Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

neden zor çalışıyor.

Motovento
    REKLAM ALANI

tskler arkadaşlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

tskler arkadaşlar...

Motosikleti
    honda vf 750 magna ,yamaha scooter,suzuki gsf 650
    merhaba arkadaslar benimde bir sorunum var, benim roller (yamaha jog rr) 50 lik marsa basiyorm calismiyor,kickstartlada olmuyo 1,2 saniye calisiyo stop ediyo,buji karburatör hep yeni burdaki ustalarda (TABI USTA DENIRSE) bilmiyor takiyorum söküyorum,olmuyor calistigi zamanda ilkgazda stop edecek gibi oluyo,ama düz yolda giderken bir sorun yok bilgisi olan arkadaslarin dikkatine simdiden tesekürler

Problemin hava ayarı

Malum havalar soğudu kardeş bndede var bitane motr yazın tek marşta çalışıyordu havalar biraz soğudu motor çalışmaz oldu sattlerce uğraşıyorum cigle çekik olmasına rağmen bi hava ayarı yabtım motor tekmarşta çalışıyor şimdi :d sorunlar aynı bence
    HIZLI YAŞA GENÇ ÖL :::::::::HAYAT BUYSA HAYABUSA :::::::::AKHİSARDRAG TEAM:::::::MOBİLETTE:::::YAŞAM İÇİN FARK YARATIRRRR::::::MOTOR KULLANMAK AYRICALIKTIR:

Motosikleti
    tesekurederim bir denemem gerek Allah hepimize kolaylik versin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    kayış buji hava filtresi değiştir yagı değiş sonrada karbüratörü temizlettir saaat kaçta veya kaç derece ısıda çalıştırmayı denersen dene tek marş ..... benim scooterda öyleydi basıyordum basıyordum çalışmıyordu kalkışlarda titreme falan oluyordu 100 TL harcamıştım 0 gibi olmuştu..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:58 ----------

Alıntı A.yilmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar benimde bir sorunum var, benim roller (yamaha jog rr) 50 lik marsa basiyorm calismiyor,kickstartlada olmuyo 1,2 saniye calisiyo stop ediyo,buji karburatör hep yeni burdaki ustalarda (TABI USTA DENIRSE) bilmiyor takiyorum söküyorum,olmuyor calistigi zamanda ilkgazda stop edecek gibi oluyo,ama düz yolda giderken bir sorun yok bilgisi olan arkadaslarin dikkatine simdiden tesekürler
    senin sorun rölantiden..rölanti biraz aç düzelir..

Motosikleti
    evet arkadaslar sanirim sorun rolantide biraz ayar yaptim calisti herkese tesekürler

Motosikleti
    Yamaha R1
    kış geldi herkeste aynı şikayetler eğer motorun gazına basmadan jikleyi çekerek (otomatik jikleliler hariç) zor çalışıyorsa karbüratörün bozuk olup olmadığını anlamanın birkaç yolu vardır

1. normal çalışma sıcaklığında rölantiniz düzenli mi? motorun sesinin bir perkusyon gibi ritmik gelmesi gerekir.

2. çalışırken devir kendi kendine artıyor/azalıyor mu?

3. bunlar normalse basit bir işlem yapıyoruz. hava filtresinin ağzını elimizle kapatıp marşa basıyoruz. eğer çabucak alıyorsa jikleniz sorunlu demektir.

kardeş yağ pompasından ayarını kıs ben daha yeni yaptım pompa açıktı sonuna kadar yaz dolayısıyla kış aylarında bu modeller ilk çalışmada soğukken yağı adeta kabul etmez

Tolgahan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle Selamun Aleykum
    Bu kadar bujiyi vs değiştirmişsin ama bir çözüm olmamış bana göre kullanım hatsından kaynaklanıyor.
    1. Motoru çalıştırırken otomatik jikleyi (düğme marşını kullan ama frenle boşa al ön veya arka)
    2. Motor çalıştımı gaz vererek haif hafif 4-5 dakka motoru ısıt veya 4-5 dakka düşük devirlerde dolan
    3. Benzinini kaliteli yerlerden al güvendiğin yerlerden
    UMARIM BU 3 MADDE İŞİNE YARAR ;)

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Alıntı Tolgahan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Selamun Aleykum
    Bu kadar bujiyi vs değiştirmişsin ama bir çözüm olmamış bana göre kullanım hatsından kaynaklanıyor.
    1. Motoru çalıştırırken otomatik jikleyi (düğme marşını kullan ama frenle boşa al ön veya arka)
    2. Motor çalıştımı gaz vererek haif hafif 4-5 dakka motoru ısıt veya 4-5 dakka düşük devirlerde dolan
    3. Benzinini kaliteli yerlerden al güvendiğin yerlerden
    UMARIM BU 3 MADDE İŞİNE YARAR ;)
    Konu çok eski tolga adam o motoru çoktan satıp yenisini almıştır ...
    34 HSK 57
    ASYA AS125 T21 - DAELIM S2 250 - SUZUKI AN 125HK
    MONDİAL MASH

HSGUL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan Discovery 150
    aynı sıkıntı bendede var motor çalışırken motordan bi '' tıs tıs tıs '' diye ses geliyo karbürötore gide bi boru var ( karbürötörü resimlere bakarak öğrendim ) o boru yırtılmış sanki ses ordan geliyor
    1. o boru normalde de kesik mi ?
    2. sıkıntı ordan kaynaklı olabilir mi ?
    3. o borudan alsam kendim değiştirebilirmiyim yoksa ustamı yapması gerekir ( usta 2 liralık boruya 10 lira alıacak )
    Unutmadan borunun kesik olan yerinden hava geliyor nedir ne işe yarar bilmiyorum ( ACEMİLİK )

victorhugo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşım daha gecen ayni sorun bende oldu akü değişti, karbüratör temizlendi, konjektor değişti, buji temizlendi olmadi ama subap ayarı yapildiktan sonra düzeldi motor . Ayni sorun olduğunu düşünüyorum bence ustaya gidip subap ayari yaptr direk.

HSGUL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan Discovery 150
    Teşekkür ederim en kısa zamnda bi gösteriyim bakalım
    Istrancalı bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)