Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor Isınca Vites Değiştirmek Zorlaşıyor !

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha mt09
    bu nasıl iştir anlamadım ikisine 25 tl dedi fiyat yi ama bu seferde ucuz etin yağnisi olmasın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tan_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW s 1000rr
    tam tersi olması gerekir, mutlaka motosiklet yağı kullan... çünkü motosiklet, aynı yağı arabadan farklı olarak şanzımanda da kullanıyor.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı Tan_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam tersi olması gerekir, mutlaka motosiklet yağı kullan... çünkü motosiklet, aynı yağı arabadan farklı olarak şanzımanda da kullanıyor.
    konuyla ilgili herkes motosiklet yağı kullan diyor zaten motosiklet yağı kullanıyorum aksi nerden cıktı bende anlamadım

Motosikleti
    '93 Yamaha Virago XV535, '94 Yamaha DT 125R
    kendine güveniyosan elin anahtar tutuyosa balatalarını kendin değiştirebilirsin zor bi işlem değildir.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    elimden gelir ufak tefek seylerini motorun ben yaparım tam olarak debriyajı değiştirmek için nereyi sökmem gerekir ve debriyajın telini değiştirdiğimdeki debriyaj ayarı dışında başka bir ayar yapmam gerekirmi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:06 ----------

arkadaşlar birde bu 25 tel debriyaj tası ve balata normal fiyatmı ona göre gidip alıcam

Motosikleti
    25 lira çok azı tas ve balata için ybr tası senin motora uymaz dikkat et. ayrıca debriyaj teli yada tasını değiştirmene gerek yok sadece balataları değiştir yeter. baktın sorun düzelmedi o zaman debriyaj tasına yada başka şeylere yönelirsin . motorun sol bölümünde balatalar

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Alıntı xanka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elimden gelir ufak tefek seylerini motorun ben yaparım tam olarak debriyajı değiştirmek için nereyi sökmem gerekir ve debriyajın telini değiştirdiğimdeki debriyaj ayarı dışında başka bir ayar yapmam gerekirmi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:06 ----------

arkadaşlar birde bu 25 tel debriyaj tası ve balata normal fiyatmı ona göre gidip alıcam
    Tamirciler buradan alıp satıyorlar.Burası İstanbul'un en ucuz yeridir.Sadece yeri uzak.Dudullu'da.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamirciler buradan alıp satıyorlar.Burası İstanbul'un en ucuz yeridir.Sadece yeri uzak.Dudullu'da.
    bu gün bi gidicem bakıyım neler varmış

Motosikleti
    Yamaha mt09
    hese tekrar merhaba bu gün gittim ve aldım debriyajı değiştirmek için işe koyuldum ama tıkandım devriyajıon yanında iki tane dişli var debriyajın yanındaki dişlinin üzerindeki parça debriyajın uzerine geliyor ve o parçayı bi türlü sokemedim
    kırmızıyla işaretli parcayı sokemiyorum onu sokmedende debriyaj cıkmıyor

hese tekrar merhaba bu gün gittim ve aldım debriyajı değiştirmek için işe koyuldum ama tıkandım devriyajıon yanında iki tane dişli var debriyajın yanındaki dişlinin üzerindeki parça debriyajın uzerine geliyor ve o parçayı bi türlü sokemedim
    kırmızıyla işaretli parcayı sokemiyorum onu sokmedende debriyaj cıkmıyor
    vidalarını sökmüşsün zaten o parçayı tırnaklarınla çek çıkar

onun alltında bir somun var onu çıkaramazsın anahtarı var onun.

bir de viteslerin düzgün atsın istiyorsan tası mutlaka değiştir tas boşluk yapıyor sallanıyor.

ayrıca tası söktükten sonra o mili tutan bir burç var o boşluk yapmışsa yine viteslerin geçmez

somun

anahtarı

tas ve balatayı değiştikten sonra yine viteslerin biraz zorlanırsa mutlaka kalın yağ koy mesela 20-50

bu şanızman mili. yeşille çizdiğim yerin sağına balata tası geçiyor. bu mil eğer sallayınca çok oynuyorsa tası değişsen de kalın yağ ile boşluğu alman gerekebilir.
    tam olsun dersen motoru indirip o yeşil yerdeki parçayı değiştirmen lazım

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vidalarını sökmüşsün zaten o parçayı tırnaklarınla çek çıkar

onun alltında bir somun var onu çıkaramazsın anahtarı var onun.

bir de viteslerin düzgün atsın istiyorsan tası mutlaka değiştir tas boşluk yapıyor sallanıyor.

