Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çok kolay birkaç sorum var

Motovento
    REKLAM ALANI

1.Piston ve gömlekteki karbon kalıntıları kaç km.de bir ve nasıl temizlenir?
    2.Ön çatal yağ seviyesi nasıl kontrol edilir?
    3.Motor havalandırma borusu nedir? Motorun neresindedir? Bunu ben de anlamadım servis kitapçığında yazıyor.
    4.Ön disk hidroliği neden azalır ? 3 yılda alt çizgiye kadar düşmesi normal mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    2. Çatal sökülüp içindeki yay çıkartıldıktan sonra içindeki yağ seviyesi servis dökümanındaki değere göre kontrol edilir.
    3. Motor havalandırması (karter havalandırması) motor içinde oluşan yağ buharının tekrar hava girişinden motora verilmesidir. Emisyon standartlarıyla alakalı bir durum.
    4. Balatalar aşındıkça hidrolik seviyesi de düşer. Ama balataları yeni, sistemde kaçak olmayan bir motorda bile uzun zamanda çok az eksilme olabilir.

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Alıntı lightoff adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.Piston ve gömlekteki karbon kalıntıları kaç km.de bir ve nasıl temizlenir?
    2.Ön çatal yağ seviyesi nasıl kontrol edilir?
    3.Motor havalandırma borusu nedir? Motorun neresindedir? Bunu ben de anlamadım servis kitapçığında yazıyor.
    4.Ön disk hidroliği neden azalır ? 3 yılda alt çizgiye kadar düşmesi normal mi ?
    1.. Öyle bişi yok motor rektefiyesi esnasında olur böyle bişi keyfi açıp yapmazsın...
    2..Yağı boşaltıp gerekli ölçüsüyle yeniden doldurursun...
    3..Karter yağ havalandırma borusu olabilir, ya havafiltresine giriyordur yada boşta aşağı sallaniyordur modele göre değişir...
    4..Balataların eskiyip incelmiş olabilir.. Kaçırmış olabilir.. Periyodik bakımda 2 yılda değişmeli zaten yeşilden kahveye döner rengi zamanla..
    Basit dediğin sorular var yaaa...
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3. Motor havalandırması (karter havalandırması) motor içinde oluşan yağ buharının tekrar hava girişinden motora verilmesidir. Emisyon standartlarıyla alakalı bir durum.
    teşekkürler.demek o hortum havalandırma borusu.ben de motor bloğunda mı acaba diyordum.

---------- Post added at 22:24 ---------- Previous post was at 22:15 ----------

Alıntı tbk_1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.. Öyle bişi yok motor rektefiyesi esnasında olur böyle bişi keyfi açıp yapmazsın...
    4.Periyodik bakımda 2 yılda değişmeli zaten yeşilden kahveye döner rengi
    motoru 20 bin bakımına sokucam da kitapçığında karbonları temizleyin yazıyor.acaba gömleği sökmeden temizlemek mümkün mü.buji ya da egzoz deliğinden bacasil ya da kimyasal bir madde koysak nası olur.
    ön çatala koyduğumuz yağla hidroliğe koyduğumuz yağ aynı mı ?

Motosikleti
    Ön çatal yağı ve hidroliğin görev ve yapıları farklıdır... hidroliği ön balataları değişirken değişmeni tavsiye eder servis şimdi sadece açıp seviye tamamlaması yaparlar fren hidroliğine...
    Bacasil bulursan banada gönder porçöz mü döksek buji yuvasından
    Ön çatala 10 numara yağ konula bilir galiba...
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    2..Yağı boşaltıp gerekli ölçüsüyle yeniden doldurursun...
    3..Karter yağ havalandırma borusu olabilir, ya havafiltresine giriyordur yada boşta aşağı sallaniyordur modele göre değişir...
    4..Balataların eskiyip incelmiş olabilir.. Kaçırmış olabilir.. Periyodik bakımda 2 yılda değişmeli zaten yeşilden kahveye döner rengi zamanla..
    Basit dediğin sorular var yaaa...
    1.sorudaki karbon temizleme hadisesini daha önce tartismistik.
    Carbon clein veya ona benzer bir isimle güzel para götüren bir sistem vardi?
    Ise yararmi yaramazmi sorusu uzun süre kafa kurcalamisti.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.sorudaki karbon temizleme hadisesini daha önce tartismistik.
    Carbon clein veya ona benzer bir isimle güzel para götüren bir sistem vardi?
    Ise yararmi yaramazmi sorusu uzun süre kafa kurcalamisti.
    Üstad başlık çok kolay birkaç soru olunca ve sorular biraz garip gelince, bende çok kolayından cevap vermeye çalıştım biraz üstün körü sallama oldu ama yanlış bisi söylemeden tabi... sizden ve arkadaşımdan özür dilerim.. :(

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Üstad başlık çok kolay birkaç soru olunca ve sorular biraz garip gelince, bende çok kolayından cevap vermeye çalıştım biraz üstün körü sallama oldu ama yanlış bisi söylemeden tabi... sizden ve arkadaşımdan özür dilerim.. :(
    Özür dilencek bisey yok yahu!!!
    Yanlis bir cevap vermedin ki!
    Daha dogrusu sonucu kesin bir mevzu yok bu karbon temizleme konusunda.
    Ben o tartismalara gönderme yapmak için hatirlatma babinda yazdim.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Bende bir gönderme yapmak istiyorum...
    :( (...)...mate benzin kullanarak karbon yaptırmıyor ve okyanusta oluşankirliliği temizliyoruz toptan temizlik

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:29 ----------

Bende bir gönderme yapmak istiyorum... (...)...mate benzin kullanarak karbon yaptırmıyor ve okyanusta oluşankirliliği temizliyoruz temizli

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)