Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor Isınca Vites Değiştirmek Zorlaşıyor !

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KUBA CG 150 SPORT
    Alıntı xanka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorunun garantisi var git söyle yapsınlar kç km de motorun suan ama senin problem benimki kadar değil diye düşünüyorum çünki benim motor ısındıgında trafikte gitmek eziyet oluyor vites değiştirmek için devamlı ara gaz veriyorum millette artiste bak siyordur
    güldürdün beni kardeş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    debriyajı bıraktığında manetde biraz boşluk olacak şekilde ayarla.Anlattığına göre fazla sıkı ve kaçırıyor.50-100 km.kullandıktan sonra ayar değişecek,balatalar oturcaktır.tekrar ayarlaman lazım.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Motosikleti
    Yamaha mt09
    debriyajda biraz bosluk kalcak sekilde ayarladığımda vitesler cok kemikli değişiyor birde motor vitesteyken debriyaja bastığımda ufak ufak yürüyor tam ayırmıyor o zamanda

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Tasla birlikte komple değişmeni tavsiye etmiştim ama dinlemedin.Mustafa ağabey hesaplı alacağın yeride tarif etti,neyse.Biraz kullan,balatalar otursun iyice bakalım ne olacak.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tasla birlikte komple değişmeni tavsiye etmiştim ama dinlemedin.Mustafa ağabey hesaplı alacağın yeride tarif etti,neyse.Biraz kullan,balatalar otursun iyice bakalım ne olacak.
    tasıyla birlikte aldım zaten ama adamın verdiği tas yukardada acıkladım bneim motora olmadı iki kere gittim üsküdardan dudulluya 3. sefer gitmek istemedim aldığım seylerin hiçbiri benim motora gore değildi suan vitesler cok rahat geciyor eski sikayetlerim geçti bakalım sabah 20 km yol yaptım aksamda bi 20 km yol yapıcam ondan sonra bi daha bi ayar cekicem debriyaja inş hallolur

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4

Aktaş Motor

Aktaş Motor Tayfun çok iyi bir arkadaş,ama,tek kusuru tek başına çalışması.Dediğin gibi ürünleri birbirine karıştırmaya başladı.Aynı şeyler benim başımada geldi,ama,malzemeyi tanıdığım için hemen müdahale edebiliyorum.Gördüğün gibi dükkanda binlerce ürün var.Ayrıca motorlar dışardan aynı görünsede kullanılan parçalar farklı olabiliyor.Bu nedenle önce arızalı parçaların sökülüp,sonra aynılarının alınması yolu daha iyi olur.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aktaş Motor Tayfun çok iyi bir arkadaş,ama,tek kusuru tek başına çalışması.Dediğin gibi ürünleri birbirine karıştırmaya başladı.Aynı şeyler benim başımada geldi,ama,malzemeyi tanıdığım için hemen müdahale edebiliyorum.Gördüğün gibi dükkanda binlerce ürün var.Ayrıca motorlar dışardan aynı görünsede kullanılan parçalar farklı olabiliyor.Bu nedenle önce arızalı parçaların sökülüp,sonra aynılarının alınması yolu daha iyi olur.
    bencede öyle yapmak daha mantıklı ama benim motora ben debriyaj teli bulamıyorum tel baya yıpranmıştı aktaştan aldığım teli kesicem bu gün sirkeciden tel ve klemens aldım yine eskisi gibi yapıcam ama fazla güvenmiyorum o şekildede
    birde abi hava filtresinibe baktım dün yağ içinde hava filtresinin oldugu yer yağ bağlamış filtrede yağlı bu normalmi

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Karterde buharlaşan motor yağı hava filtresine verilir.Giriş yerinde sünger olması gerekir,yoksa,filtreyi kirletir.Bu normaldir.Birde motora olması gerekenden fazla yağ konursa bu olay olur.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karterde buharlaşan motor yağı hava filtresine verilir.Giriş yerinde sünger olması gerekir,yoksa,filtreyi kirletir.Bu normaldir.Birde motora olması gerekenden fazla yağ konursa bu olay olur.
    abi senin motorcu bu gun kaça kadar acık iş cıkısı oraya giderim belki

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Ramazan dolayısıyla en geç 19:00 da gidiyorlar.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    o zaman biraz zor bende en erken 5.30 da cıkarım artık bayramdan sonra bi gözden gecirsinler diye giderim bayramda acıksa bayramdada giderim belki

