Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor yağı değişimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Arkadaşlar biliyorsunuz motorumun bütün bakımlarını yaptırdıktan sonra askere gittiğimden bir sene yattı. Bu süre içerisinde arasıra çalıştırıp toplam 50 km yol yapıldı. Öğrenmek istediğim bazı konular var

- İçindeki Motul 10w40 olan motor yağını değiştiricem Castrol 10W 40 ile?
    - Fren hidroliğine baktırmalımıyım?
    - Şaft yağını değiştirmelimiyim? Oda bozulmuşmudur?
    - Çıkan yağı nereye boşaltmalıyım?
    - Hava filtresini temizlicem.
    - Yağ filtresinin yenisinin takılmasına ihtiyaç varmıdır?
    İlginiz için teşekkür ederim.
    Evindeki muhabbet kuşunu, bebe şampuanı ile yıkayan insanlardan zarar gelmez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Okhan yazdım aşağı, yakın bir zamanda buluşup turlayalım

İçindeki Motul 10w40 olan motor yağını değiştiricem Castrol 10W 40 ile? olabilir, başka markada olur
    - Fren hidroliğine baktırmalımıyım? Evet
    - Şaft yağını değiştirmelimiyim? Oda bozulmuşmudur? Fikrim yok, benimkine daha hiç bakmadım
    - Çıkan yağı nereye boşaltmalıyım? Benzin istasyonlarında atık bidonları var, oraya
    - Hava filtresini temizlicem. Kesinlikle
    - Yağ filtresinin yenisinin takılmasına ihtiyaç varmıdır? Kesinlikle
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Eylül sonunda havacılık sınavım var, aslında önce şöyle bi 2 gün ayvalık yada kıyıköy (şilede ağvada olur) mı yapsak Devrim

Demekki servise götürmeliyim kendim yapayım dedim ama yağ filtresini oradan almalıyım

Teşekkür ederim, görüşelim kısa zamanda

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    yag castrol yerıne shell tavsıye ederım dıetr bılgıler ıcın ne desem yalan olur

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı cousinecruis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eylül sonunda havacılık sınavım var, aslında önce şöyle bi 2 gün ayvalık yada kıyıköy (şilede ağvada olur) mı yapsak Devrim

Demekki servise götürmeliyim kendim yapayım dedim ama yağ filtresini oradan almalıyım

Teşekkür ederim, görüşelim kısa zamanda
    Valla süper olur, şöle kış geliyor galiba akşamları soğumaya başladı Kandıra taraflarına süreriz demir atları bakımları kendin yapabiliyorsan yap, ben çok uzun zamandır servise gitmedim, evde depoladım bir sürü filtre
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yag castrol yerıne shell tavsıye ederım dıetr bılgıler ıcın ne desem yalan olur
    Bu da iimiş, neden castol yerine shell?
    GKN MOTORS

Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla süper olur, şöle kış geliyor galiba akşamları soğumaya başladı Kandıra taraflarına süreriz demir atları bakımları kendin yapabiliyorsan yap, ben çok uzun zamandır servise gitmedim, evde depoladım bir sürü filtre
    Denize giriliyor mu kandırada? diğer cruisercı arkadaşları çağıralım mı? Şile gezisi gibi olsun?

Motosikleti
    Dragstar 650
    Kerpe de girilir

Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Kıyıköy tarafı olursa ve toplu buluşma olursa haberimiz olsun Devrim Hocam

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:20 ----------

Yalıköy,çilingoz taraflarıda güzeldir...Kestanelikten alınan köftelerde olaya renk katar

Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Alıntı Qweasdnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kıyıköy tarafı olursa ve toplu buluşma olursa haberimiz olsun Devrim Hocam

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:20 ----------

Yalıköy,çilingoz taraflarıda güzeldir...Kestanelikten alınan köftelerde olaya renk katar
    Yakında anket gelicek desenize Devrim özledim sizi..

Motosikleti
    Dragstar 650
    Ahah olabilir tabi, güzel fikir, biraz araştırayım hiç gitmedim daha önce

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:30 ----------

Valla süper olur ya, uzun zamandır toplu bir gezi yapmamıştık ben gelecek vardiyalarıma bakmaya başlıyayım

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Başlıktan çok uzaklaştık ama siz yapın bir organizasyon bende hemen ardından yapıcam bir tane...Havalar bozmadan sık toplanmakta fayda var...

Motosikleti
    Dragstar 650
    1-2 güne kalmadan açarım topiği

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Neden hemen yapmıyorsun derseniz bir arkadaşımın gelmesini bekliyorum

Motosikleti
    Dragstar 650
    Kankavi Nisan gibi açmıştı, fazla katılan olmayınca olmamıştı açarız artık güzel bir topik

Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    mahşerin 3 atlısı da olur 10 atlısıda şu bakımı hemen yapiyimde. Farkında olmadan 500 km yol yapmışım

Gittik mi denizede girelim ne dersiniz?

Motosikleti
    Dragstar 650
    Deniz fikri süper olur, bakımı kendin yapacaksan, yağ tıpası için yıldız anahtar kullan, ucu açık anahtarla kolayca yalama olabiliyor

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Arkadaşlar biliyorsunuz motorumun bütün bakımlarını yaptırdıktan sonra askere gittiğimden bir sene yattı. Bu süre içerisinde arasıra çalıştırıp toplam 50 km yol yapıldı. Öğrenmek istediğim bazı konular var

- İçindeki Motul 10w40 olan motor yağını değiştiricem Castrol 10W 40 ile?
    - Fren hidroliğine baktırmalımıyım?
    - Şaft yağını değiştirmelimiyim? Oda bozulmuşmudur?
    - Çıkan yağı nereye boşaltmalıyım?
    - Hava filtresini temizlicem.
    - Yağ filtresinin yenisinin takılmasına ihtiyaç varmıdır?
    İlginiz için teşekkür ederim.
    Size bi soru sormak istiyorum yağınızı neden castrol ile değiştirmek istiyorsunuz motul iyi değilmi Saygılarımla...

Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Devrim en iyisi veriyim servise 1 saatte bitsin kasmayayım hiç bütün günüm gider :( Cesur arkadaşım Motul 1 numara yağdır. Yağını kendim değiştirmek istediğim için ve en yakında castrol yağı bulabildiğim için istedim. Servise götürünce motul koydurucam

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Devrim en iyisi veriyim servise 1 saatte bitsin kasmayayım hiç bütün günüm gider :( Cesur arkadaşım Motul 1 numara yağdır. Yağını kendim değiştirmek istediğim için ve en yakında castrol yağı bulabildiğim için istedim. Servise götürünce motul koydurucam
    Kardeş rahatlattın beni az önce motul sparişi verdim netten bi deneyim dedim ( castrol ün yağlarından memnun kalmadım )Sende böyle yazınca yanlışmı yaptım diye düşünmüştüm yanlış yapmamışım demekki teşekkürler)))

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:34 ----------

Motul 15 50 yarı sentetik( Esterli)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)