Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ateşleme yok fakat vurdurunca çalışıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    _pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    oncelıkle slm arkadaslar uzun suredır rahatsızlıgımdan dolayı ne motorumla ılgılenebıldım nede forumu takıp edebıldım belkı bu sorumun cvp ı forumdada vardır fkt rahatsızlıgımdan dolayı pek arastıramadım bnm sorunum su arkadaslar motorumun akusu full dolu mars basıyor o ses gelıyor fkt atesleme yapmıyor :( ama uzun bır yokusdan assagı vurdurunca calısıyor :( bunun sebebı ne olabılır ? kısa mesefalı yokuslarda yıne calısmıyor bılgınıze

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

mars'a bastıgında alıyor gıbımı yapıyor yoksa mars almıyormu? egzoz'dan hava gelıyormu?mars motorunda yada sanayide mars tassa derler onda sorun olabılır
    rm125 bunu beğendi.

Motosikleti
    marsa basınca cır cır cır sesı gelıyor bujıyıde cıkarıp baktık ateslemıyor :(

bujıyı cıkardın pıpo takılıyken kıvılcım cıkıyormu?cıkmıyorsa elektrık problemın olabılır.atesleme yoksa problem cdi yada atesleme bobını gıbı

Motosikleti
    cdi dedıgın olay ? benım motor mct 250 cıft sılındır ıkı atesleme bobınının aynı anda arızalanması mumkunmudur ? ben bırde beyınden suphelenıyorum :( sızce beyınden de olabılırmı ?

bence tesısatı kontrol etmekte fayda var bıryerde kısa devre olabılır.cdi diger tabiriyle beyin sorunun kaynagı olabılır.baska bırınden odunc .cdi al takıp dene bobınlerı oradadır.eger beyın arızası ıse mct'nin cdi uygun fıyatlıdır.alır yenısını takarsın.anlamadıgım mars'a basınca gır gır ses gelıyor dedın aku kutusunun kapagıbı sok akunun yanında sarj tassagı var. + , - kafalarına kontak acıkken korozyonu olmayan anahtar yada tornıvıdayı degdır.mars basıyormu? sorun ondada olabılır

Motosikleti
    onların hepsını denedım bır tek cdı dedıgın yanı ben beyınden suphelenıyorum :S baskada suphem yok :S

Motosikleti
    baska dusuncesı olan ?

umutermis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    dsotum marşa basınca almıyo dıosun akü full...demekki sorun aküden değil...
    vurdurunca çalısıyor ama zor çalışıyor demişssin strator yani sargı sağlammı kontrol ett....birde marşa basınca 2 buji de mi çakmıyor.....ve endüksiyon bobınlerının pipolarını sök kabloları şasıye yaklaştır kıvılcımı kontrol ett .....CDI problemi olabılır bir ihtimal....bozulmuş ve akımı az iletip zor çalışmasına neden olabılır....bu arada greyhorse senın işler nası gıdıo..çözebildin mi...sesin solugun çıkmıo hiç..D: selamlar...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Akunun full olduguna nasıl karar verdin? Sokup olctunmu? soyledigin her sey akunun bitik oldugunu soyluyor cunku
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    150 zat
    hocam akü enduksıyonu patlatmıcak kadar bitik olsa mars motorunu hiç donduremez mars motoru 4 -5 amper civarı çekio rahat rahat enduksıyon bobını yaklasık 2 amper çeker...bence mars motorunu donduruosa enduksıyonu haylı haylı çalıtırır....yanlışmıtyım....
    yanlız basıma gelen bısı vardır.....ben de marsa basınca enduksıyon hiç ateşlemıyordı sargıları sağlamdı enduksıyonun akuye dırek bağlayıp denedım çalısıodu....CDI ı test etmeye başladımkı CDI ın feed back bacagının voltajı sonsuza düşüodu akım indüklenmesi olmuştu akünün başını soküm deşarj ettim düzelmişti...ama vurdurma girince olaya iş değişiyor....yaa strator yeterlı akımı üretemiyor...yada endüksiyonların.....

Bence endüksiyonlarını bi dest ettt....arkadasınkını yenı degıstırdık akım atıodu yanlızz çok azdı bizde yenısını taktık canavar gıbı oldu...

