Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

scooter rolanti ve boğulma sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Wuxı-Zoomba
    slmlar arkadaşlar,wuxi zoomba 125cc scooterım var,geçenlerde deposunu temizledim ve depodaki filtrenin ömrünü bitirdiğini gördüm yeni bi filtre ve benzin otomatiği aldım ve taktım,ufak bi ayrıntı yeni aldığım filtre üzerinden çıkan filtreden biraz uzun.şuanda motorum,depoda benzin varken rolantide duirmuyor ve düşük devirlerde ani gazlamada boğularak stop ediyor,ancak deponun misal 4/1 i doluyken gayet düzgün çalışıyor,yani depoda az benzin varken normal çalışıyor,şehir içinde de bu durum pek hoş olmuyor her yavaşladığımda stop ediyor,yüksek devirlerde sorun yok sorun devir çıkarken.sizce neyden kaynaklanıo olabilir arkadaşlar,yardımlarınızı bekliyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 125 kt/jawa 350 TS
    filtreyi değiştir kanalları ufak sanırım yıgılma yapıyor bıraz agzı genıs olursa sorun duzelır

Motosikleti
    Wuxı-Zoomba
    Alıntı yakamoz043 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    filtreyi değiştir kanalları ufak sanırım yıgılma yapıyor bıraz agzı genıs olursa sorun duzelır
    benzin az geldiği için boğuluyor sanırım değil mi? peki sorun gene hallolmazsa ben o filtreyi iptal etsem,motora zararı olur mu??bu arada yığılma dediğiniz nedir??

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Benzinde pislik varsa karbüratörün çabuk pislenir,motora bir zararı olmaz bence.

Motosikleti
    Wuxı-Zoomba
    tşkler arkadaşlar,en kısa zamanda denicem ve sonucu yazıcam...olmazsa ne yapıcam bilmiyorum

Motosikleti
    mondial 125 kt/jawa 350 TS
    en basta yakıt aldıgın ıstasyona dıkkat et memnun kaldıgın yer ıle calıs devamlı,fıltrenın ıcındekı yakıt suzgec kanalları dar oldugu ıcın yakıtı karburatore yetıstırmeyebılıyo ole bır durumda yanı dıyelımkı 5 gram yakıcak ama 3 gram gıdıyo yakıt gerıye kalan 2gramı karsılayamadıgı ıcın tekleme patlama yıgılma bogulma gıbı sorunlar yaratıyor,fıltre takıcaksan gırıs cıkıs agızları genıs olmasına dıkkat et takmıcaksan da cok zararı dokunmaz karburatorun omrunden calar kısa bır sure umarım ısıne yarar ıyı aksamlar!

brs3417 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Aynı sorunu arabada yaşadım motoruna uygun bi filtre al kesin çözüm.

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Alıntı Pc_Trojan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slmlar arkadaşlar,wuxi zoomba 125cc scooterım var,geçenlerde deposunu temizledim ve depodaki filtrenin ömrünü bitirdiğini gördüm yeni bi filtre ve benzin otomatiği aldım ve taktım,ufak bi ayrıntı yeni aldığım filtre üzerinden çıkan filtreden biraz uzun.şuanda motorum,depoda benzin varken rolantide duirmuyor ve düşük devirlerde ani gazlamada boğularak stop ediyor,ancak deponun misal 4/1 i doluyken gayet düzgün çalışıyor,yani depoda az benzin varken normal çalışıyor,şehir içinde de bu durum pek hoş olmuyor her yavaşladığımda stop ediyor,yüksek devirlerde sorun yok sorun devir çıkarken.sizce neyden kaynaklanıo olabilir arkadaşlar,yardımlarınızı bekliyorum...
    Filtrenin girişle cıkısını doğru taktınmı ondanda yapıyor
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    Wuxı-Zoomba
    Alıntı mach1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Filtrenin girişle cıkısını doğru taktınmı ondanda yapıyor
    sanırım doğru taktım,ok var üzerinde benzin akışını ok yönünde yapıyor,ama benim değiştirdiğim filtre sizin kasteddiğiniz filtre deil,depodaki filtreden bahsediorum ben,benzin otomatiğin altındaki filtreden.

Motosikleti
    Wuxı-Zoomba
    tekrardan slmlar,filter değiştirme önerisi üzzerine bugün depodaki benzini boşalttım ve deponun üzerinden çıkardığım benzin filtresini basınçlı hava ile temizleyim taktım,takarken farkettim yeni aldığım filtrenin gözenekleri daha küçüktü,sanırım bundan dedim.taktık ve birkaç km ilerledim dur kalk yaptım bi sorun yok,bir miktar benzin aldım sonra dvam ettim ve aynı sorunu gene yaptı,artık ne yapacağımı şaşırdım,bu durumda yaklaşık14-15km gittim son 4-5kmde yüklendim motora ve motor birden stop etti,çalıştırmaya çalıştım çalışmadı 100-200m el ile götürdükten sonra tekrar denedim çalıştı.bu motorun sorunu nedir ben halen anlayamadım,servise götürdüm onu deiştiricez bunu deiştiricez dünya masraf gitti gene aynı gene aynı,yardımlarınızı bekliyorum...

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Deponun havalandırma delikleri vardır eğer bunlar tıkandıysa hava alamadığından vakum yapamaz öyle durum oldumu deponun kapağını aç öyle dene
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

S.a arkadaslar benım Piaggio nrg mc3 50 cc scooter var yagını hıc degıstırmedım yag cıvatasını bulamadım yardımcı olursanız sevınırım.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Alıntı Pc_Trojan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu benzin otomatiği dediğin parça nasıl bir şey?Depodan veya aradaki filtreden buna bir hortum gelip diğer tarafından karbüratöre gider ve ayrıca emme manifoltundan başka bir hortum gelir bu parçaya.Bence bunu yanlış taktın.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Alıntı MuratN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a arkadaslar benım Piaggio nrg mc3 50 cc scooter var yagını hıc degıstırmedım yag cıvatasını bulamadım yardımcı olursanız sevınırım.
    İki zamanlı motorlarda yağ konulan karter yoktur,yani yağ değiştirilmez.Yağ benzine katılır,gereken yağlamayı buradan yapar.Benzine gereken miktarda 2T yağ koymayı ihmal etme.

S.a piaggio nrg mc3 kullanıyorum gecenlerde bır sorunla karsılastım carburatoru temızledım taktım sonra carburatorden benzın atmaya basladı hem carburatorden hemde hava fıltresı sırf benzın doluyodu carburator aldım taktım aynı sorunu bu carburatordede yasıyorum sorun nedır acaba depo fıltresı hava fıltresını yenı aldım taktım oyle denedım ama benzın akıtıyor ve tek marsta calısan motor sımdı cok zor calıstırıyorum yaklasık 5 6 dakka suruyor calısması sorun nedır ? acaba tesekkurler

Motosikleti
    2008 R6
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu benzin otomatiği dediğin parça nasıl bir şey?Depodan veya aradaki filtreden buna bir hortum gelip diğer tarafından karbüratöre gider ve ayrıca emme manifoltundan başka bir hortum gelir bu parçaya.Bence bunu yanlış taktın.
    Katılıyorum abi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)