Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Elektro Hidrolik orta sehpa

Motovento
    REKLAM ALANI
    Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Ben kendi adıma motoru orta sehpaya almadığım vakit huzursuz oluyorum. Hem orta sehpayı açıyorum, hem yan ayağı. Zaten genelde park ettiğim yerde düşerse sadece yan ayağın olduğu tarafa düşebilir o zaman da yan ayak tutar zaten.Diğer tarafı duvar.

Bende Bel fıtığı başlangıcı var L1-L2 omurlarında. Kas kuvvetim gayet yeterli orta sehpaya almak için ancak; zorlamak rahatsızlığımı ilerletmek istemiyorum. Bu nedenle bu tarz bir çözüme ihtiyacım var. 40 Yaşlarınıza gelin o vakit bir daha konuşalım. 20 li yaşlarda delikanlı olur herkes zaten.

Lineer aktuator denen aracın boyutları hakkında bir fikre sahip misiniz ? Bana sanki biraz büyük gibi geldi .
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

Sa

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben anlamam ! Orta sehpa raconu bozar, delikanlı motorcuya yakışmaz :p
    sen haklısında 150 kg da delikanlının omurlarını bozar

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kendi adıma motoru orta sehpaya almadığım vakit huzursuz oluyorum. Hem orta sehpayı açıyorum, hem yan ayağı. Zaten genelde park ettiğim yerde düşerse sadece yan ayağın olduğu tarafa düşebilir o zaman da yan ayak tutar zaten.Diğer tarafı duvar.

Bende Bel fıtığı başlangıcı var L1-L2 omurlarında. Kas kuvvetim gayet yeterli orta sehpaya almak için ancak; zorlamak rahatsızlığımı ilerletmek istemiyorum. Bu nedenle bu tarz bir çözüme ihtiyacım var. 40 Yaşlarınıza gelin o vakit bir daha konuşalım. 20 li yaşlarda delikanlı olur herkes zaten.

Lineer aktuator denen aracın boyutları hakkında bir fikre sahip misiniz ? Bana sanki biraz büyük gibi geldi .
    Arkadaşın verdiği sahinden.com linkinde 10 ile 25 cm arası stroklarda olduğu bildiriliyor. Örneğin 10 cm stroklu bir aktuator 12-13 cm uzunluğundadır.

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

teşekkür ederim güzel bir araştırma çok çeşitleri mevcut fiatlarıda uygun rahatlıkla yapılabilinir

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hareketli uydu antenlerin motoru olur 12v oldukçada güçlü
    sen daizek tenmı bahsediyorsun erkincim ? valla sen onların motorunun kuvvetine bakma kendim bizzat sıfır alıp parçaladım içlerindeki bütün dişliler pilastik , şahsen gücünü bir kenara bırak içindeki dişliler pilastik olduğu, için herhangi bir projede klullanmayı hayatta düşünmezdim ben olsam

ama araçların merkezi kilit mekanizmaları bu işi gayet iyi görür oldukçada torkludurlar ve çalışma pirensipleri ileri geridir buda montaj kolaylığı ve en minumum yapma parçayla ayağı açar ve kapatır şimdi inecem atölyeye resim çekerim
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    siz durun yaza iveco kamyonet tarzı ve ya ford kargo kamyon marş motoruyla elektrikli+benzinli scooter yapınca proce neymiş görürsünüz

Motosikleti
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz durun yaza iveco kamyonet tarzı ve ya ford kargo kamyon marş motoruyla elektrikli+benzinli scooter yapınca proce neymiş görürsünüz
    aküleri sağlam tut, ve şimdiden doldurmaya başla

Motosikleti
    2011cbf150 ve mr150 vulture.
    selam herkese.öncelikle,kendim gibi bu işlere meraklı arkadaşları bir arada bulduğum için sevindim doğrusu :-)önceki motorumun sürekli yamulan orta sehpası yüzünden ben de böyle bir şey tasarlamaya çalışmıştım ancak "yav bu çok gerekli bir şey olsaydı çinliler bunu çoktan yapmıştı" düz mantığından yola çıkarak vazgeçmiştim.bu sayfada yazılanları okuyunca yeniden mucitliğim depreşti ve en kısa zamanda bu sehpayı yapacam.benim malzemem ve tasarımım şöyle;bir adet doğan ya da şahin krikosu,bir adet popcorn marş motoru,bir adet uygun boyutlarda dişli ve bir de o dişliye uygun sonsuz vida.bilidiğiniz gibi şahin arabanın krikosu elle bile çevirerek bir tonluk arabayı kaldırıyor.marş motoru bu krikoyu kolayca çevirebilir.bana bu coşkuyu siz verdiniz en kısa zamanda yapıp deneyip resmini koyacam buraya.ama prejeyi araklamak yok haa.çünkü patentini bile alabilirim.
    herkese saygılar.

