Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motor yağı değişimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Bu arada bende konuyla alakalı olarak söyliyeyim Devrim hocam bilir bende bir ara bu yağ peşindeyken, ipone un v motorlar için V-road twin var 15-50 full sentetik ondan aldım...biraz tuzlu ama çok memnunum 4 lt 100 TL...Ama motorun kanı olduğuna göre ve kafam rahat olsun dersen tavsiye ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı Qweasdnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada bende konuyla alakalı olarak söyliyeyim Devrim hocam bilir bende bir ara bu yağ peşindeyken, ipone un v motorlar için V-road twin var 15-50 full sentetik ondan aldım...biraz tuzlu ama çok memnunum 4 lt 100 TL...Ama motorun kanı olduğuna göre ve kafam rahat olsun dersen tavsiye ederim
    Benim motor 125 lik bir motor dediğin yağ güzeldir ama çok ta tuzluya girmiyim , motul fazla bile aslında ama dediğin gibi yağ motorun damarlarında gezen kan gibi o yüzden alıyorum Teşekkür ederim ilgin ve alakandan dolayı Saygılarımla

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Yağ konusunda ben yamalube yarı sentetike dönücem, tam sentetikler hoşuma gitmiyor. Akıl yanılsamasıda olabilir, çünkü başıma açılan dertler hep bu yağlarda iken gelmişti Basit olsun 3.000 de bir değiştireyim tamam bence
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Peki yağ değiştirirken oringi ve extradan yağ tıpasından nerden bulabilirim?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:32 ----------

louis.de de buldum oringi...daha yakında yok mu...bi de yağ tıpası nerde bulunur...aynı ölçüde bir vida olurmu?

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    Alıntı cousinecruis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar biliyorsunuz motorumun bütün bakımlarını yaptırdıktan sonra askere gittiğimden bir sene yattı. Bu süre içerisinde arasıra çalıştırıp toplam 50 km yol yapıldı. Öğrenmek istediğim bazı konular var

- İçindeki Motul 10w40 olan motor yağını değiştiricem Castrol 10W 40 ile?
    - Fren hidroliğine baktırmalımıyım?
    - Şaft yağını değiştirmelimiyim? Oda bozulmuşmudur?
    - Çıkan yağı nereye boşaltmalıyım?
    - Hava filtresini temizlicem.
    - Yağ filtresinin yenisinin takılmasına ihtiyaç varmıdır?
    İlginiz için teşekkür ederim.

-motul'dan vazgeçmene akıl erdirebilmiş değilim.
    -fren hidroliğini kesinlikle değiştir.
    -şaft yağını kesinlikle değiştir.
    -çıkan yağı bir kapta toplayıp sanayicilere ver sana çok dua ederler.
    -hava filtresini basınçlı hava ile zedelemeden hırpalamadan temizle.
    -yağ filtresini kesinlikle değiştir.
    -akü şarzını ve suyunu kontrol et.
    -imkanın varsa bütün vidaları sök wd 40 sıkıp tekrar tak uzun zaman içerisinde paslanmış olabilirler.
    -deponun içine wd 40 sıkıp sonra benzinle temizle.
    -zincirini gazyağı ile temizle sonra yağla.
    -lastiklerini kontrol et çatlak veya yarılma gibi bir durum söz konusumu.
    -kontak ve diğer düğme aksamlarına elk. mekanizmasını temizleyen spreylerden sıkarak temizle.

şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Motosikleti
    Dragstar 650
    Peki yağ değiştirirken oringi ve extradan yağ tıpasından nerden bulabilirim?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:32 ----------

louis.de de buldum oringi...daha yakında yok mu...bi de yağ tıpası nerde bulunur...aynı ölçüde bir vida olurmu?
    Mıknatıslıları satılıyor, orjinalde buluruz ama mıknatıslısını övüyorlar, çok ince çapakları bile topluyormuş
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Hmm aldığımdan beri 3500 km yaptım...yapmadan öncede elden geçirmiştim...şimdi geçen de bahsettiğim gibi bakım zamanı geliyor...Ztn motorda 18000 km oldu...19 binde komple cillobize edicem tekrardan...

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Farklı yağ markaları kullanıldığında motorun içinde kalıntıları kalıyomuş ve bu motor için iyi bi durum olmuyomuş...
    Size sorum aynı marka yağda devam etsek bu motordaki diğer yağ kalıntılarını zamanla temizler mi , yoksa temizleme ilaçları varmış onlarımı kullanmak lazım
    Yardımcı olursanız sevinirim

Motosikleti
    Dragstar 650
    Hmm aldığımdan beri 3500 km yaptım...yapmadan öncede elden geçirmiştim...şimdi geçen de bahsettiğim gibi bakım zamanı geliyor...Ztn motorda 18000 km oldu...19 binde komple cillobize edicem tekrardan...
    Benim de 20.000 i geçti, manifoltları değiştirdim bir tek, birde egzantrik zinciri bollaştı ses yapıyor değişmesi gerek ama şimdilik idare ediyor Diğer bakımları kendim yapıyorum, debriyaj balatasını kısmetse kendim değiştireceğim...

Alıntı cesur509 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farklı yağ markaları kullanıldığında motorun içinde kalıntıları kalıyomuş ve bu motor için iyi bi durum olmuyomuş...
    Size sorum aynı marka yağda devam etsek bu motordaki diğer yağ kalıntılarını zamanla temizler mi , yoksa temizleme ilaçları varmış onlarımı kullanmak lazım
    Yardımcı olursanız sevinirim
    Öyle bir şeyi hiç duymadım, kalıntı dediğin yan ayaklığa aldığında iyice akarki, bu kalan yağda çok önemsenmeyecek miktarda olur, arabalar gibi vakumla çekmediğimizden mecburen akıtmak zorundayız, Motorun içi ise ancak yan kapak açılıp havalı benzin püsküreterek olur ki, bunu yapman için debriyaj balatası değişimi vs.. gibi işlemler nedeni ile yan kapağın açılması durumunda olur, malum havada uçan toz pislik kalmasın diye...

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    http://www.motosikletim.com.tr/urun/...l-yagi-1l.aspx

http://www.motosikletim.com.tr/store...roductid=93476

Bu ikisi bizim aletlere oluyor sanırım yanlışım yoksa, yanılıyormuyum?

Motosikleti
    Dragstar 650
    Hidrolik için dot 4 yeterli marka dandik olmadıkça bilinen markalar uygun, ama şaftın yağı ayrı bir şey diye hatırlıyorum, ilk linkteki harley tarzı ayrı aktarmalı motorlar için uygun olabilir ama bizim gibi ıslak debriyajlı motorlar için uygun olacağını sanmıyorum, birde devir düşük olduğu için mineral bazlı yağlar daha iyi gibi geliyor bana, hem ucuz hem değiştirme aralığını kısa tutarsan rahat ve güvenli

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    bu şanzıman yağı API GL-5 standardındaymış...manuele göre uygun gözüküyor ama mineral bazlı olmaması şüpheye düşürmüştü...o yüzden sordum...aslında kendim koymak ne koyduğumu bilerek yapmak istiyoum ama bunu en iyisi servise bırakmak, zaten subap ayarlarınıda yaptırıcam...bu arada debriyaj balatası değiştirmeyi düşünüyomuydun hatırlayamadım ama ebayde takipli kargo dahil 85 dolara fln ebc nin var...buraya göre çok daha hesaplı oluyor...

Motosikleti
    Dragstar 650
    4 takım balata var elimde 18 tanede saç Kapak contası ıvır zıvır her şeyim hazır, şu dükkan tutma işini bir halledeyimde hele

cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Alıntı panic adak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -motul'dan vazgeçmene akıl erdirebilmiş değilim.
    -fren hidroliğini kesinlikle değiştir.
    -şaft yağını kesinlikle değiştir.
    -çıkan yağı bir kapta toplayıp sanayicilere ver sana çok dua ederler.
    -hava filtresini basınçlı hava ile zedelemeden hırpalamadan temizle.
    -yağ filtresini kesinlikle değiştir.
    -akü şarzını ve suyunu kontrol et.
    -imkanın varsa bütün vidaları sök wd 40 sıkıp tekrar tak uzun zaman içerisinde paslanmış olabilirler.
    -deponun içine wd 40 sıkıp sonra benzinle temizle.
    -zincirini gazyağı ile temizle sonra yağla.
    -lastiklerini kontrol et çatlak veya yarılma gibi bir durum söz konusumu.
    -kontak ve diğer düğme aksamlarına elk. mekanizmasını temizleyen spreylerden sıkarak temizle.

şimdilik aklıma gelenler bunlar.
    Teşekkür ederim ilgine arkadaşım söylediklerini dikkate alacağım
    Evindeki muhabbet kuşunu, bebe şampuanı ile yıkayan insanlardan zarar gelmez

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)