Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sudan geçtim titreşim %100 arttı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bundan 4-5 gün önce yağmur 20 dk sağnak şeklinde yağdı yollar gölet oldu.

Bende yağmur dindikten sorna yola çıktım, yolda su birden derinleşti, motor yatay olduğu için su kople kapladı ben çatlamasa diye düşünürken biraz teklemeyle yoluma devam ettim.

Sorun şu ki o günden sonra motorda inanılmaz bir titreşim patlaması yaşandı.60 km/h giderken bile işkence bir ara bastım gaza 80 km/h sadece 5 dk dayana bildim.Grenajlar çatlamaya başladı.

Şimdi motora binmek ızdırap neden olmuş olabilir.Motorun bütün etrafını kontrol ettim ama gözü çarpan bişey göremedim.Somunları filan düşmüş olsa baktım hepsi duruyor.İlk nere bakmalıyım, başara bilirsem kendim tamir etmek istiyorum.
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Kızgın ve üstelik çalışır durumdaki motorun aniden soğumasıyla acaba ne gibi sorunlar oluşabilir???
    Sanırım bu konuda odaklanmalı.

Umarım daha basit bir sorundur.

Motosikleti
    zx9r
    arkadaşım motor saplamasına egsoz vidalarına en önemlisi granajları sök şasede sorun varmı caatlak benzeri gbi kontrol etsen ii olur..

Motosikleti
    honda xlr 125 kawasaki klx 250
    ben xlr 125 le derelerden çatır çatır geçiyorum bi sorun yaşamadım . Motor okadar kolay zarar görürmü ?

/

Motosikleti
    Mondial100kh
    %90 motor saplamalarındandır..Başıma geldi ordan biliyorum
    Grenajları sök motoru şaseye bağlayan 2 tane uzun civata var onları kontrol et.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Motorun metal kalitesine göre değişir elbet. Cub 100???
    Çin malı ise bu konuyu gözardı etmemek lazım.

airhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R80
    xlr 125 sudan geçmek için yapılmış.Cup 100 de sudan geçince bitarafını çatlatsın diye

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yarın söküp bakıcam bakalım.Birde motoru şasiyi bağlayan yerlere lastik conta takmayı düşünüyorum.
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    motorun markası ne onu bılmıyoruz fakt cın malı ıse kaale almak gerekır

motorun sıcak durumdayken anıden sogumasıyla saplamaların bı alakasını kuramadım fakt arkdaslar haklı olabılır benım dusuncem asırı sogumadan kaynaklanan buzusme meselesı nasıl motor hareket edınce ısınıyor buseferde motorun anıden soguması ıle parcaların buzusmesı meselesı ortaya cıkabılr bu da motoru sankı ılk aldıgın gıbı tıtresımlı bı duruma cevırebılır.

benımkı sadece mantıksal bısey bole bıseyle karsılasmadıgım ıcın abeste kacarsa kusura bakmayın.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    kardeş, eksoza su girmiş olabilir mi?
    eğer girmiş ve orada birikmiş ise bu da yapabilir?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Benim başıma gelmedi ama böyle durumlarda yağı kontrol etmeyi tavsiye ediyorlar. Süt karışmış gibi ala bula görünüyorsa değiştir. Su kaçması ihtimaline karşı karbüratörü tahliye etmeyi de tavsiye ediyorlar. Benim karbüratörün altında bir vida var, gevşetince karbüratörü boşaltıyor. Her karbüratörde benzer bir sistem olsa gerek. Ayrıca hava filtren ıslanmış ve hala kurumamışsa kurut.
    [B]J şimdi asker[/B]

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı Jagadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim başıma gelmedi ama böyle durumlarda yağı kontrol etmeyi tavsiye ediyorlar. Süt karışmış gibi ala bula görünüyorsa değiştir. Su kaçması ihtimaline karşı karbüratörü tahliye etmeyi de tavsiye ediyorlar. Benim karbüratörün altında bir vida var, gevşetince karbüratörü boşaltıyor. Her karbüratörde benzer bir sistem olsa gerek. Ayrıca hava filtren ıslanmış ve hala kurumamışsa kurut.
    evet yaaa, tahliye... bunu da mutlaka dene.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Alıntı gkhncokunlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %90 motor saplamalarındandır..Başıma geldi ordan biliyorum
    Grenajları sök motoru şaseye bağlayan 2 tane uzun civata var onları kontrol et.
    yerlerınden oynamış olabılır bı ıhtımal mantıklı geldı
    '4' TEKER BEDENİMİ, '2' TEKER RUHUMU TAŞIR !

