Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda svc 100 Activada H4 far dönüşümü yapan varmı,varsa sonuçları?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Merhaba arkadaşlar,sorum şu.Activanın 35/35w olan orjinal far ampulünü,55/60W H4 e çeviren varmı,varsa sonuç ne oldu?110 w.olan alternatörün sınırdada olsa h 4 ü kaldırabileceğini düşünüyorum.Ama uygulamış ve denemiş olan varsa görüşlerini almak isterim.Ricam konuyla alakası olmayanların yorum eklememesi lütfen.Teşekkürler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:36 ----------

Online olanlardan uygulama yapmış olan yok herhalde.Öğleden sonra yapacağım.Sonucunu yazarım
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Sonuç hüsran.Activanın alternatörü H4 lambayı besleyemiyor,yük altında 9 v.un üzerine çıkamıyor.Tesisatın değiştirilip aküden beslenmesi belki bu sorunu halleder.Ama bu seferde muhtemelen şarj problemi çıkacaktır.35/35 w ile mum ışığında devam,yada xenon
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben cub ta 35-35 i söküp 55-60 koydum kaldırmayınca km saati içindeki + vites göstergeleri + arka stop ve fren+far içindeki park ampülü hepsini çıkarıp kendi yaptığım ledleri koydum kaldırdı birazda rölantiyi yükselttim motor kendi yürümeyecek kadar ama ampermetreyle yaptığım ölçüme göre rölantide çalışırken aküden biraz götürüyor yolda yada hafif gaz açınca problem kalmıyor

Motosikleti
    NC 700 SA
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben cub ta 35-35 i söküp 55-60 koydum kaldırmayınca km saati içindeki + vites göstergeleri + arka stop ve fren+far içindeki park ampülü hepsini çıkarıp kendi yaptığım ledleri koydum kaldırdı birazda rölantiyi yükselttim motor kendi yürümeyecek kadar ama ampermetreyle yaptığım ölçüme göre rölantide çalışırken aküden biraz götürüyor yolda yada hafif gaz açınca problem kalmıyor
    Haklısın bende düşündüm bir an led olayını ancak,başlamadan vazgeçtim kısa mesafe kullanıldığı için .Belki xenon takarım bir ara.Teşekkürler ilgine.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın bende düşündüm bir an led olayını ancak,başlamadan vazgeçtim kısa mesafe kullanıldığı için .Belki xenon takarım bir ara.Teşekkürler ilgine.
    bir çözüm bulursan bana da haber verirsen sevinirim özelden yada bu konudan olabilir, activa da şehir içinde farı görmek bi muzice
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    45/40w ampüller var birde ondan deneyin birde hemde soketleri aynı h4 değil yani
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    markası nedir 45/40 lerin sanayide bulunur mu yaygın mıdır yani,

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    her markadan olması lazım yedek parçacıda bulabilirsiniz bende orada görmüştüm genelde traktörlere takıyolarmış

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:40 ----------

netten biraz baktım tungsten diye geçiyor
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    http://www.cevizcioglumotosiklet.com...s63586&Fstate=

linkde ki gibi bir ürün sanırım tesisatta sorun cıkarır mı acaba

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)