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Marş motoru denilen alet kısa süreli tam güç çeken motorlar bildiğim kadarıyla.Arabayı 10 dk zorlasan zaten akü bitiyor.Şarj mı demek istedin acaba?

Motosikleti
    Alıntı mayaz34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam herkese.öncelikle,kendim gibi bu işlere meraklı arkadaşları bir arada bulduğum için sevindim doğrusu :-)önceki motorumun sürekli yamulan orta sehpası yüzünden ben de böyle bir şey tasarlamaya çalışmıştım ancak "yav bu çok gerekli bir şey olsaydı çinliler bunu çoktan yapmıştı" düz mantığından yola çıkarak vazgeçmiştim.bu sayfada yazılanları okuyunca yeniden mucitliğim depreşti ve en kısa zamanda bu sehpayı yapacam.benim malzemem ve tasarımım şöyle;bir adet doğan ya da şahin krikosu,bir adet popcorn marş motoru,bir adet uygun boyutlarda dişli ve bir de o dişliye uygun sonsuz vida.bilidiğiniz gibi şahin arabanın krikosu elle bile çevirerek bir tonluk arabayı kaldırıyor.marş motoru bu krikoyu kolayca çevirebilir.bana bu coşkuyu siz verdiniz en kısa zamanda yapıp deneyip resmini koyacam buraya.ama prejeyi araklamak yok haa.çünkü patentini bile alabilirim.
    herkese saygılar.
    o zaman sana bir ip ucu vereyim krikoyu hayata geçiren vidayı bağlayacağın marş motorunun rediktörlü olması daha sağlıklı olur fakat ahareketler yavaşlar ama motoru rediktörsüz direkt bağlarsan denemek lazım kasabilir bence

Bence onun yerine pocket bike motoru.Yani bildiğin benzinli testere motoru alıp çalışmaya başla derim. Marş motoru dediğin alet komple motoru çeviriyor.Ve birde kamyon marş motoru diyorsun.24 volt.Akü değil de direk sen onu 220 volta bağla hocam. Dediğim gibi benzinli testere motoru ya da mobylette motoru tavsiye ederim.Komple al mobylette alt takımını.Güzel bir kaynakcı bul.Sonra güzel bir boya yaptın mı tadından yenmez.Hatta projeyi abartıp cub motoru koyarsan 2. viteste kafa kaldıran bir alet olur.

Motosikleti
    2011cbf150 ve mr150 vulture.
    [QUOTE=piyanist_irf;2528268]o zaman sana bir ip ucu vereyim krikoyu hayata geçiren vidayı bağlayacağın marş motorunun rediktörlü olması daha sağlıklı olur fakat ahareketler yavaşlar ama motoru rediktörsüz direkt bağlarsan denemek lazım kasabilir bence

irfan ustam redüktörlü motor tavsiyene teşekkür ederim.seninle aynı fikirdeyiz.yavaş döndüreceğini ben de hesaplamıştım.ancak kriko kullanmayıp sadece redüktörlü motorla da mekanik bir sehpa tasarlayacam.220v REd motor ve bir tane de convertörle aküyü 220 ye çıkarıp öyle de yapılabilir.sadece kendi motoruma değil de bir çok marka ve modele de uyum sağlaması için kafa yoruyorum.

İRFAN USTAM,hünerlerinizi MT den takip ediyor ve başarılarınızın devamını diliyorum.
    saygılarımla.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı Carbon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marş motoru denilen alet kısa süreli tam güç çeken motorlar bildiğim kadarıyla.Arabayı 10 dk zorlasan zaten akü bitiyor.Şarj mı demek istedin acaba?
    ilk harekette çok fazla güç gerektiğinden akü kolay bitiyor. motorun ilk hareketi için 100 devir/dk gerekiyor. tüm pistonlar saniyede 2 kere dönebilecek şekilde çalıştığı için marş motoru çok güç çekiyor. 20ye1 oranında sıkıştırmadan bahsediyoruz. piston sekman sürtünmeleri gibi ekstra kuvvet harcayan şeyler de var. 12 volt 4 yane aküyü 2+2 şekilde bağlarsak bizi 1 saat idare edecek şekilde götürebilen bir sistem olaiblir bence. uygulamaya geçince olur mu olmaz mı görürüz.

olmadı endüvi kısmı sökeriz, ana bir sigortayı da elimizin dibine koyarız.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)