Motosikleti
    Kinroad XMT250

Yardım

Merhabalar benim Kinroad marka 250 cc cruiser motorum var aynı sorun bende de var
    Hatta motoru boşa bile alamıyorum anlamadığıma ilk başlarda vites ayağında sorun olduğunu düşünüyordum

Bir sürü ihtimal söz konusu olmuş verilen cvplarla

- Yağ
    - Depriyaj
    - Depriyaj Taşı
    - Balata

Benim sormak istediğim şu motoru yeni satın aldım (2.el) sahibi baskı balataları değiştirdiğini söyledi 7700 km de ve 7000 km iken bakımlarını yaptırdığını söyledi yani yağı ne zaman değişti hangi ya kullanıldı şuanki yağ durumuda nedir bilmiyorum bendeki sorunda "xanka" arkadaşımla aynı mı .. yoksa diğer ihtimaller mi ?

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı kekeme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar benim Kinroad marka 250 cc cruiser motorum var aynı sorun bende de var
    Hatta motoru boşa bile alamıyorum anlamadığıma ilk başlarda vites ayağında sorun olduğunu düşünüyordum

Bir sürü ihtimal söz konusu olmuş verilen cvplarla

- Yağ
    - Depriyaj
    - Depriyaj Taşı
    - Balata

Benim sormak istediğim şu motoru yeni satın aldım (2.el) sahibi baskı balataları değiştirdiğini söyledi 7700 km de ve 7000 km iken bakımlarını yaptırdığını söyledi yani yağı ne zaman değişti hangi ya kullanıldı şuanki yağ durumuda nedir bilmiyorum bendeki sorunda "xanka" arkadaşımla aynı mı .. yoksa diğer ihtimaller mi ?
    ben sadece debriyajı değiştirdim o atma vites değişmeme durumu düzeldi hatta öyle bir düzeldiği uzun süredir kendime eziyet ediyormuşum vitesler değişirken hiç ses yok
    vitese bastığınızda sanki pedalın ucu boşta hiç bir sertlik yok tık diye gecio

bu arada aldığın kişi sana yeni değiştirdiğini söylüyor
    internete baktığım ilanlarda %90 motorun yağını debriyaj balatasını fren balatalarını buziyi yeni değiştirdiğini yazıyor ben hiç inanmıyorum herkesmi satacağı motora o kadar para harcar herkesmi satmıcaktıda bir anda karar verdi satmaya
    o yüzden inanama zaten balatayı değiştirken yağını boşaltıyorsun yeni yap koyarsın eğer kendin yapacaksan mesajları okudyusan yağ pompasını sökmek için farklı bir anahtara ihriyacın var 5 tl civarında

Motosikleti
    Kinroad XMT250
    yok elim tornavida tutarda o kadarda değil senin gibi becerekli değilim maalesef arkadaşım .. Senin tahminince benim sorunumda mı debriyaj mı çözümümde tamamen değiştirtmem mi ?

Motosikleti
    Yamaha mt09
    valla benimki debriyajmış balatayı değiştirdim düzeldi eğer benim şikayetlerimin aynısysa debriyajdır bi servise git en dogrusunu o söyler

Motosikleti
    Kinroad XMT250
    yanıt için teşk ederim ama araştırdığım kadarı ile belli başlı bir Kinroad servisi bulamadım .. Semt tamircisine kazıklanacakmışız gibi bir izlenim var..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Alıntı kekeme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanıt için teşk ederim ama araştırdığım kadarı ile belli başlı bir Kinroad servisi bulamadım .. Semt tamircisine kazıklanacakmışız gibi bir izlenim var..
    Nerede olduğunu belirtirsen usta önerileri yapılabilir.Sonuç olarak markaları farklı olsada makineleri hep aynı,isim yazan kapakları değişik.

Motosikleti
    Kinroad XMT250
    Öncelikle iliginiz için teşk ederim semt olarak Bahçelievlerdeyim ..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Benim oralarda bildiğim yok,motor yürür durumda ise Hasköy'e kadar giderim dersen özel mesaj at.

Motosikleti
    Kinroad XMT250
    Anadolu yakasında hiç yer bilmem maaalesef Anitparantez motorla karşıya geçebilecek kadar özgüvenim yok daha çok yeniyim maalesef .. Ama ilgin için çok teşk ederim OLD abi..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)