Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Hidrolik debriyaj

Motovento
    REKLAM ALANI
    Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalnız şöyle bir durum geldi benim aklıma, spor arabaların debriyajı sert olur benim bildiğim, hızlı kavrama yapsın diye. belki motosiklette de aynıdır
    ben 12 senedir spr araba kullanırım,şu an altımda alfa romeo var,ama debriyajı pamuk gibi,hemde şanzıman arka tarafta.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 12 senedir spr araba kullanırım,şu an altımda alfa romeo var,ama debriyajı pamuk gibi,hemde şanzıman arka tarafta.
    spor araba derken hyper sport arabaları kastetmiştim. yani ferrari, masserati, lambo gibi. sonuçta cbr da sport touring değil super sport bir makine, güç için üretilmiş bir makine. ancak Alfa güçten çok konforla birlikte standart aile otomobillerinden biraz daha güçlü bir konumda. tabi eğer Brera'dan falan bahsetmiyorsak.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    alıp takan yok mu?
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

10 dakika evel tel koptu badere atlattım, fiat uygunuma gelirse ve metal renk yahut siyah mevcutsa edinmek istiyorum.

Yurt içi satışı ve fiatı hakkında bilgisi olan?

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 dakika evel tel koptu badere atlattım, fiat uygunuma gelirse ve metal renk yahut siyah mevcutsa edinmek istiyorum.

Yurt içi satışı ve fiatı hakkında bilgisi olan?
    cok gecmiş olsun carbon

olmaz mı cakma çinliye 120 euro istenildiği oldu
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    hidrolik belki daha rahat olabilir özellikle telli sistemden ilk geçişte

fakat söyle bir durumda var. eliniz hangisine alışkın ise yoğun trafikte sürekli debriyaj çekeceğinizi düşünürsek yine aynı yorgunluğu tadacaksınız.
    yani ilk cevaplarda telle 8kg çekme kuvveti uygulamak gerekirken hidrolikte 4kg olarak denmiş

kısaca örnek vermem gerekirse geçen sene jti'ın winston motosiklet ekibindeydim bir ara ve gs1200adv kullanıyordum ( hidrolik debriyaj var )
    ama normal kullandığımız gibi değil önümüzde giden bir aracın arkasından gitme zorunluluğumuz var buda dur kalk trafiğinde aralardan kaçamayarak onun ile beraber gitmek ve bol bol gaz debriyaj fren kullanımı demek. ve sol elim ölüyordu böyle durumlarda

kendi motorum cbr 600f telli debriyaj var bana sorarsanız hiç bir fark yok aralardan geçemeyeceğiniz şekilde kaldığınız bir trafik ortamında hepsi aynı
    ilk başta rahat geliyor sonra eliniz ona alıştığı için bu sefer zorlanabiliyorsunuz aynı şekilde...

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Ben bu debriyaj sisteminin aynisini 3-4 sene kadar once ebayden aldim. O zamanlar biraz arastirmistim. "Magura" diye bir markanin ucuz kopyasini yapmis Cinliler. Motora takilmasi icin biraz modifiye edilmesi gerekiyordu. Slave kisminin (Uc tarafi) icini acip baktim biraz dagittim, bendeki yedek fren hortumunu buna uydurmaya calistim ama caplari uymadi. Sonra bu isten vazgectim. Biraz hevesinizi kiracak belki ama tavsiyem, almayin.Epey uyduruk bir malzeme, guvenip motora takilacak gibi degil. Eger cok lazimsa Magura olanlarina bir bakin derim.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu debriyaj sisteminin aynisini 3-4 sene kadar once ebayden aldim. O zamanlar biraz arastirmistim. "Magura" diye bir markanin ucuz kopyasini yapmis Cinliler. Motora takilmasi icin biraz modifiye edilmesi gerekiyordu. Slave kisminin (Uc tarafi) icini acip baktim biraz dagittim, bendeki yedek fren hortumunu buna uydurmaya calistim ama caplari uymadi. Sonra bu isten vazgectim. Biraz hevesinizi kiracak belki ama tavsiyem, almayin.Epey uyduruk bir malzeme, guvenip motora takilacak gibi degil. Eger cok lazimsa Magura olanlarina bir bakin derim.
    magura da bir dünya para onlarıda biliyoruz
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Cevaplar için teşekkür ederim , sertlik konusuna gelirsek motora bakıp kontrol eden herkes aşırı sert olduğunu söylüyor dbriyajın , hasılı sürüşte sertlik verdiği direnç geri planda , ancaak güvenirlilik ve uyum konusu , canlı görüp almadan test edebilmek ölçmek tartmak... hemde taşrada neyse artık bu konuda gerçekleştiremeyeceğim proceler rafında yerini aldı.. kısmet.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:20 ----------

Magurayı videolardan inceledim , aşağıda sabitlenen yer ve telin girdiği noktalar tamamen farklı ve modifiye gerekliliği var.

Ancak çinko mamüller uyumlu göünüyor, onlardada güven problemi vs vs..

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    concorde 787 arkadaşım çok güzel izah etmişin teşekkür Başka almak isteyen varmı sipariş verelim bir an önce gelsin

Konu 4sene önce açılmış.ama fazerimın debriyajı çok sert oldugu için nette arama yapınca bu konu çıktı bende almak istiyorum ama burdaki.arkadaşlar aldımı hidrolik debriyaj
    A.ŞIK bunu beğendi.
    98 Beygir.....

bende işi yumuşatmak için düşünüyorum işe yarar mı? yumuşak derken kavraması uzun süren uzun açıda

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Debriyajin sertligi, telli veya hidrolik olmasindan ziyade, debriyajin dizaynina baglidir:

1. "pressure plate"e baski uygulayan yaylarin sertligi. Daha guclu motosiklet daha sert yay ister.
    2. Kuru veya islak olmasi. Kuru daha serttir.
    3. Kaydirmali olup olmamasi. Kaydirmali daha yumusaktir.

Duzgun tel de gayet yumusaktir. Eski Hornet CB900F'in telli debriyaji yumusacikti, guclu bir motosiklet olmasina ragmen...

Ucuz uyduruk kaytirik hidrolik sistem bence gereksiz risk.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Yapan yapıyor
    Pamuk gibi oluyor debriyaj
    Örnek ktm enduro serisi 👍

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)