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    ben de motoru gömecek kadar sudan geçmiş idim ancak bişey olmadı.Bana zincirden de olabilir gibi geliyor.Cünkü zincir değişince motordan titreşimin epey azaldığını hatırlıyorum 15.binde .Bir kontrol et uzama var mı yağı var mı diye.

mehmetay18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Thriller
    Geçmiş olsun dostum..Bence bujini ve buji kablosunu kontrol etmelisin, oksitlenme yapmış olabilir..
    Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Hay.alper.est adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bundan 4-5 gün önce yağmur 20 dk sağnak şeklinde yağdı yollar gölet oldu.

Bende yağmur dindikten sorna yola çıktım, yolda su birden derinleşti, motor yatay olduğu için su kople kapladı ben çatlamasa diye düşünürken biraz teklemeyle yoluma devam ettim.

Sorun şu ki o günden sonra motorda inanılmaz bir titreşim patlaması yaşandı.60 km/h giderken bile işkence bir ara bastım gaza 80 km/h sadece 5 dk dayana bildim.Grenajlar çatlamaya başladı.

Şimdi motora binmek ızdırap neden olmuş olabilir.Motorun bütün etrafını kontrol ettim ama gözü çarpan bişey göremedim.Somunları filan düşmüş olsa baktım hepsi duruyor.İlk nere bakmalıyım, başara bilirsem kendim tamir etmek istiyorum.
    Ben sana bir tavsiyede bulunamıyacam ama sorunu bulduğunda ve çözdüğünde burada paylaşırsan çok sevinirim.
    Geçmiş olsun

Motosikleti
    honda-yamaha
    Eğer motorun Çin Malı ise motorun aliminyum alaşımlarını kaliteli yapamadıkları için aliminyum parçalar ani soğumalarda kasılma yapar we civatalar motorun üzerinde olsa dahi senin göremeyeceğin şekilde gevşer.O civataların hepsini teker teker sıkmak gerekir.

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    Geçmiş olsun dostum..Bence bujini ve buji kablosunu kontrol etmelisin, oksitlenme yapmış olabilir..
    eleştiri yapmak gibi olmasın ama akünün titreşimle ne alakası var?

ama yinede kontrol etmek gerekir tabii

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ^^arkadaş aküyle değil ateşlemeyle bağlantı kurmuş^^

dostum en kısa zamanda tanıdığın güvendiğin bi motor ustasına göster o sıcaklıktaki motora su gelmesi motorun her tarafında sorun yaratabilir

Motosikleti
    Honda Cd 100
    kardes ben köyde girmiştim tarladan gelirken daha önceden geçmiştim herhangi birsey olmamıstı yani motora filan su degmemisti ama en son geçtiğimde ise köyde durmadığımdan dere yataklarını kepçe ile biraz kazmışlar e haliyle motor olunca durum farklı oluor traktör olsa sorun değil şimdi esas konuya gelelim

kardes ben dedim geçerim geçenkinde çok rahat geçmiştim ama girmez olaydım ben giriyorum ön teker batıyor devam ediorum gitmeye ön teker iyice battı tam olarak benzin dopusunun kapagına kadar geldi ve benhala motorun üstündeyim ve motor gitmeye devam ediyor (motorum :hero honda cd 100 classic) neyse ben tabi haliyle göbeğime kadar ıslandım ama yapıcak birsey yok kafaya koydum gecicem ordan hiç stop ettirmeden motoru karsıya geçtim ve sudan çıkar çıkmaz motor stop etti e haliyle köy deresi midye kabuk bekleme heryer yosun vs... hemen motoru düz bir zemine çıkarıp bir kez çalıştırmaya çalıştım çalıştı stop etti dedim oğlum hiç elleme bunu aldım düz tornavidayı elime karburatörden gazı ayarladım ikinci viteste tın tın eve gittim ama gidince hemen sökmeye basladım birden ne göreyim hava filtresinde sünger vardı ama ordan bile motorun içine kadar yosunlar girmiş tekerlekler desen o Allahın emri yesil yesil oldu komple karburotörü söküp temizledim
    ve çalıştırdım çalıştı ama herhangi bir sorunla karşılaşmadım belki seninde hava filtresinden su filan girdiyse dicem ama tam da bilmiyorum ki kardes senin nasıl bilgi mahiyetinde olsun istersen bi sök temizle belki bir ise yarar...
    [B]Müslümanların iman yönünden en üstünü, ahlakı en güzel olanı, hanımına, en iyi, en lütufkâr davranandır.[/B]
    [COLOR="Red"][B][Tirmizi] [/B][/COLOR]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)