Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

X8 200 Gaz pistonu...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Piaggio X8 200
    on gündür X8200'ümün çekişi epey düşmüştü. 140 yapan motor anca 90 iyice yol alırsa 100 yapabiliyordu ve rampada ölüyordu. Bugün bakıma soktum motoru... Ustalar baya bi aradıktan sonra arızayı da buldu. Karbüratör diyaframı delinmiş! Neden en son oraya bakmak akıllarına geldi onu da bilmiyorum ya! Ama ellerinde diyafram olmadığı için motor 2 gün onlarda misafir...

Sonra diyaframın fiyatını sordurdum. 180TL imiş! O küçücük plastik parça 180 TL!? Ben 5-10 TL'den fazla değildir diye düşünüyordum.

15000 km Kanuni ile gezdim, yağ değişimi dışında bir kuruş masraf yapmadım. 1200 Km'dir Piaggio'dayım, yağ değiştirme ve rutin kontroldan oluşan 6000 bakımı ve minicik bir plastik parça için (delinecek kadar kötü ama alınamayacak kadar pahalı) 400 TL harcayacağım.

5500 KM'de gaz pistonun delinmesi için danıştığım kişiler "olmaz öyle şey!" diyor. Gerçekten nedir acaba buna sebep... Kirli benzin, kullanım hatası, motorun yatması...? Bilen arkadaşımız var mı?

Daha da önemlisi başka bir markada daha ucuz muadilini bulmak söz konusu mu? Olmadık zamanda bütçemi zorlayacağım için bu bilgiye çok ihtiyacım var doğrusu...

Hepinize çok teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    airhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R80
    aynı sıkıntı (modelini bilmiyorum) peugeot 150cc motosiklette başıma geldi.mondial 150cc karbüratörü takmıştım.gayet güzel oldu.200cc motoru doyururmu bilmem ama denemekte fayda var diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)