Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosikletim çalışmıyor yardım edin

Motovento
    REKLAM ALANI
    _pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı teknikhoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müsadenle sorunu biraz daha açayım...
    birlkte bugün motoru kontrol etme imkanımız oldu. Sorun gerçekten ilgiç. Şöyle ki;
    Motorun üm elektrik aksamı kontrol edildi. Sigorta, socketler v.s. Buji ve bji başlığı söküldü. Marşa basıldığında bujiden kıvılcım alınamadığı gözlemlendi.

Karbüratörün çalışma ile sıkıntısı yok...Orası kesin...Zira birkaç defa marş ile çalışma sağlandı.

Ancak; motor el marşı ile çalştırılırsa, boşta iken gaz yemiyor. Ama vurdurarak çalıştırılırsa, hiç sorunsuz çalışmasını sürdürüyor. Motor ısındıktan sonra el marşı ile çalıştırılabiliyor. Ama 10 dakikalık soğumada bile motor çalşmıyor.

Motor stop düğesi kontrol edildi. Stop düğmesinde sorun vardı. Temizlendi ve tekrar denendi. motor bir süre çalıştı ama şu anda yine aynı srunu veriyor. Sonunda iptal edildi ama...çözm bulunamadı.

Motorun sorunu, motor soğukken el marşına basarsanız bujilerden kıvılcım alamıyorsunuz. Ama vurdurursanız...sorunsuz olarak çalışıyor. İşin ilginç yanı, arıza marş kolundan gibi...Ancak motor sıcakken marşa basarsanız çalışıyor. Marş kounda arıza olsa...sıcakken de çalışması sorunlu olurdu.

motorun soğukken, el marşı ile çalıştırılmak istenildiğinde, bujide kıvılcım görülememesi, akabinde vurdurulmak istenildiğinde motorun çalışması, sıcakken motorun el marşı ile sorunsuz çalışmasının sorunu be olabilir?
    abi birde ben akıden suphe duymaya basladım :S 2 -3 defa marsa basınca bıtıyor aku akuden olabılırmı dıyede dusunuyorum :S acaba yetelı elektrık mı gelmıyor :S

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Pazartesi günü, marşa basarken bir voltmetre ile aküden çekilen akımı bir ölçelim. Eğer arkadaşın gelirse onun MTC'si ile de kontrol ederiz. Şayet...ki öyle sanıyorum....kısa devre var kontak sisteminde ve kısa sürede yüksek akım çekerek ateşlemeye yeterli enerji gitmesini önlüyor. Akü arızasını da böylelikle görebiliriz.
    Ancak akünden olması ihtimali düşük. Zira araç aküsü ile de denedik ve sorun yine aynı idi.
    Jawa 350 TS...Asya 125 T

Motosikleti
    Pazartesi günü, marşa basarken bir voltmetre ile aküden çekilen akımı bir ölçelim. Eğer arkadaşın gelirse onun MTC'si ile de kontrol ederiz. Şayet...ki öyle sanıyorum....kısa devre var kontak sisteminde ve kısa sürede yüksek akım çekerek ateşlemeye yeterli enerji gitmesini önlüyor. Akü arızasını da böylelikle görebiliriz.
    Ancak akünden olması ihtimali düşük. Zira araç aküsü ile de denedik ve sorun yine aynı idi.
    cok sagol tolga abı yardımlarından dolayı cok tsk ederım

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Rica ederim.... Daha yeni başlıyoruz...
    Jawa 350 TS...Asya 125 T

Motosikleti
    Rica ederim.... Daha yeni başlıyoruz...
    hehehe =)))

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    çok merak ettim lütfen sorun devam etse yada çözümede ulaşsa sonuçu yazın.

Motosikleti
    bugun sonuca baglıcaz umarım =)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)