Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Cup Performans İçin yardım...

Motovento
    REKLAM ALANI
    ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Merhaba arkadaşlar.
    2009 model salcano cup motorum var.Motorum 13.000 de hala bebek gibi sayıyor.Motoruma cok iyi bakıyorm.Edirneden 3 defa İstanbul a iki defa enez e gittim.210 km kontak kapamadığım oldu, tık yok.Yani uzun yol u seviyorum ancak sizlerinde bildği gibi cup uzun yol motoru değil. Ben ne mi istiyorum.

80-85 km sabit hız yakalayabiliyorum ancak motor son devirinde gidiyo gibi olyor.

Bu motora 3 valf üst kapak ve 125 cc silindir takıp ön dişliyi büyütmek , böylece de motoru yormadan düşük bir devirde 90 km ile seyir etmek istiyorum.Ancak teknik olarak bunlar mümkün müdür bilmiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha mt09
    arka dişliyi değiştirirsen vites araların uzar dediğin perfansı alabilirsin ama çekişinde azalma olucak

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı xanka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka dişliyi değiştirirsen vites araların uzar dediğin perfansı alabilirsin ama çekişinde azalma olucak
    suanda önde 15 dişli var , o bile sıkıyo motoru.Diğer cuplara göre gene iyi suan ama senin dediğini de yaparsam bu orjinal motoruyla ölür iyice.

Motosikleti
    CBF150
    ne diyorsunuz arkadaşlar. Var mı başka fikri olan?... bu parçalar bu motora uyar mı?

salcano nun 3 valve kafalı cup motoru var.Ancak saplamaları falan uyar mı? motosanda da 125 lik cup var onun silindiri bu motora oturur mu?

Motosikleti
    CBF150
    son kez çıkarayım meydana!! yok mu bana bi fikir vericek kimse....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)