Motosikleti
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akunun full olduguna nasıl karar verdin? Sokup olctunmu? soyledigin her sey akunun bitik oldugunu soyluyor cunku
    motoru calıstırdıkdan sonra 4saate yakın bır zaman calıstı o uzden full dedım akunun bıtık oldugu zaman marsa 3kere basınca aku kendınden gecıyor 4. ye basamıyorduk 2 bujıdede kıvılcım yok tek aklıma gelen artık sorunun beyınden olacagı.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Herseyin tamam olduguna emınsen gerıye tek secenek kalıyor Sibopların ayarlaması.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    150 zat
    akün zayıflamış bu aşikar....ama sunu bi kontrol ett ölçü aletini all endüksiyonun ğirişine bağlanan 2 kablonun voltajını ölçç....deger görüyorsan CDI dan gerilim geliodur...CDI ı test etmenin yolu ise kablolarını takip ett flans her çaktıgında bazı motorlarda şasiyi bazılarındada benimkinde oldugu gibi +12 yı flash eder....bide suna bak endüksiyon piposunu sök endüksiyonmu ateşlemiyor....bujimi...? CDI ın besleme bacaklarını ölç çin mallarında kablolar okside olunca sapıtabılıyor belkı bu yuzden akımı düşürüp ateşlemeyi zorlastırıyordur...

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Statör okuyucun sağlam mı, silindire ateşleme emrini bu zımbırtı verir.. Tersten başla bir voltametre ile, benim tahminim statör okuyucun arızalı ya da oturtulduğu kasnaktan kaymış veya çıkmış...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru calıstırdıkdan sonra 4saate yakın bır zaman calıstı o uzden full dedım akunun bıtık oldugu zaman marsa 3kere basınca aku kendınden gecıyor 4. ye basamıyorduk 2 bujıdede kıvılcım yok tek aklıma gelen artık sorunun beyınden olacagı.
    Beyin den olsa o motor vurdurakak bile calismaz.

1- Vurdururak calistiriyor isen sorun aku. Yenisini al ama cinlilerde gorulen kronik bir hastalik oldugundan konjektoru de kontrol ettir.

2-Bujiyi motorun bir demir parcasi uzerine tutarak atesleme oladigini kesin gordu ise sorun beyin degil atesleme bobinininde olabilir. Iki bujiyide bu sekilde kontrol et.

Sanirim sonuc cok karmasik ve maliyetli degil.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    150 zat
    draggy sen flash dan bahsedıyosun ben ce ondan değil oo kaymış veya yeri değişmiş olsa bujının batlama zamanı bıle değişir zeda3000 aynı fikirdeyim parçaları test etmek lazım...stator gidiksie konjektör de ölmüş olabilir konjektör ölüyse aküyüde öldürmiştir...

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Sonuçta komple ölçüm gerekiyor o anlaşıldı. Anlıyorsan ölçerek bakacaksın, yoksa usta yolu gözüküyor.
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    150 zat
    aynı fıkırdeyım....elektronık elektrık bılgın varsa ölçç yoksa ustaya gotur....

Motosikleti
    bugun bır abım aradı 3 gunluk ıs var kos gel dedı cozum motora atlamakdı bnm ıcın motora bındım marsa bastım calıstı ıse gıttım orda aksama kdr calısdım aksam ısıkları yaktım bır akrabama gıttım orddan tkrar ıs yerıne donup abvıyı alıp beraber eve gıdecekdık. akrabalarıma kdr gıttım orda oturdum tekrardan ındım marsa bastım bu sefer calısmadı vurdurduk vurdurduk calısmadı en sonunda cok kısa mesefaede buırden calıstı yolda gıdıyordum durdu yokus assagıydı vurdurdum calısmadı marsa bastım bıraz sonra gerı calıstı :S sonra abıyı almaya gıttım motoru durdurdum . bekledıgım kısı geldı marsa bastım calısır dıe yıne calısmadı :S vurdurdum calısmadı yokus yukarı gıdıodum yıterek marsa bastım calıstı :S su bızım motorlarda elektrıgı acıp kapayan kırmızı dugme var o oksıtlenmıstı onu sktum kablolarını ayrı ayrı bagladım :S o kapalıyken ne kdr da vurdursan por por por edıyodu calısmıyordu :S calısmadıgı zamanlar aynı oyle oluyor :S acaba kablodamı bı sorun var ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:40 ----------

bu arada bu kırmızı dugmeyı sokelı cok oldu bız en son sorunu onda dıye bulmustuk ama bırden yıne sorun yapmaya baslamıstı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)