Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Xenon Far Hakkında Acil Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    akü falan bitirmez normal ampül 55 w bu 35 w bitirmez xenon setini h4 olarak alırsan uzn kısa yapabilirsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    evet yapıyor....
    79 lirayamı öyle birşeye almıştım...
    1 sene olacak nerdeyse...
    baya zahmetli bir iş...
    kesinlikle siz yapmassanız bile bilen profesyonel birine yaptırın..
    hem zamanınız hem paranız heba olmasın...
    bu arada ben ampülü değiştirdim haberin olsun...
    eğer ki bu gitti gidiyordakini alırsan xenonun ampülü motorun orjinal ampülülün girdiği yere giriyor...
    o konuda fazla sıkıntı çekmezsin...

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Ben yarın 80 tl ye alacağım. Ampül tipini bilmiyorum. Ama h4-3 olması lazım kutusunda yazıyordu.

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    peki aşırı ısıdan farın içini eritmiyormu bunlar?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Arkadaşlar Xenon Farı aldım(8000k H4-3) Cumartesi günü montajı yapılacak

Şuan kullandığın halojen far(beyaz)

Aydunlatmasıda şöyle:

Motosikletimin şuanki hali

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Trafikte Yalnız olduğunu düşünen arkadaşlar....
    Xenon tip ampulden doğru ve iyi (doğru ve iyi diyorum dikkat edin) verimi sade ve sade MERCEKLİ tip farlarda alınır.
    Ampulün çalışma prensipine bakarsanız ne demek istediğimi daha iyi anlasrsınız.
    Klasik akkor flaman tip ampulden çok farklı bir işik ısısı vermekte ve en uygun ısı 6500K dır yani gün ışığına en yakın değer....bunun üstündeki tüm ısılar ultravioleye (mavimsi) olan ısıya kaçar ve (mercek) olmadığından dolayı bozuk/kontrolsüz bir ışık hüzmesi yaydığı için de karşıdan gelen sürücüleri kör eder ki bu da bir çok kez kazalara neden olmuştur!! merceksiz Xenon kullanaların farlarını görerek...oooooo ne kadar parlak deyip aldanmayın ayrıca merceksiz Xenon karanlık ve yağışlı havalarda aydınlatma KÖTÜNÜN EN KÖTÜSÜ olacaktır.....

Uzun yazdım kusura bakmayın ama böyle yanlış olduğu kadar tehlike yaratabilen unsurlara sadece güzel olsun diye para harcamanıza pek anlam veremiyorum veremiyorum

Trafik kanunu açısından bakıldığında, ummadığınız bir anda Polis bey ceza yazacaktır çünkü aydınlatma tüzüğe aykırıdır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:57 ----------

Alıntı _VuRaL_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Xenon Farı aldım(8000k H4-3) Cumartesi günü montajı yapılacak

Motosikletimin şuanki hali
    Bu haliyle İzmirde ceza yersin
    ESGEL bunu beğendi.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikletim Kanuni Cup 100. Yarın xenonları aldıktan sonra bakarım içine kolay gelirse başlarım Aramanıza gerek yok. Ben yarın alacağım. Uygun fiyata denk geldi

Bana birde çelik jant lazım. Satacak arkadaşların haberi olsun. 2. elde alabilirim

Siz kaça aldınız? Bu H6 uzun kısa oluyor mu bunda?

bende var jant linki burda http://www.motosiklet.net/forum/sati...iki-takim.html

detay ilanda yazıyor özel mesaj at konuşuruz

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafikte Yalnız olduğunu düşünen arkadaşlar....
    Xenon tip ampulden doğru ve iyi (doğru ve iyi diyorum dikkat edin) verimi sade ve sade MERCEKLİ tip farlarda alınır.
    Ampulün çalışma prensipine bakarsanız ne demek istediğimi daha iyi anlasrsınız.
    Klasik akkor flaman tip ampulden çok farklı bir işik ısısı vermekte ve en uygun ısı 6500K dır yani gün ışığına en yakın değer....bunun üstündeki tüm ısılar ultravioleye (mavimsi) olan ısıya kaçar ve (mercek) olmadığından dolayı bozuk/kontrolsüz bir ışık hüzmesi yaydığı için de karşıdan gelen sürücüleri kör eder ki bu da bir çok kez kazalara neden olmuştur!! merceksiz Xenon kullanaların farlarını görerek...oooooo ne kadar parlak deyip aldanmayın ayrıca merceksiz Xenon karanlık ve yağışlı havalarda aydınlatma KÖTÜNÜN EN KÖTÜSÜ olacaktır.....

