Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Radyatör çatlağı nasıl tamir edilir.

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba,
    bw f650 gs'imin radyatörünün su konulan kapağının yaklaşık 10 cm aşağısında (1.dirsek değil, 2.dirseğin iç kısmı) bir çatlak oluştu. bu çatlağı nasıl giderebilirim? radiatörün fotoğrafı aşağıdaki linkte mevcut. çatlak kısın: radyatörün su konulan boru ile kalın borunun birleştiği nokta.

http://cgi.ebay.de/BMW-F650CS-F650-C...item255d2ff415

teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    umtglsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK125-7
    bizim arabanın radyatörü patlamıştı içine birşey sıkıp kendi kendini yamaması sağlanmıştı fakat 2 ay kadar dayandı sonra komple radyatör değiştirdik yani delinmelerde değiştirmek en hayırlısı bence.
    Uçurtma, rüzgardan güç aldığı için değil, rüzgara karşı durduğu için uçar!!

Motosikleti
    Honda SHADOW
    Alıntı sibumi52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba,
    bw f650 gs'imin radyatörünün su konulan kapağının yaklaşık 10 cm aşağısında (1.dirsek değil, 2.dirseğin iç kısmı) bir çatlak oluştu. bu çatlağı nasıl giderebilirim? radiatörün fotoğrafı aşağıdaki linkte mevcut. çatlak kısın: radyatörün su konulan boru ile kalın borunun birleştiği nokta.

teşekkürler
    Bunun birkaç farklı yöntemi var,

Birincisi "umtglsr" dediği gibi bir ürün döküyorsun o kendisi tamir ediyor. Bizim bir arabada aynı sorun vardı. öyle bir uygulama yaptık ve halen 2 yıldır sorunsuz çalışıyor... (ürünün kaliteli olması şart)

İkincisi ise orayı sıvayarak kapatacak çelik macun türünde ısıya dayanıklı ürünler var. ısıya dayanıklı ve performansı son derece kuvvetli ürünler. eğer çatlak dıştan sıvanabilecek durumda ise (404 markayı yada sunfix denilen ürünü) öneririm.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Bazzı eksozcular radyatör tamiri/kaynağı da yapıyor. Bir araştırın isterseniz.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Köylüler traktörlerinin ufak çatlaklarını tıkamak için radyatörden içeri kırmızı pul biber atarlardı.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köylüler traktörlerinin ufak çatlaklarını tıkamak için radyatörden içeri kırmızı pul biber atarlardı.
    Ne saçma bir tarif Bu aynen hocanın okuyup üflemesine benzemiş....O da hiçbir şeye fayda sağlamaz
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    ben radayatörü bunun ile yapıştırdım hiç sorun olmadı

"Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı sibumi52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba,

teşekkürler
    Kardeşim bu ve benzer sorular neden sorulur ne gibi tarif ya da yardım umarsınız pek anlam veremiyorum doğrusu

Radyatör çatlak ya da patlak her neyse, alınır ve en yakın oto sanayideki RADYATÖR ustasına götürülerek OLMASI gereken kaynak yaptırılır.

Elinde bir pürmüz lambası ile kalay ve havya varsa kendinde süper kaynak yapabilirsin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:34 ----------

Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Geçici çözümler hep risk getirir
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne saçma bir tarif Bu aynen hocanın okuyup üflemesine benzemiş....O da hiçbir şeye fayda sağlamaz
    Tarif saçma değil arkadaşım. İdare eder seviyede işe yarıyor. Forum ortamında benim önerimi eleştireceğine birşeyler yazsaydın da fikir sahibi olsaydık en azından..
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Geçici çözümler hep risk getirir
    motoru satana kadar geçici çözüm ürettik

evet aslında geçici bir çözüm yada ekonomik çözüm de diyebiliriz ,

motoru alan kişi bunu bilerek aldı ve halen aynı şekilde biniyor sun-fix beklenenden fazlasını veriyor aslında belirtmeden geçemedim
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Metal kısımlardaki çatlaklar yada kırıklar kolay olyorda.
    Pakalit kısım la çok uğraştik. Motor bloklarının tamirinde kullanılan yapıştırıcı dahi kar etmedi. Antifreez kullandığımız bütün yapıştırıcıları çözdü. Bizdeki biraz kırıktı. Kırığı matkapla değile çevirip metrik bir civatayı bol sıvı contaya bulayıp oraya vidaladık. Şuanda sorunsuz oldu.
    Dediğim gibi yapıştırıcılar antifreez e dayanamıyor...
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

davutyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1100 Gs
    Hala varmı bilmiyorum ama benim ehliyetimi aldığım dönemde sızıntı yapan radyatöre biber atılır diye motor dersinde bilgi vardı ; tabi geçici bir çözüm olmakla beraber işe yaradığı doğrudur.
    Sızdıran radyatöre gelince arkadaşların tavsiye ettiği ürünü bulamazsanız henkel in komponentli "metal" adında yapıştırıcısı var ikisini eşit miktarda karıştırıp uygularsanız işi görür. 5 dakikada donar tam mukavemeti ise 12 saatte sağlıyor, ısıya dayanıklı, çatlaklar arada biryerlerde ise üstten akıtabilirsiniz de .

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    dostum öyle deme... sanayiideki ustaların karabiber kullandığına şahitim
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

izm35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İJ 350''''''CBF 150
    en mantıklısı çatlak bölgeyi lehim yaptırmak.
    bırakın ustalarda ekmek yesin
    İSTİSNAYIM KAİDEYİ FENA BOZARIM

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    bence en iyisi yenisi ile değiştirmek, tabi karar sizin

Motosikleti
    Alıntı extrem_015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence en iyisi yenisi ile değiştirmek, tabi karar sizin
    Tabiiki en iyisi radyatör gibi hassas ve tamiri zor olan bir parçayı yenisi ile değiştirmektir

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sunfix gerçekten sağlam bir çözüm.
    Körfez pistinde motosiklet radyatörleri çoğu zaman zarar görebildiğinden en kolay çözüm olarak Sunfix ile kapatılır. Uzun zaman da dayanır.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    2008 R6
    inanki sağlıyor kendim şahit oldum. Çalıştığım şantiyede 36 metre uzunluığunda 80 ton ağırlığında kirişi taşıyan tırımızın radyatörü çatlaktı. Şöför 3 avuç toz kırmızı biber attı ( pul değil toz arkadaşlar). o şekilde 120 tane kirişin daha naklini bitirttim. )))))

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Denemediğin ve bilmediğin bir şey hakkında yorum yapma ...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:37 ----------

yumurta akı da işe yaroyor unutmayın . . .
    rm125 bunu beğendi.
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Sun fix çok etkilidiir 450 dereceye kadar dayanır, Corsa karterindeki tırnak büyüklüğündeki hasarı bile onardı eskisinden de sağlam olduğunu söyleyebilirim,yapıştırılan malzeme daha geniş.
    Egsozda ve hareketli bölgelerde yüzey iyice temizlenmezse,paslıysa sarsıntıya dayanamaz kopar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)