Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Merak Edilen Tüm teknik Bilgiler C;

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı karavelioglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki zamanlı motor almayın. Hem güç olarak aynı cc de ki motorlara göre güçsüzdürler hem de daha fazla yakıt yakarlar.Motor yağını depo eden karter bunlarda yoktur bu nedenle yağ, benzine yaklaşık %5 oranında karıştırılır. Yine iki zamanlılarda emme ve egsoz supapları da yoktur. Benzin hava karışımı motorun üst yan tarafındaki özel delikten silindire girer yanma sonrası alt yan tarafındaki egsoz deliğinden yanmış gazlar dışarı atılır.Burada akla söyle bir soru gelebilir; supap olmadığına göre silindire giren benzin hava karışımı yanma olmaksızın egsoz deliğinden dışarı atılmıyor mu? Evet kısmen atılıyor. Buna motor yakıtı çiğ attı derler. Bu durumu kısmen önlemek için de pistonun üzeri dört zamanlılardan farklı olarak kavisli bir biçimde yapılmıştır ancak bu da çiğ atma olayının tam olarak önüne geçemiyor. Özetle iki zamanlı motoru tercih etmemenizde büyük fayda var. Diğer taraftan son üç yılda ülkemizde satılan motosiklet sayısı TC kurulduğundan bu yana satılan motosiklet sayısından daha fazla. Bu bağlamda marka adı vermeden Çin malı motosikletlere değinmek istiyorum. Özellikle bu konuda tecrübesiz olan arkadaşlar bunların görünümlerindeki şıklığa aldanabilir, fiyatlarının cazibesine kapılabilir ve tercihlerini bunlardan yana kullanabilirler. Motosikletin ne kadar hesaplı olduğu (dikkat edin ucuz değil hesaplı kelimesini kullanıyorum) zaman içerisinde belli olur. Bakım, onarım masrafları, yedek parça fiyatları gibi etmenlerin hepsinin hesaba katılmasını, ikinci el değerini koruyabilmesinin öneminin anlanmasını öneririm. Bu şartlar altında almayı düşündüğünüz motosikletin Dünyada kabul gören saygın marka olmasında büyük fayda var. Yine marka adı vermek istemiyorum ancak bu alanda tartışmasız Dünya devleri Japonlar ve Italyanlar. Sağlıcakla kalın! Kazasız belasız sürüşler dilerim. Devrim Sinan Karavelioğlu
    aynı sınıf bi motora göre daha cok yakarlar...egzantırık subap gibi karısık sistemler olmadığı için tamırı kolay ve ucuzdur...masrafsizdir...ve bu sayede 20-30- hatta 40 yasınada gelse azla ölmez 2 zamanlı motorlar...örnek gerekirse yalnız kurt abimin 1970 küsür model jawası
    bana 20-30 yasında 4 zamanlı adam gibi çalisan bi motor gösterebilir misiniz...bende 88 gs500 var...hurdaya ayırdım...parça isteyene satıyorum...
    hep kötü yanlarını söylemeyin, yanı iyi taraflarınıda söyleyin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Alıntı racer2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı sınıf bi motora göre daha cok yakarlar...egzantırık subap gibi karısık sistemler olmadığı için tamırı kolay ve ucuzdur...masrafsizdir...ve bu sayede 20-30- hatta 40 yasınada gelse azla ölmez 2 zamanlı motorlar...örnek gerekirse yalnız kurt abimin 1970 küsür model jawası
    bana 20-30 yasında 4 zamanlı adam gibi çalisan bi motor gösterebilir misiniz...bende 88 gs500 var...hurdaya ayırdım...parça isteyene satıyorum...
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı racer2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bide 2 zamanlı motorlarda karter olmadığı icin krank devamlı yağ içinde durur ve soguk havalarda özellikle kıs aylarında motoru çalistirmak daha kolaydır...ve motor çalismasada çalsitrimaya uğrastığın zaman yağ her yere bulasır ve daha az asınma olur 4 zamanlıya göre...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler