Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Hyosung s&t gt 250 r, kendi kendine gaz veriyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondi 150MC
    ben suanda soketı cıkarttım normal calısıyor bi sorun yok ama soketı takınca 5 bin devirde calısıyor..

Sanırım senın dedıgın gibi..
    Sana zahmet vermek ıstemem müsayit bi zamanında resımlerı cekip buraya koy ıstersen elimden gelır bu tur ısler yaparım ben=)

Ama işte neereyi temızlıycem nerey yaglıycam mesele orda
    Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... !!!!!--HyO--!!!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ozan150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a valla usta tarif edersen süper olur aynı sorun bendede var..
    Kardeş kendi kendine gaz vermey olayı bende enjeksiyonlar temizleninde düzeldi aklında olsun. Bu rolanti valfi ayrıyetten arızalı. Rolanti valfi takılı değilken bile şuanda gaz verme olayı kesti yani...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Arkadaşım senin motorun arızası TPS sensörü, Türkçesi "gaz kelebek konum sensörü" Aynı arıza benim 2,5 yıl kullandığım er-6 da tesadüfen ve yeni aldığım fazer'da da kronik arıza olarak başıma geldi.
    Kawasaki kullanıma izin vermiyordu kafasına göre yüksek devirlere çıkıyordu ama fazer daki arıza tıpkı senin dediğin gibi rolantiyi düşürüyor anında gaza tepki vermiyor ve ara ara düzelip sonra tekrar aynı arızaları gösteriyor.

Kuralkan sitesinde baktım parçanın ismi tps olarak geçmiyor, "GIRIS HAVA BASINÇ SENSÖRÜ GT250R-MS3 124,97 TL " olarak geçiyor fiyatıda yanında tabii. Geçmiş olsun arkadaşım.

5 Nolu resim.

106GT! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16 Fireblade SP Repsol...
    Tulgacan mikrop arkadaşımızın dediği gibide bir arıza olabilir sonuçta internet üzerinden görsel olarak birbirimize yardım etmeye çalışıyoruz, daha net yardımcı olabilmem için bizzat motorunu incelemem lazım ve son olarakta faydası dokunacaksa rölanti sensörümüdür yada adı her nedir o parçanın sökülüp takılması hakkında biraz yardımcı olayım;

Rölanti hava ayar selenoid' inin yeri hava filtresinin hemen sağ alt tarafında,

Vidalarını söküp elimize alıyoruz,

Soketini takıp kontağı çevirirsek motor yaylı tertibatı ittirerek dışarıya çıkmasını sağlıyo(isteyen çıkarsın istemeyen elinde temizleyip tekrar yerine taksın),

Sonra bütün parçaları temizleyip ince film bir tabaka halinde vazelin veya toz kapmayacak herhengi bir yağla yağlayıp yerlerine takıyoruz,

Tek dikkat etmeniz gereken husus vidalı parça üzerindeki kanal ile motorun yuvasındaki çentiğin birbirlerine denk getirilmesidir,

Daha sonra sırasıyla yayı,sarı renkte küçük maşonumuzu, son olaraktauzun vidalı parçamızı taktıktan ve çentiğini yuvasını denk getirdikten sonra çeviriyoruz kontağı ve otomatik olarak ilk önce motor dışarı doğru ittirmeye çalışıyor ve daha sonra içine otomatik olarak alıyo kendisi,

Parçaların takım halinde yerlerine oturmuş vaziyeti,

Sonra yerine oturtup vidalarını sıkıyoruz(aşırı sıkmayın karşısı plastik olduğu için hemen yalama oluyo),

Son olarakta basıyosunuz marşa rölantiniz motor soğuk olduğu için 1600devir, ısınıca 1400 devir oluyo...

Seninki zaten sağlamdı rölantin bozuk değildiki diyen arkadaşlar olursada, benim motorumda önceden deli gibi 5000 - 6000 devirlere çıkıyodu abuk subuk, birazcık temizlik ve şefkatle bütün sorun düzeliyor ne yazıkki,

Uğraşacak arkadaşlar için kolay gelsin belki faydası dokunur...
    -unnamed-, maxi97, Madv ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    GT! ...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    yamaha fazer s2 2009
    valla bana gayet normal gibi geldi

"Mikrop" ve "106GT" arkadaşlarım yardımlarınız için çok teşekkürler. Hemen şunu belirteyim.

Kendi kendine gaz verme olayını benim motorcu ümraniye sanayide enjeksiyoncuya götürüp 40tl verip enjeksiyonları temizletince düzeldi. Yani şuanda eski halinde rolanti olayı ve sağlam.

Yani bu siemens parça olmadan çalıştırınca bile rolanti normal yani iyi.

Yalnız b benim siemens parçada yine bozuk ve sanırım motora sorun oluşturanda bu.

Siemens parçadaki sorun ise sanırım şu, videoda ekliyorum, yay ve o yüksük olmadan çekildi ama onlar var farzedin farketmez. Şimdi siemens vdo "rolanti hava kontrol valfi" takılı iken kontağı açıyorum, valfin ucu geri çekiliyor, kontağı kapatıyorum 2 saniye sonra ileri itiyor, tekrar açıyorum kontağı, motor dönüyor vidayı döndürüyor fakat ucu geri çekmiyor. Sanırım sorun bu geir çekmeme olayı. Yani yerine takıncada aynı sanırım bu olay. Buda videosu arkadaşlar...

http://www.dailymotion.com/video/xf8...l-valve_webcam

Arkadaşlar motoru toplattım, sadece hava filtresnin bulunduğu kutuyu takmadım, motorun resmen gidişi değişti, motor uçmaya başladı, çok yararlı değil tabi böyle çalışması ama motor resmen nefes alamıyormuş ve nefes almaya başladı

106GT! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16 Fireblade SP Repsol...
    Sevindim senin adına...
    Kazasız sürüşler tekerin düz bassın...
    GT! ...

Alıntı 106GT! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevindim senin adına...
    Kazasız sürüşler tekerin düz bassın...
    Sağolasın, hava filtresi-onunbulunduğu kutu-siemens parça olmadan nekadar gider bilmiyorum, ama onlar varken giderkenden aha iyi gittiğini iddia ederim.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eB...T#ht_500wt_956

Kardeş peki şu linkteki gibi benzer parçalardan ucuza bulabiliyorum hemde sıfır, böyle değişik bir araç için olanını alsam sence sorun yaşarmıyım. Bu motora direktif beyinden gönderiliyor, program orda tabi ama acaba valfin içinde de devre ve program varmıır sence?

BiZO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125r - Hysoung 250R
    Arkadaşlar şuanda aynı sorunu bende yaşıyorum motorum marşa bastığında çalışmıyor aküye takviye verip çalıştırdığımızdada 6000-7000 devir arasında çalışıyor haliye fazla benzin yediğinden dolayı egzosdanda müthiş patlama sesleri geliyor araştırdığım kadarıyla konjektörüm yanmış fakat sensöründe yandığını söylüyorlar ve malesef ki bu sensör dedikleri aparat 380 tl civarında ve işin en kötü yanı konjektör + sensör değiştiği takdirde rolanti normale dönmemesi halinde arıza beyinden kaynaklanıyor - MUŞ diyorlar. buda artı olarak 1000 tl tekabül ediyor. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olupta beni yönlendirebilecek kimse varmıdır acaba?
    Pırasanın piştiği günlerde masada 3 kişi olurduk çocukken. ben, annem bir de oklavası.

motorola - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 152 ZAT
    Kadıköy PİTON MOTOR a gidersen problemin tamir ile çözülecektir emn olabilirsin...
    Araba Hastası, Motor Ustası...

BiZO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125r - Hysoung 250R
    Alıntı motorola adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadıköy PİTON MOTOR a gidersen problemin tamir ile çözülecektir emn olabilirsin...
    Arkadaşım burada fikirleri paylaşıp yardımcı olmaya çalısıyoruz fakat sen burada dukkan reklamı yapıyormussun gıbı geldı bana sonucta ıstanbulda yasamıyorda olabılırız ayrıca sorun servıse goturdugumuz ustalar ıle ılgılı degılde motosıkletlerımızle ilgili genel olarak.
    Pırasanın piştiği günlerde masada 3 kişi olurduk çocukken. ben, annem bir de oklavası.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler aynı sorunu şuan ben yaşıyorum o siemens amcayı yarın yağlıyıp ballıyıcam olmassa eğer tamiri mümkünmüdür? yoksa 350-400liracıkmı kaçmış
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    gt250r
    aynı sorun bende de oldu. 2010 st. bu parçayı ben de söktüm ve tertemizdi. tekrar taktım ama rölanti 5 lerde geziyor. seninki ne oldu felon?

Alıntı NitrOx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı sorun bende de oldu. 2010 st. bu parçayı ben de söktüm ve tertemizdi. tekrar taktım ama rölanti 5 lerde geziyor. seninki ne oldu felon?
    ben temizledim vazelinledim bide aynı anda hava filtresine 4tane delik açtım düzeldi.
    bana bakımlardan 1hafta sonra olmuştu.hava filtresiylede alakalı diye düşünüyorum.
    hava filtren çok kirlendiyse bi yerden sonra sensörde sapıtıyor.Hava filtreni değiş hatta değişmeden önce eskisine bi kaç delik aç öyle dene.birde parçayı ve girdiği yuvasını balata spreyi ile temizle.filtresi kutusuna biraz balata spreyi kaçar ama sorun değil oda yanıcı olduğundan karışıyor

Motosikleti
    gt250r
    bende bu sorun motoru uzun süre kullanmadıktan sonra ve aküyü dışarıda şarj ettikten sonra oldu. sanırım aküyü şarj ettiğim cihaz bu tip aküler için uygun değil. belki de voltajı tam ama amperi eksik bu yüzden bu parçanın ecu dan aldığı ve ecuya verdiği sinyallerde sıkıntı olabilr mi acaba? motor daha 715 km de hava filtresinin kirli olduğunu sanmam..

bende bu sorun motoru uzun süre kullanmadıktan sonra ve aküyü dışarıda şarj ettikten sonra oldu. sanırım aküyü şarj ettiğim cihaz bu tip aküler için uygun değil. belki de voltajı tam ama amperi eksik bu yüzden bu parçanın ecu dan aldığı ve ecuya verdiği sinyallerde sıkıntı olabilr mi acaba? motor daha 715 km de hava filtresinin kirli olduğunu sanmam..
    motoru sıfır aldıysanız ve daha 715km deyse o zaman sensörde bi sorun olduğunu sanmıyorum.ama dediğiniz gibi aküde problem varsa kısa sürede beynide yakabilirsiniz dikkat edin.
    Yalnız şöyle birşey var.Bi arkadaşın 2011 le turladığımda farkettim:motoru stop ettiniz diyelim kontak kapayıp açmadan direk çalıştırdığınızda 4bin devirde sabit olarak kalıyo motor.yani bizim malum sorunu yaşıyomuş gibi oluyor.Bence sizin hatanız motoru çalıştırmadan önce kontağı açtığınızda direk marşa basmanız.Kontağı açın biraz bekleyin o biiip sesi ve gösterge testi bitsin sonra marşa basın.Tabi bu yorumu 2011 efi olduğunu varsayarak söylüyorum.2008lerde beklemedende bassan normal çalışıyo fakat 2011de şu beyin zımbırtısını biraz değiştirdikleri için elektronik sistemin check i daha çok önem sarfediyor.
    Gariptir bazı 2011ler çok sorun yaşıyor

Motosikleti
    gt250r
    benimki 2010. her zaman marş için motorun çek etmesini beklerim ve FI lambası söner. sanırım aküde sorun. başka bir arkadaşın aynı motora benim beyni takıp deneyeceğim ve de tam tersini, ayrıca yeni akü de aldım. umarım beyinde sıkıntı olmadan atlatırım bu işi. bu arada sen benim zn yi kullanıyordun..

avcılar sahile gelirsen, bazen haftasonları teknede oluyorum gel bir uğra istersen...

benimki 2010. her zaman marş için motorun çek etmesini beklerim ve FI lambası söner. sanırım aküde sorun. başka bir arkadaşın aynı motora benim beyni takıp deneyeceğim ve de tam tersini, ayrıca yeni akü de aldım. umarım beyinde sıkıntı olmadan atlatırım bu işi. bu arada sen benim zn yi kullanıyordun..

avcılar sahile gelirsen, bazen haftasonları teknede oluyorum gel bir uğra istersen...
    aaa hocam sizmisiniz yahu? nicki unutmuşum ben zn yi alırken demiştim hatırlıyosan bu motordan sonra senin gibi hyosung almayı düşünüyorum diye bende hep sahilin oralardayım senin tekne nerde bide motorlamı gidiyosun teknenin yanına?griydi senin hyosung sanırım.haftasonu görürsem gelirim yanınıza
    o sensör çok garip iş kendi kendine düzelirse şaşırma bende bir hafta boyunca uğraştım durdum sonra temizledim ettim hava filtresini deldim flan bi şekilde düzeldi şimdi daha kurcalamıyorum

yasean - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni gt250r
    hava filtresinin yanında ki sensörümde arıza vardı bende "106GT!" fotoğraflarda gösterdiği gibi bir temizlik yaptım sensörümde, yerine tekrar taktım biraz 3000 devirde çalıştı sonra tekrardan 7000 devirlere kadar çıktı. bende sensörün soketini söktüm ancak yine 7000 devirlerde çalıştı, bende sensörün ileri geri gidip gelen kısmını elimle ayarlayıp deneye deneye ileri geri rolantide 1500 devirlerde çalışmaya başladı bir çözüm buluna kadar bu şekilde geçici olarak süreyim dedim ama 3000-4000 devirlerde boğulması sanki hastaymış gibi sesler çıkarması bayır yukarı illa gazı epeyce bi açıp gitmek zorunda kalmak baya bir can sıkıncı hal almaya başladı. bu parçaya 430 tl para verip yenisini almak dışında yapabileceğim bir şey yok mu?? yardımcı olursanız çok sevinirim... tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)