Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

akü şarj olmuyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    konjektör cufflamış aga, benimde konjektör bozuldu ama benimki yüksek sarj ediyordu 17 volt ile :D aküdende olduk bu sayede. yenisi 190 lira + işçilik 30 etti 220 o parayı onlara vericeme 100 liraya çıkma buldum kendim taktım şuan sorunsuz 14.5 stabil.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

selamlar orijinal konjektör aldım taktım ama sonuç aynı en sonunda statörü kendim söküp kontrol ettim bir sıkıntı varmı diye tertemiz konjektör çıkışını kontrol ettim 13 ile başlıyor gaz verince 14 .5 e kadar çıkıyor ancak korna veya far veya sinyal açarsam amper 6 ya kadar düşüyor kapatırsam hemen 12 13 14 oluyor kontağı kapattım akü 12.5 doluluk oldu marşa bastığımda akü amperi 4 e kadar iniyor sizce sorun nedir kabloları tek tek kontrol ettim herhangi bir kopukluk veya yanma bulamadım

evet nihayet kendi sorunumu çözdüm tamircilere para vermekten bıktım her seferinde birşey yaparlar ama sonuç aynı bütün herkes için demiyorum hakkını verenler var ama şansıma bana denk gelmedi
    herşey orijinal konjektör statör vs. sistemde kaçak yok 30 tl ye orijinal yeni statör aldım bayiden benle arkadaş motorun kapağını açtık acemi olduğumuz için 1 saatimizi aldı değiştirdik nihayet bu sefer 0 volt elektrik geliyor arızalı çıktı diye zannettim ama elektrik işinden anlayan arkadaş konjektörün değişmesi gerekir dedi üstündeki yeniydi irijinal ama uyum sağlamıyordu bir tamirciye gittim yaklaşık 10 tane konjektör denedi en sonunda 150 cc lik bir konjektör taktı ve sorun bitti şimdi farlar açık marş tek seferde hiç sıkıntı yok akü şarj alıyor marş basıyor farlar açık alarm korna hepsi tıkır tıkır inşallah bir daha sorun olmaz

Herkeze Merhaba Benim Motorumun Markası Motoran Juno Aküyü Şarj Etmek İçin Şarj etme makinasına bağlıyorum ve yeşil ve kırmızı ışıklar var onlar hep öyle kalıyor ve dolduğuna dair bir belirti göstermiyor motoru alalı 2 Yıl geçti...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)