ayrıca tası söktükten sonra o mili tutan bir burç var o boşluk yapmışsa yine viteslerin geçmez

somun

anahtarı

tas ve balatayı değiştikten sonra yine viteslerin biraz zorlanırsa mutlaka kalın yağ koy mesela 20-50

bu şanızman mili. yeşille çizdiğim yerin sağına balata tası geçiyor. bu mil eğer sallayınca çok oynuyorsa tası değişsen de kalın yağ ile boşluğu alman gerekebilir.
    tam olsun dersen motoru indirip o yeşil yerdeki parçayı değiştirmen lazım
    yarın pazar yarın yapmış olmam lazım en kotu ihtimal motorcuya giderim ama
    yarın yapmak istiyorum o anahtarı nerden bulabilirim pazar günü bauhause da varmıdır goren varmı yada üsküdar cevresinde elinde o anahtarolan varmı

yarın pazar yarın yapmış olmam lazım en kotu ihtimal motorcuya giderim ama
    yarın yapmak istiyorum o anahtarı nerden bulabilirim pazar günü bauhause da varmıdır goren varmı yada üsküdar cevresinde elinde o anahtarolan varmı
    bu parçaları aldığın parçacıya telefon aç yağ pompası sökme anahtarı var mı de

bulamazsan somuna iyi bir tornavida ve çekiçle vurarak çıkar ama çok zor. sıkı vurman lazım.saat yönünün tersine

Motosikleti
    Yamaha mt09
    tornavidayla cıkarırız ama sonra bide takması var o zaman ne olacak yarın ben parcacıyı bi arıyım sirkecide acık yer vvarmı biliyormusunuz

tornavidayla cıkarırız ama sonra bide takması var o zaman ne olacak yarın ben parcacıyı bi arıyım sirkecide acık yer vvarmı biliyormusunuz
    parçayı bulursun fakat pazar ters olmuş.

somunu sıkarken yine tornavida ile vurarak sıkabilirsin.

Motosikleti
    çekiç ve düz tornavida ile açıp kapatabilirsin o somunu

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı DeaD_Rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çekiç ve düz tornavida ile açıp kapatabilirsin o somunu
    cok cukurda kalıyor o yuz den pek yapmaki stemedimz aten adamanın bana verdiği debriyajın içine bendeki bilye sığmıyor

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Tavsiyem anahtarı o ebatlardaki bir lokma anahtarını taş makinesi ile şekillendirmen olacaktır. Ben tornavida ve çekiç ile denemiştim çıkmadı motorcuya gittim ondada anahtar yoktu oda tornavida ile çıkarmaya çalışırken işleri iyice berbat etmişti.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    bu gün gittim anahtarı aldım ve parcayı söktüm ve debriyaj balatasını taktım debriyajı ayarladım ama tam kavrama noktasında kus sesi gibi bir ses cıkıyor balatadan bu neden kaynaklanır motorun yürümesinde çekişşinde bir problem yok sadece ses var

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4

Yeni balata

Balataları takmadan evvel bir süre motor yağına koyup yağ emdirmek gerekiyordu.Fikir olarak debriyaj manetini sıkılı olarak bağla,balatalar yağ emsin,arasıra marşı tıkla dönsünler.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balataları takmadan evvel bir süre motor yağına koyup yağ emdirmek gerekiyordu.Fikir olarak debriyaj manetini sıkılı olarak bağla,balatalar yağ emsin,arasıra marşı tıkla dönsünler.
    abi öncelikle sana çok teşekkür ederim kendi işinmiş gibi ilgilendin telefon ettin üstünde durdun
    valla bilmiyorudum yağa yatırmam gerektiğini bu sabah üsküdardan zeytin burnuna işe geldim motosikletimle
    debriyajın kavrama noktası çok yukarda bu normalmidir
    birde debriyajın ayarını yaparken debriyajı sıktığım zaman tekeri bosa cıkaracak sekilde yaptım yani en son ayarına getirdim birazdaha teli sıktıgımda teli biraz gevsettiğimde teker gönmeye başlıyor o şekilde ayarladım ama motor vitesteyken gaza yüklendiğim gibi devir aniden yükseliyor sanki yarım debriyaj gibi bu düzelirmi
    _OLD_ abi dudulludaki yer gerçekten çok uygun fiyatlarla satış yapıyor ama ben esnaflığını beyenmedim
    hava filitresi istedim yuvarlak bir filtre cıkardı bu değil dedim dikdörtgen benim filtrem dedim o yok dedi
    orda kıllandım dedim bu debriyaz benim motora olur dimi dedim motoruda gördü bu onun dedi debriyazın yaylarını ordugu yere benim bilyelerim buyuk geldi eskisiyle değiştirdim daha sonra devriyaşın oturduğu göbneğe girmedi benimki yine büyük geldi yine eskisiyle değiştirdim yani anlayacagın debriyazj balatasının uzerindeki yerseyi benim eski balatının üzerine takarak sorunu hallettim
    debriyaj teli eldım ve daha once bana mct nin telini verdiklerini ve dış tel uzun oldugu için uymadıgını söyledim bu olur dimi dedim kesinlikle olur dedi bosetini yırtıp bakıcaktım gerek yok olur dedi eminim dedi telin dıs teli uzun ogeldi haliyle iç tel yetmedi bir çift ayna aldım zatece aynalarda sorun olmadı onlar sorunsuz olarak yerine oldu :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)