Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

scooter a yapabileceğimiz basit performance upgradeleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    H@NS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsiklet,spor
    ya kardeş ince ayarlar war olmazmı ama sen yapamazsın onu sağlam bi motorcu yapar oda ne olur; karbüratör içinde gaz pistonu war onun iğnesiyle oynanabilir aşağı yukarı kaldırılabilir..hava ayarı yapılır bunlar yapılır ama çok etkiliyeceğini sanmıyorum .....dedimya yapılır ama sağlam bi motorcu yapsın daha iyi our..basit bunlar...onun haricinde servise bakıma gittiğin zaman ve yağını kim değiştiriyosa sen mi kimse artık..double up al yağla birlikte koy..al işte basit bu ama sen aşağı inipte yaparsan bunları kötü sonuç getirebilir...
    h@ns

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RAPTOR666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kıçımı başımı dağıttığım motor SKYTEAM ST 200 TR
    anladım hoca peki bujiyi değiştirsek sanki benim buji biraz dandik tam gazda baazen tekliyo 1900 km oldu kapkara olmuş bujinin başları normalmiki şööle kalite bişe alsak yaparmı aynı olayı
    (( :KONYA MT İÇİN DOKANDIRIN : ))
    BİR AĞAÇTAN BİNLERCE KİBRİT ÇIKAR , BİR KİBRİT BİNLERCE AĞAÇ YAKAR

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    ben bujiyi deiştirdim şimdi motor hemen calışıyo eskiden marşa basılı tutardım biraz sonra calışırdı
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    kalite bişeymi aldın? fiyatı nekadar? gidişte fark oldumu yoksa sadece çalıştırmadamı fark var?

Motosikleti
    motorsiklet,spor
    raptor kardeş sen bujini değiştir...siyah fena..en son ihtimal bujinin rengi kahverengi olmalı....buji siyaha dönüştümü bilki değişme zamanı gelmiştir..
    h@ns

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    servis kaliteli dedi sanırım N&K mı NOK mu neydi hatta dışarıda sahtesi bile varmış onlar 3.5 ytl benim aldığım 5 ytl idi sadece calıstırmada işe yaradı
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    bujiyi zımparaladım şimdilik düzeldi ama böyle gitmez
    bide hava filtresi sorunu var onuda kopresörle temizledim ama nekadar da temizlesen pek bişe değişmedi peki bu alet-i şeytan'ül icat olması gerekenden birazdaha fazla hava alıra ne olur?

yani hava alması için filtre kutusuna 3 tane delik açmışlar bizim çinli dostlarımızda bunların 1 ini süngerle tıkamış bende çok bi p.k biliyomuş gibi çıkartım o süngeri şimdi bu alet süngeri çıkattım die kızıp bi kıllık yapmasın tıkıyımmı gene delii

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    bakımların zamanı vardır km olarak. zamanında götürmedin mi?
    1000km 2000km gibi.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    motorsiklet,spor
    ben duydum performans bujileri ....onları demek istedim ama bulamadım....raptor666 kardeş sen neden zımparalıyosun bujiyi olurmu ole ya git değiştir kaç para en fazla 5 ytl ...hava filitresine gelince mesela ben hava filitresini komple söküyodum gdiyodum banyoya hertafaını güzelce yıkıyorum sabunla ama içindeki sünger filitrreyi yıkamadan sünger filitreyi çıkar ole yıka......diğer kalan plastik yerleri parçala yıka sonra durula..daha sonrada ya bekle kurusun yada acelen varsa saç kurutma makinesiyle kurula topla tekrar tak sünger filitreyi ..sonracıma tak yerine söktüğün gibi filitreyii..tertemiz olsun hava tutmaktan çok daha iyidir...bide sen diyosun ya raptor666 kompresörden hava tuttum hala değişmedi diyosun değişmeyen ne motor boğuluyomu ne yapıyoda değişmedi diyosun bi sole açıklık getirelimm......bide sakın içindeki filtreyi çıkarma yani senin dediğin gibi süngeri...hava ayarı karburatörden yapılıyo sen gidip delik açmıyosun karburatörden bi ayarla motor daha çok hava alıyoo ole dir olay..filitreye delik açınca veya süngeri çıkardınmı bi fark etmez hatta boğulur motor.........
    h@ns

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    raptor666 konyada eski garajın orda motorcu arkadaşım var ona götür motoru kendin yaparsan maddi olarak zarara girersin yakında
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    yaw önceleri 120 görüyodu motor ama şimdi 105 anca devirden düştü tam gazda giderken bazen tekliyo hava filtereyi temizledim benzin filtresini temizledim bujiyi temizledim (değiştiremedim çünkü hadeyince bulunamadı ama bulcam) bunlar yani kabüratörü temizlemek falan gerekirmi bilemiyom

çok hor kullandım yaw Allaha emanet gidiyoz wallah bigün toplıcaz şanzımanı tekeri yerden aklımız başımıza gelcek ama hadi hayırlısı

Motosikleti
    motorsiklet,spor
    raptor 666 ben sana solimi neden 105 i geçemediğini sen kesin motoru alıp yolda yardırmışsındır eminim rodaj kurallarına uymamışsındır.neden dicen çünkü bizim bi arkadaş vardı adam motoru aldı aldığı 2.ci gün kökledi gazı motor tabi 120 km gidiyodu sonra motor rodajı bittiği zaman şimdi 100 ü zor geçiyoo...eğer sende ole yapmışsan alıp gaza yüklenmişsen ilk aldığın zamanlarda rodaj dönemi bitmeden...105 gitmesi normal...eğer fazla km yapmadıysan acele et git göster servise bence...sen nasıl yaptın rodajını?
    h@ns

Motosikleti
    Alıntı H@NS adlı üyeden alıntı
    raptor 666 ben sana solimi neden 105 i geçemediğini sen kesin motoru alıp yolda yardırmışsındır eminim rodaj kurallarına uymamışsındır.neden dicen çünkü bizim bi arkadaş vardı adam motoru aldı aldığı 2.ci gün kökledi gazı motor tabi 120 km gidiyodu sonra motor rodajı bittiği zaman şimdi 100 ü zor geçiyoo...eğer sende ole yapmışsan alıp gaza yüklenmişsen ilk aldığın zamanlarda rodaj dönemi bitmeden...105 gitmesi normal...eğer fazla km yapmadıysan acele et git göster servise bence...sen nasıl yaptın rodajını?
    kardeş aynen dediin gibi oldu rodaj modaj hak getire normal diyosun bu durum hakettim yani dimi
    ama iyi gidiyodu 1200-1300 km ye kadar sorunyoktu yeni yeni olmaya başladı şuan 2100 km de peki bunu düzeltmek için ne yapabiliriz varmı bi yolu

Motosikleti
    motorsiklet,spor
    sen servise götür ilk önce ne yapabiliriz die sor sonra bide git iyi bi motor ustasına götür bi de ona derdini anlat..bi bak bakalım ne diyolar..yani sen motoru kör etmişin .......sana da servise gittiğin zaman ole dicekler...sana hiç servis veya aldığın kişler rodaj süresini solemedilermi yoksa senmi dayanamadın asıldın gaza? sen git bi bilgi al......ne yapılması gerekiyo bilmiyorum ....benim bi abi var motorcu ona sorarım bişeyler soler kesin bende sana solerim...sen iyice bi araştır........fazla kmyapmadan halletmeye çalışş...k.i.b
    h@ns

Motosikleti
    Alıntı H@NS adlı üyeden alıntı
    sen servise götür ilk önce ne yapabiliriz die sor sonra bide git iyi bi motor ustasına götür bi de ona derdini anlat..bi bak bakalım ne diyolar..yani sen motoru kör etmişin .......sana da servise gittiğin zaman ole dicekler...sana hiç servis veya aldığın kişler rodaj süresini solemedilermi yoksa senmi dayanamadın asıldın gaza? sen git bi bilgi al......ne yapılması gerekiyo bilmiyorum ....benim bi abi var motorcu ona sorarım bişeyler soler kesin bende sana solerim...sen iyice bi araştır........fazla kmyapmadan halletmeye çalışş...k.i.b

sağolasın dostum ya sabredemdik bastık gaza hikaye gibi geldi rodaj daha önce 0 motrumuz olmaı ki bi tanıdık buldukta forumdan yılmazz varya onunla götürecez bakalım ne diyolar sendende haber bekliyorum tekrar sağolasın

bide ben 98 octan kullanıyodum 95 alınca daha iyi oldu sanki acep onunda bi farkı olurmu

ozi2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Google arama motoru
    arkadaşlar isterseniz modifiye yerine 50-60 yıldır motosikletler için kullanılan şike kelimesini kullanabiliriz.benim için farketmez.bu arada şike konusunda özkan arkadasımıza tamamen katılıyorum şike çin malı motorlarda şakaya gelmiyo çabuk bozuluyo.ve telafisi pahalıya maal oluyo eger süra ve güç istiyosanız motorunuzdaki mevcut kayışı aynı çapta ama daha incesiyle degiştirin hem ucuz hem etkili eksoz hava filitresi gibi şeylere girmeyin.bu arda NGK BOSCH ve CHAMPİON dışında buji kullanmayın.
    [COLOR="red"][B][I] 4 zamanlı --> ::144:: <-- 2 zamanlı (A rh 2TT)[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    Alıntı ozi2002 adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar isterseniz modifiye yerine 50-60 yıldır motosikletler için kullanılan şike kelimesini kullanabiliriz.benim için farketmez.bu arada şike konusunda özkan arkadasımıza tamamen katılıyorum şike çin malı motorlarda şakaya gelmiyo çabuk bozuluyo.ve telafisi pahalıya maal oluyo eger süra ve güç istiyosanız motorunuzdaki mevcut kayışı aynı çapta ama daha incesiyle degiştirin hem ucuz hem etkili eksoz hava filitresi gibi şeylere girmeyin.bu arda NGK BOSCH ve CHAMPİON dışında buji kullanmayın.
    motorda orjinalden NGK vardı kurum kaplamıştı yenisinide ondan taktım oda aynı olayı yapıyo şimdi sanırım yakıttam oluyo doğrumudur

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Dostlar ben artik scooter kullanmiyorum , su anda chooper im var ona performans hava filtresi taktirdim , egzozu actirdim, subap ayari yaptirdim. Cok benzin yemiyor ama gazi kokledigimde motor cabuk hizlaniyor ii bir cekis var diyebilirim. Benzine katki maddesi katin yaginizi temiz tutun. Bunlar ii oldumu motor tikanmaz.
    Lastiklere dikkat bu arada , motorunuz ile duz yolda giderken sorun yok ama en kucuk virajda savurursunuz. Modifiye motor yapan her kez icin soyluyorum bu ise giriyorsaniz lutfen guvenlik malzeme ve kiyafetlerini max seviyeye cikarin.Bu isin sakasi yok.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

hyosung150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung ms150 / mondial 125agk / honda today 50
    modifiye öle hava filtresi egsoz falanla olmaz ilk önce krank mili değiş sonra pistonları taşlat karbürotörü büyüt hava filtresi ile egsoza sakın dokunma ufak cc li motorlarda geri teper bu olay yani güç kaybı veya tork kaybı he çin motorları modifiyesiz yolda zor yürüyo modifiye yaparsan 1000 km re dayansa bile sonunda krank dağıtır blok çatlatır yani motoru alırsın koltuğunun altına bide bence modifiyeye en uygun motor küçük cc de 2 zamanlıdır en azından problemleriyle daha rahat başedilir

ozi2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Google arama motoru
    Raptor666 Yakitin SÜper Olmadigi İÇİn Oluyo1,ÇÜnkÜ SÜper Kalkti Çİn Malida 10 Da 9unu Yakabİlİyo.bİde Sİbİp Ayarlarina Bak İstersen Ondanda Olabİlİr
    [COLOR="red"][B][I] 4 zamanlı --> ::144:: <-- 2 zamanlı (A rh 2TT)[/I][/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler