Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

buji sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kanuni 200cc racer 2007
    arkadaşlar racer 200cc ye çift tırnak irityum buji kullanan varmı veya tek tırnak irityum varsa markasını ve numarasını söylermisiniz ngk kullanıyorum ama memnun değilim bayır yukarı motor zorlanıyor gibi geliyor bana fikri olan varmı acaba
    ateşleme sonrası biraz gezince tabi bujide kararma ve yağlanma oluyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı erdem22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar racer 200cc ye çift tırnak irityum buji kullanan varmı veya tek tırnak irityum varsa markasını ve numarasını söylermisiniz ngk kullanıyorum ama memnun değilim bayır yukarı motor zorlanıyor gibi geliyor bana fikri olan varmı acaba
    slm kardeş yokuşlarda motorun zorlanması yeni mi olmaya başladı birde eminmisin bujiden olduğuna yağlanıyor ve kararıyor aşırı demissin karburatöründede sorun olabilir bence onuda baktırmanı tavsiye ederim
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    2008 R6
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm kardeş yokuşlarda motorun zorlanması yeni mi olmaya başladı birde eminmisin bujiden olduğuna yağlanıyor ve kararıyor aşırı demissin karburatöründede sorun olabilir bence onuda baktırmanı tavsiye ederim
    arkadaşında dediği gibi her zorlanma buji demek değil. Yağlama ve kararma yakıt sistemin de yada subaplarda olabilecek bir problem olabilir... Her şey olabilir.

airhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R80
    Zorlanma bujiden olmaz.Zaten o motora da iridyum buji gereksiz olur.Motor kaç km de? Bujideki yaglanma motorun ömrünün bittigine işarettir.

Motosikleti
    CBF250
    Buji yağlaması konusunda baya tecrübe sahibi oldum son motorum sayesinde, sonunda motor yaptırdım, sekman gömlek piston buna ilk neden olabilecek neden, sonra hava benzin karışımı, 3. ise elektriğin az gelmesi.
    Tvs Apache '09 , Piaggio X9 250 '05 , Yamaha XT600 '94 , Honda CBF150 '11

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Sorunu buji ile halledebileceğini bende hiç zannetmiyorum. Elinden geliyorsa piston segmana bi bak değiştir. Karburatörü de temizlersin.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Motosikleti
    kanuni 200cc racer 2007
    verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim motor daha 9 bin km de 7bin devirde 125km i buluyor yinede karbüratör ve sibop ayarı yaptırayım ben en azınan bakılsın gerçi motor tek marşta çalışıyor ondan yana bir problemim yok sadece bayır yukarı biraz zorlanıyor hava filitresine baktım temiz genel bir bakım yaptıralım o zaman ..
    yaptığınız yorumlar için teşekkür ederim

Motosikleti
    MONDİAL X--TREME MAX
    Alıntı erdem22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence her zorlanma bujiden kaynaklanmaz engineyi konturol ettir

Motosikleti
    CBF250
    iyi bir ustaya götür bence, üst kapağını açıp kontrol etsin, karbratörünü kontrol etsin birde hava benzin karışımın da zengin karışım ise buji yağlaması mümkündür. Egzoz gazına bak birde motor çalışırken gaz ver diğer elinlede egzoz çıkışına bak çiğ benzin geliyormu??
    Tvs Apache '09 , Piaggio X9 250 '05 , Yamaha XT600 '94 , Honda CBF150 '11

Motosikleti
    kanuni 200cc racer 2007
    ilgilendiğiniz için teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)