Uzun yazdım kusura bakmayın ama böyle yanlış olduğu kadar tehlike yaratabilen unsurlara sadece güzel olsun diye para harcamanıza pek anlam veremiyorum veremiyorum

Trafik kanunu açısından bakıldığında, ummadığınız bir anda Polis bey ceza yazacaktır çünkü aydınlatma tüzüğe aykırıdır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:57 ----------

Bu haliyle İzmirde ceza yersin
    Arkadaşım ben zaten mavileri sökeceğim Kendimde rahatsız oluyorum. Biryerden geçerken herkez bana bakıyor sinir oluyorum

Mercek hakkında herşeyi biliyorum. Şimdi okulda sınavlar çok olduğundan mercek ile uğraşamam. Okullar tatil olunca farıma mercek montajı yapacağım. Şimdilik böyle idare edecek Zaten hafta içi kullanmıyorum. Sadece hafta sonu kullanıyorum Zaten plakamı bile takmaya zaman bulamadım İlk resimde masanın Xenon far kutusunun yanında görünüyor

Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende var jant linki burda http://www.motosiklet.net/forum/sati...iki-takim.html

detay ilanda yazıyor özel mesaj at konuşuruz

Arkadaşım bana bu alttaki resimdekinden lazım

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    orijinal janta bant yapıştırdıktan sonra sprey boyayla boyayıp bantları çıkararak istediğin gibi şekil veremez misin?

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    450 tl.ye aldığım xenon farlarımı sonunda orijinal ampulleriyle değiştirip rahatladım. Xenon setini ise attım.

Yukarıda merceksiz xenon takmanın hata olduğunu yazan arkadaşlar çok haklı. Xenon merceksiz kullanılmaz. O da pahalı. İki yıl önce benden 2.000 tl. istemişlerdi mercekler için.

En büyük handikap trafikteki diğer sürücülerin aşırı rahatsız olması. Hatta yaptığım bir uzun gezide, gece sürüşünde iki kez kamyonlar ışıktan aşırı rahatsız oldukları için üzerime direksiyon kırdı. Gündüz şehiriçinde önümde giden araç bile rahatsız olup tepki veriyordu.

Şimdi orijinal ampullerimle rahatım. Gece görüş daha da düzeldi.
    ESGEL bunu beğendi.
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orijinal janta bant yapıştırdıktan sonra sprey boyayla boyayıp bantları çıkararak istediğin gibi şekil veremez misin?
    Arkadaşım ben sıfırdan alacağım.

Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    450 tl.ye aldığım xenon farlarımı sonunda orijinal ampulleriyle değiştirip rahatladım. Xenon setini ise attım.

Yukarıda merceksiz xenon takmanın hata olduğunu yazan arkadaşlar çok haklı. Xenon merceksiz kullanılmaz. O da pahalı. İki yıl önce benden 2.000 tl. istemişlerdi mercekler için.

En büyük handikap trafikteki diğer sürücülerin aşırı rahatsız olması. Hatta yaptığım bir uzun gezide, gece sürüşünde iki kez kamyonlar ışıktan aşırı rahatsız oldukları için üzerime direksiyon kırdı. Gündüz şehiriçinde önümde giden araç bile rahatsız olup tepki veriyordu.

Şimdi orijinal ampullerimle rahatım. Gece görüş daha da düzeldi.
    Xenon farı aldım. Yarın montaj yapıp denerim. Çok rahatsız ederse geri sökerim. Yaz olunca mercek montajı yapacağım. O zaman takarım

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200

Xenon 8000k (Montaj Yapıldı)

Arkadaşlar Xenon farımı taktım. Telefondan çektim resimleri net çıkmadı.

Not: 2. Resimdeki gibi parlak yanmıyor. Telefon dandik çekti. Rahatsız etmiyor far. Ayarı iyi oldu Yakında fotoğraf makinesiyle çekip koyacağım fotoğrafları. Gece fotoğraflarınıda çekerim.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Arkadaşlar Xenon farımı taktım. Telefondan çektim resimleri net çıkmadı.

