Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway arn125 Benzin ve Çekiş Sorunu.Bir Motor Nasıl Bukadar Benzin Yakar

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkeze iyi günler keyifli sürüşler

Sizlerden 2005 model keeway arn 125 motorum için yardım istiyorum

6000 km de ve çok sorunlu şimdiye kadar bulunduğu yer yüzünden bir kere bakıma götürebildim ondada sadece silindirleri değiştirdiler.Onun dışında her ay gitiğimde ben bakımını yapıyorum.Motor sadece yazları kullanılıyor ve kullandığım yer çok tozlu yollar.

Çekiş gücü eskisi kadar iyi değil haliyle yıllar yıprattı İki kişi düz yolda 70 i göremiyoruz.

Aynı zamanda çok büyük bir benzin problemimiz var geçen hafta 7.5 litre kadar benzin koydum 2 kişi 40 km yol yaptık döndüğümüzde depo bomboşdu sızıntı filanda yok kontrol ettim.Kafayı yiyecem lütfen yardım edin bu benzin problemi ve çekiş gücü neden kaynaklanıyor sizce?

Ayrıca istanbuldayım haftaya tekrar gidicem ve birkaç parça aldım motoruma
    yeni benzin süzgeci(eskisi kırıldı) ---1.90 tl
    yeni hava filtresi-----15tl
    yeni bi buji ngk ------5tl

Ve yeni bir kayış da istiyorum.Motorcu kayışın çekişte çok etkili olduğunu söyledi.Sirkecide gittiğim motorcu benden 30 tl istedi internette 5.90 tl ye gördüm şok oldum :S

Yağınıda değiştiricem ne marka önerirsiniz?

Ve motor ilk çaliştırdığımda benzini çekmio şırıngayla direk karbüratore giden hortuma enjekte ederek çalıştırıyorum ancak daha sonra çekmeye başlıyor sizce neden böyle yapıyodur?

Çekişte ateşleme etkilimidir? yani bujiye bağlı olan kabloda kaçak varsa filan?

Şimdiden herkeze teşekkürler kazasız keyifli sürüşler

Burak Kanpolat.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı bballa23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ve motor ilk çaliştırdığımda benzini çekmio şırıngayla direk karbüratore giden hortuma enjekte ederek çalıştırıyorum

Kullandığın ortamın çok tozlu olmasından bahsediyorsun. Çoğu sorunun nedeni bu olabilir. Motorunun bence buradan yapılacak tavsiyelerden ziyade komple bir bakım/onarım ihtiyacı var.

Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kullandığın ortamın çok tozlu olmasından bahsediyorsun. Çoğu sorunun nedeni bu olabilir. Motorunun bence buradan yapılacak tavsiyelerden ziyade komple bir bakım/onarım ihtiyacı var.
    bende öyle düşünüyordum hortumları filan değiştirdim karbüratörüde temizlettirdeim ama zaten karbüratöre kadar giremiodu toz adam tozdan olamaz dedi

100 km de 18 litre mi yakıyor pek bir şey değilmiş

bu da km de 18 litre yakıyor ama 100 km de değil

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:19 ----------

yüzde 90 jikle açık gidiyorsun ve 70 i de geçmemesi de o yüzden

Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 km de 18 litre mi yakıyor pek bir şey değilmiş

bu da km de 18 litre yakıyor ama 100 km de değil

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:19 ----------

yüzde 90 jikle açık gidiyorsun ve 70 i de geçmemesi de o yüzden
    Haha benzetme güzel olmuş eline sağlık :D

Jikleyi nasıl kapatıcam peki arn 125 de ? Karbüratörün yanında bi kaplo var kablonun başlığındada iğne gibi birşey var o oluyor galiba jikle ama kablonun üzerinde jikleyi açıp kapatabileceğim bi düğme tuş vs yok.Yada ben yanlış biliyorum jikle o olması lazım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)