durduk yere sorun çıkarmaz ama 4 zamanlıyada hiçbişey olmaz değil hangi motorun neresinde ne çıkar kimse bilemez.Kimse istemez motorunda sorun çıkmasın ama olabiliyor yani.,

Yzf veya cbr 125 te gayet iyi onlardan biride alınabilir.Yarış tipi motoru boyun uzunsa vs. seni yorar unutma iki büklüm kullanıyorsun çünkü unutma.İki kişi diyorsun arkadakide hiçte rahat olmaz heryeri kasılır o tipte motorda.
    1.75 Boy 60 kilo.Anlaşılan 2 kişi olayı yalan olcak.

Alıntı vecix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım lastikleri genişletmem o motorun performansı arttırmaz düşürür aynı zaman yakıt artar ve motoru yorar sen en yisi oynama o motorla he illa bi derbi alıcam diosan 250 küçük tür ebat olarak ama 125 lıkten gayet iidir ne de olsa 4 zamanlı saygılar...
    ''Performanstan çok büyük bir kayıp olmaz sanırım'' dedim zaten dostum arttırır demek istemedim.Dediğim gibi derbinin 250'lik modelleri deha mantıklı tabii ama racing tarzı istediğimden kararsızım

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Bu motor tam sana göre tipide gayet güzel:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...40944877/detay

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Bu motor tam sana göre tipide gayet güzel:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...40944877/detay
    Hemde tuzladaymış Yok dostum scooterdan çakma racing gibi biraz bu.Ki kanuni filan asla düşünmüyorum

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Sende motora binme değilde biraz artislik yapma niyeti var sanırım linkini verdiğim motora uzun süre sorunsuz binersin parçaları ucuzdur servisi vardır bakımı pahalı değildir.

Motosikleti
    Mondial RF 150
    derbi kaliteli bir marka mı ?
    Bir İp Koptuğunda Tekrar Bağlanabilir,Ama Eskisi Kadar İyi Çekmez!!!

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Üzerinde yamaha DTR125-r ve TDR125-r motoru var.

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Yakıtından illallah edebileceğin bir motordur. 2 zamanlı olması seni sıkıntıya sokar. Çok uzun yol kullanamazsın. Ve yol tutuşu iyi değildir. Benim görüşlerim bu yönde..

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Sende motora binme değilde biraz artislik yapma niyeti var sanırım linkini verdiğim motora uzun süre sorunsuz binersin parçaları ucuzdur servisi vardır bakımı pahalı değildir.
    Artislik değil dostum göz zevki.Herkesin kendine göre bi düşüncesi var sonuçta.Ben kanuni yazan bi motora binmek istemiyorum.Konunun başından beri söylüyorum, motor tutkumda yok aşırı derecede sadece yazın kullanmak için almak istiyorum.Sen buna artislik mi dersin başka bişey mi dersin bilemem.Ben altımda görüntüsü olsun beni görüntü olarak tatmin etsin istiyorum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)