Not: 2. Resimdeki gibi parlak yanmıyor. Telefon dandik çekti. Rahatsız etmiyor far. Ayarı iyi oldu Yakında fotoğraf makinesiyle çekip koyacağım fotoğrafları. Gece fotoğraflarınıda çekerim.
    Hayırlı olsun.
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.
    Teşekkür ederim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:42 ----------

Arkadaşlar farım açıkken içerde buhu oluşuyor su tanecikleri oluyor nasıl çözülür bu nasıl yok edebilirim?

35Alperen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 > Cbr 250 > Pulsar > Fazer
    Bence daha güzel dursun amacı gütmektense trafikte tek başımıza olmadığımızı anlasak daha iyi olur. Yine de kendi kararın ama xenonu çıkartıp kendi farını taksan daha iyi olabilir . Belki sen pek anlamıyosundur ama geceleri xenon gerçekten de çok rahatsız edici.
    ESGEL bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı 35Alperen35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence daha güzel dursun amacı gütmektense trafikte tek başımıza olmadığımızı anlasak daha iyi olur. Yine de kendi kararın ama xenonu çıkartıp kendi farını taksan daha iyi olabilir . Belki sen pek anlamıyosundur ama geceleri xenon gerçekten de çok rahatsız edici.
    Arkadaşım benim motosikletim trafiğe çıkmıyor. Motosiklet ehliyetim yok. Sanayide yatıyor. Hafta sonu işteyken biraz geziyorum sadece. Zaten yaz olunca mercekli olacak farım.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Arkadaşlar Xenon farlarımı sökmeye karar verdim. Işık dağılımı çok kötü. Sanki uzunlarla geziyormuş gibiyim. Cumartesi günü sökeceğim. Okullar tatil olunca mercekli far yapıp sonra xenon takacağım. Çok büyük hata yaptım. Gündüz sürüşte normal görünüyordu. Dün gece biraz gezdim ve kararımı verdim. Boşuna takmışım. Far sadece yeri değil heryeri aydınlatıyor. Uzunları açınca direk karşıya gidiyor ışık. Birdaha merceksiz xenona asla bulaşmayacağım.

Fotoğraflar:

Xenon takacaklar bu fotoğraflara bakın ve iyice düşünün. Sonra ben gibi mağdur olmayın

_UnReaL_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF250
    Benim piaggio x9 um a takmıştım sadece kısaya, otomobiller için olan MTEC marka beyin ve ampul. 3 ay sorunsuz kullandım ve sonunda aküm cofladı
    sağlam bir akü mutlaka şart
    8000k
    Xenon far inanılmaz iyi oluyor gece.
    ESGEL bunu beğendi.
    Tvs Apache '09 , Piaggio X9 250 '05 , Yamaha XT600 '94 , Honda CBF150 '11

cagriaksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley-Davidson XL883R
    8000k aslında çok yanlış bir renk seçimi, 6000k daha doğru bir seçim olur, hatta bulabiliyorsanız 4300k bu işin en doğrusudur. renk sıcaklığı yükseldikçe gece ve yağmurda görüş seviyeniz berbat bi hale gelir arkadaşlar bunu aklınızdan çıkarmayın.
    ESGEL bunu beğendi.

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Arkadaşlar Xenon farlarımı sökmeye karar verdim. Işık dağılımı çok kötü. Sanki uzunlarla geziyormuş gibiyim. Cumartesi günü sökeceğim. Okullar tatil olunca mercekli far yapıp sonra xenon takacağım. Çok büyük hata yaptım. Gündüz sürüşte normal görünüyordu. Dün gece biraz gezdim ve kararımı verdim. Boşuna takmışım. Far sadece yeri değil heryeri aydınlatıyor. Uzunları açınca direk karşıya gidiyor ışık. Birdaha merceksiz xenona asla bulaşmayacağım.
    Aynı nedenden ötürü bende en fazla 1 ay kadar kullanıp xenonu söktüm yerine Osram Night Breaker halojen ampüllerden taktım.Ama merceği sığdırabileceğim far bulduktan sonra xenona mercekli bir şekilde geri dönüş yapacağım
    ESGEL bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler