Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Rulmanlar hakkında bilinmesi gerekenler

Motovento
    REKLAM ALANI
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim bir sorum olacaktı.

XT600 Arka bilyasını değiştireceğim. Ancak şöyle bir sorum var. Bu 2 bilya arasında kalan bir boru var. Bu borunun bilyalara TAM olarak basması mı gerekir? Yoksa lastik sıkıldığında mı tam basar? Benimkinde bilyalar takılı olduğunda ara boru oynayabiliyor. Hiç mi oynamaması gerekir? Yoksa bunun bir oranı falan var mıdır? Ya da mümkünse bu arka demirin boyutlarına ihtiyacım olacak ki yenisini yaptırabileyim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    skf tavsiye olunur , çocukken kendi yaptığımız arabalarda SKF kullanırdık , 2 kişi yokuştan atla zıpla bana mısın demezdi
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SNR markası nasıldır? bilen var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:17 ----------

sn. -BSI- açıklamış pardon... kendi motosikletim de sanırım SNR kullanılıyor, ya da NTN

-BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    Alıntı glock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SNR markası nasıldır? bilen var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:17 ----------

sn. -BSI- açıklamış pardon... kendi motosikletim de sanırım SNR kullanılıyor, ya da NTN

Merhaba SNR yüksek kalitede iyi bir rulman markasıdır. Tüm fransız malı otomobiller ağırlıklı olarak fabrika çıkışlarında bu markayı kullanır. SNR ve NTN farklı ülke menşeili olmasına rağmen aynı çatı altındaki iki markadır. Skoda-vw-audi-seat gibi. Dolayısıyla kullandıkları teknolojiden hammaddeye kadar herşeyi aynıdır.
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

sinka251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    elketrikli ocağın üzerinde 1 2 dakika bekletip ısıta bilirsin ben oyle yapıyom.

binbaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tdm 900 A
    selamlar, saygılar..
    motosiklet tdm 900.. gidon rulmanlarını değiştirmem gerekiyor. orjinali bilyeli rulman. iğneli rulman taksam ne gibi bir farklılık olur?
    bu rulman türlerinin seçiminde motosiklet türüne göre dikkate alınan nedir? oluşacak avantaj veya dezavantaj nedir?
    teşekkürler..
    temel taşları şu ulu sıra dağlar olan tapınaklarda en sofu müminlerin, en bilgin mollaların bilmediği ve onların hakikat, erdem ve onur üzerine verdikleri tüm vaazları aşan dualar öğrenelim.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    benim 96 titanın üzerindeki tüm rulmanlar orjinal.ön,arka teker göbekleri,gidon, krank rulmanları ve diğerleri. Hepsi orjinal. Motor 80 binde. Hatta arka dişli bile orjinal.

Djnkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio AF-34
    benim scooterin arka reduktorunden akulu araba sesi gibi rulman sesi geliyor hizlandikca dahada artiyor. Yolda giderken rulman/tekerlek kitleme ihtimali varmi? Sirf o yuzden hizlandikca kendimi tedirgin hissediyorum.

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arka reduktor dediğin yer neresi ben anlayamadim

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı Djnkt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim scooterin arka reduktorunden akulu araba sesi gibi rulman sesi geliyor hizlandikca dahada artiyor. Yolda giderken rulman/tekerlek kitleme ihtimali varmi? Sirf o yuzden hizlandikca kendimi tedirgin hissediyorum.
    Arka cant göbeğinden geliyosa kesinlikle değiştirmelisin. Kitleyebilir.

Djnkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio AF-34
    Alıntı delileoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka reduktor dediğin yer neresi ben anlayamadim
    scooterlarda debriyajin takili oldugu mil ile arka tekerlegin mili arasinda dislilerin oldugu bolum var ya motor kadar sık olmasada genede arasira yagini degistirdigimiz yer. arka reduktor evet yanlis olmus zaten birtane motorda onü arkasi yok

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Krank rulmanları hakkında bilgisi olan var mı ?
    Değişim sonrası orjinali gibi verimli olur mu yada krank rulmanlarında sıkıntı varsa sadece motor kompresöre bindiğinde mi bunu duyabiliriz ?
    Ybr 125 tüm modellerinde bu rulmanların sesini duyabilirim sadece bazılarında az bazılarında bariz var sanırım ybr için kullanılan rulmanlar pek kaliteli değil.
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Motordan 75-85 im arasında islik sesi gibi vuvuvu sesi geliyor. Rulmandan kaynaklı midir ?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler