Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ateşleme yok fakat vurdurunca çalışıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    umutermis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    dostum bana kablo temassızlıgı gıbı geldı bu olay sen solediklerimizi ölçtünmü tesisat kablolarını kontrol ett kopma oksıtlenme varmı...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    olcecek aletım yok ve aynı zamanda hıc bos kalamadım ama bu gunlerde ne zaman bassam alıyor :D ama bazende canı sıkılıyor basmıyor :D

unalx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fzr6
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olcecek aletım yok ve aynı zamanda hıc bos kalamadım ama bu gunlerde ne zaman bassam alıyor :D ama bazende canı sıkılıyor basmıyor :D
    slm. Aynı sorun bende de vardı. Kesinlikle beyin arızalanmış. Yiba çarşısında 25 tl(çinli) yenisini al kurtul.(orjinali 60 tl). Ben beyni orjinaliyle değiştirdim artık sorun yok.(Bendeki 250 lik çinli çapır ) kolay gelsin.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Hocam bende GV-250 kullanıcısıyım bendede benzer bir sorun vardı ben benm çözümüm çok basit oldu (tesadüfen). debriyajı sıkarak marşa bastığımda çalışmıyodu motor boşa alınca çalışıyodu. ilginç bi olaydı benmkide yani. sonra bigün debriyajı sıkarak çalıştırayım dedim yine ama tam tutamadım yarım kaldı kavrama noktasında hemen hemen. ve o şekilde marşa bastığımda çalıştı motor :D bende şaştım. belki derdine deva olmaz ama dene derim yinede

UqUR_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    konu başlığına koptum

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı UqUR_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu başlığına koptum
    abisi sen konu başlığına koptun bense verilen cevaplara
    adamın aküsü bitmiş ama arada antin kuntin cevaplar var çıldırdım
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 250 mct
    Kısa bir bilgi;
    Senin motorda ki durumun aynısı şu anda benim başımda var ama olayın açılımı senin motorda olduğundan çok farklı;
    Motor canı isteyince çalışıyor canı istemeyince çalışmıyor. Daha motor 1800 km de ve 2 ay önce alınıp full kullanıldı. Ne aküyle, ne beyinle ne de bujilerle bir alakası var olayın da .
    Motorla gidiyorsun sonra duruyorsun bakkalın birinde yapıyorsun alış verişini çıkıyorsun ve motorun çalışmıyor vurduruyorsun tık diye çalışmaya başlıyor. Bu ne alaka diye araştırdığımızda da " PETROL OFİSİ'NİN GÜZEL SULU BENZİNİNDEN " kaynaklandığını tespit ettik.
    Deponun içinde su olduğunda aynı sorunu veriyor. Bu ve buna benzer olaylarla kaşılaşanlara kısa bir bilgi sadece...

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı illuminati adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısa bir bilgi;
    Senin motorda ki durumun aynısı şu anda benim başımda var ama olayın açılımı senin motorda olduğundan çok farklı;
    Motor canı isteyince çalışıyor canı istemeyince çalışmıyor. Daha motor 1800 km de ve 2 ay önce alınıp full kullanıldı. Ne aküyle, ne beyinle ne de bujilerle bir alakası var olayın da .
    Motorla gidiyorsun sonra duruyorsun bakkalın birinde yapıyorsun alış verişini çıkıyorsun ve motorun çalışmıyor vurduruyorsun tık diye çalışmaya başlıyor. Bu ne alaka diye araştırdığımızda da " PETROL OFİSİ'NİN GÜZEL SULU BENZİNİNDEN " kaynaklandığını tespit ettik.
    Deponun içinde su olduğunda aynı sorunu veriyor. Bu ve buna benzer olaylarla kaşılaşanlara kısa bir bilgi sadece...
    ilginç bir durum... benzer bir sorun bendede var bir süredir.
    ilk çalıştırmada henüz bir problem yaşamadım ama senin gibi arada motoru durdurup tekrar çalıştırmak istediğimde çalışmıyor. 10-15 dk uğraşıyorum. ayak marşıda yemiyor. buji den şüphelendim ben gerçi ama servise gidince çıkar bakalım ne olduğu. petrol ofisinin suyu bendede çıkmasın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 250 mct
    Alıntı ertanos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilginç bir durum... benzer bir sorun bendede var bir süredir.
    ilk çalıştırmada henüz bir problem yaşamadım ama senin gibi arada motoru durdurup tekrar çalıştırmak istediğimde çalışmıyor. 10-15 dk uğraşıyorum. ayak marşıda yemiyor. buji den şüphelendim ben gerçi ama servise gidince çıkar bakalım ne olduğu. petrol ofisinin suyu bendede çıkmasın
    Mecbur kaldım yoksa hayatta almam oradan benzini işte allahın dağında kalınca sarılıyorsun yılana bizi de derinden zehirledi motoru temizleyecez diye uğraş dur ondan sonra !!!
    Daha nelerle karşılaşacaz bakalım bu motorlarla hepsi bir tecrübe aslında kötü olmuyor işin açığı tecrübe kazanıyoruz bu şekilde

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abisi sen konu başlığına koptun bense verilen cevaplara
    adamın aküsü bitmiş ama arada antin kuntin cevaplar var çıldırdım
    dostum gelde o zmn bır sarj et olmazmı ? 10dakıka calısıp aynı bır arkadasında dedıgı gıbı bakkaldan bısey alıp cıkınca calısmayan sonra aradan 30dakaıka sonra yenıden marsa basınca calısan aku nasıl bıtmıs oluyor anlamadım gıttı neyse .
    akude fılan sorun yok yınede sagol . . .

arkadas o degıl bu degıl pekı sorun neymıs cozebıldınmı?sen bır yerde atlama yapıyorsun,cevaplar komık gorunsede olmama ıhtımalı yok
    sonucta bu makıneler 80-90'ların teknolojısıyle yapılıyor cıpler,mıkroıslemcıler yada devasa sıgorta kutuları v.s yok
    tekrar bır kontrol et

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum gelde o zmn bır sarj et olmazmı ? 10dakıka calısıp aynı bır arkadasında dedıgı gıbı bakkaldan bısey alıp cıkınca calısmayan sonra aradan 30dakaıka sonra yenıden marsa basınca calısan aku nasıl bıtmıs oluyor anlamadım gıttı neyse .
    akude fılan sorun yok yınede sagol . . .
    dostum on dakika sürmeyle akü şarj olsaydı olmazdı senin
    senin bahsettiğin olay aynen şu akü 30 dakika dinlenince tek marşlık elektrik kutuplarında toplanıyor onla çalışır sökecen aküyü gidip bi oto elektrikide veya akü şarj eden yerde kontrol ettiricen
    akü bitmiş derken şarjı bitmiş demiyorum akü ömünü tamamlamış diyorum
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

tekintekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki BANDİT 650 S (Haydut)
    Alıntı UqUR_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu başlığına koptum
    Yahu nasıl iş bu be.Be kardeşim A T E Ş L E M E yoksa vurdursanda ,dövdürsende çalışmaz Ateş olmayan yerden duman çıkmaz .
    doğuştan çaresi olmayan bir hastalığım var,her gördüğümü adam sanıyorum...

victor_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mh 125 drift
    bence kesinlikle marş motoru arızalı.. cır cır ses yapıyorsa marşa basıldığında akü çalışıyo ama marş motoru basmıyo demektir.. benimde başıma gelmişti motorum daha bir haftalıkken garantiden değiştirttim sorun halloldu..

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    marş motorunun kömürlerini değiştir

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)