Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yamaha zoom moped yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

motoru 2. el aldım benim 2 sıkıntım var birincisi motoru ilk çalıştırdıktan sonra güsel çalışıor ama gaz vermeye başlayınca boğuluor daha yüklensem gaza stop edecek yani neden oluyor anlamıorum.ikinci sorum da maksimum hızıyla ilgili düz yolda tek kişi sürüor olmama rağmen hızı 55-60 ancak dior neden olabilir?şimdiden tşkrler.motor tamirinden az cok anlarım sıfır değilim yani

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Yardım edecek fikrini söylecekleri bekliyorum teşekkürler

dracula_02 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Puch 3G 1994 vs Jawa 350 Style 1995
    önce bi bujine bak buji kablosuna bak

hava filtresi çıkmış olabilir benzin de bislik yada fazla yağ olabilir

olabilir yani bir kontrol et hepsini
    kolay gelsin

hava filtresi gevşemişti biraz onu taktım tekrar ,bujiye de baktım buji ucu kuru ve aralığı da uygun gibi görünüordu.
    sanırım benim motora ya çok fazla hava yada çok fazla benzin gidio karbüratör de sorun sanırım gaz pedalı belli bi seviyeye kadar gaz yiyo motor hızlanmya davam edio ama ondan sonra cevirdikçe bişi değişmio sadece egzos bağırmaya başlıo işin özeti bu acaba arka dişliyi küçültsem mi hani motorun bu dişliyle yapacağı son sürat bu mu acaba diecem de o zaman ibre neden 90 yazmışlar teşekkürler dracula

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardes normal gazla 40 ile gidiosun diyelim sonuna kdr basıyorsun gaza ses yükseliyor hız degişmiyor.simdi anladıgım dogrumu??

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    gt250RR Araba:Alfa Romeo 156 Luce Di Amalfi Grisi
    kardeş mesela cbr 125 gösterdiği km'ye çıkıyormu yokk

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Alıntı guthrie19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava filtresi gevşemişti biraz onu taktım tekrar ,bujiye de baktım buji ucu kuru ve aralığı da uygun gibi görünüordu.
    sanırım benim motora ya çok fazla hava yada çok fazla benzin gidio karbüratör de sorun sanırım gaz pedalı belli bi seviyeye kadar gaz yiyo motor hızlanmya davam edio ama ondan sonra cevirdikçe bişi değişmio sadece egzos bağırmaya başlıo işin özeti bu acaba arka dişliyi küçültsem mi hani motorun bu dişliyle yapacağı son sürat bu mu acaba diecem de o zaman ibre neden 90 yazmışlar teşekkürler dracula
    Merhabalar...
    Öncelikle geçmiş olsun. Motorunuzun km saatindeki rakamı görecek diye bir zorunluluk yok. Bu konuda müsterih olun.
    Konuyu biraz açmak gerekiyor. Öncelkle, ilk çalıştırmada motorun boğularak gaz verdiğinizi söylediniz. Karbüratör hava ayarına baktırmanız, benzin yağ oranını kontrol etmeniz gerekir. Ayrıca manifold kaçağı kontrolü de yapmalısınız.
    Ancak diğer ifadenizde, motorun yarım gaza kadar hızlanmayı sürdürdüğünü daha sonrasında ise motor sesinin arttığını ama motorun hızlanmadığını söylediniz. Bu durumda motorun ön varitör bilyalarını ve kayışının kontrol edilmesi gerekir.
    Jawa 350 TS...Asya 125 T

evet aynen dediğin gibi hocam 55-60 kilometre hıza yarım gaz ile geliorum ama daha sonra gazı sonuna kadar asıldığımda hız yükselmior ama motorun sesi daha da fazlalaşıor.ilk baştaki motorun boğulmasını çözdüm artık yapmıor hava filtresi gevşemiş ordan fazla hava alıyordu sanrım.şimdi benim tahminim karbüratötle ilgili bi sorun olduğu yönünde hava ve benzin karışımını düzgün sağlayamıor mu acaba yoksa buji ateşlemeyi mi yetiştiremior valla bilemiorum yarın motor tamircisine gidecem sanrım bu arada motor 2 zamanla moped tarzı bildiğin pejo 103-5 ler gibi yani çlaışma mantığı.tekrar teşekkürler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:42 ----------

kayışıın nesini kontrol edecem hocam yani eski olması falan gibi mi

CBR700F - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Marauder
    muhtemelen kavramada problem var.
    Bu krallığın tacı kask , tahtıda motordur.
    "htmetin"

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Alıntı guthrie19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet aynen dediğin gibi hocam 55-60 kilometre hıza yarım gaz ile geliorum ama daha sonra gazı sonuna kadar asıldığımda hız yükselmior ama motorun sesi daha da fazlalaşıor.ilk baştaki motorun boğulmasını çözdüm artık yapmıor hava filtresi gevşemiş ordan fazla hava alıyordu sanrım.şimdi benim tahminim karbüratötle ilgili bi sorun olduğu yönünde hava ve benzin karışımını düzgün sağlayamıor mu acaba yoksa buji ateşlemeyi mi yetiştiremior valla bilemiorum yarın motor tamircisine gidecem sanrım bu arada motor 2 zamanla moped tarzı bildiğin pejo 103-5 ler gibi yani çlaışma mantığı.tekrar teşekkürler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:42 ----------

kayışıın nesini kontrol edecem hocam yani eski olması falan gibi mi
    Sizin sorununuz eğer motorun devirlenmesiyle beraber hızınızın artmaması ise, motorun aktarma sisteminde sorun var demektir. Zira karbüratör, ateşleme yada benzin ile sorununuz olsaydı, motorunuz devirlenmez, tekleme yapardı. Bence kayış ve variatör bilyalarının kontrol edilmesi gerekir. Zira kayış artık zaman ve kullanıma bağlı olarak aşınmıştır. Kaydırma yapıyor yada variatörü en son orana taşıyamıyordur. Bilyalar aşınmış ise yine aynı sorun ile karşılaşırsınız.
    Jawa 350 TS...Asya 125 T

kavramanın kayışı sıkıştırıp en yüksek noktaya taşımasımı gerekior ona bi bakayım yarın tamam.bilyelerinde ki problemden dolayı mı sıkıştıramıo kayışı sonuna kadar acaba tekrar teşekkürler hepinize arkadaşlar

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Her ikiside mümkün....Eğer kayış uzamış, sertliğini yitirmişse, yada bilyalar aşınmışsa, kavrama son oranına kadar sıkıştırılamaz.
    Jawa 350 TS...Asya 125 T

CBR700F - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Marauder
    hazır 50cc mopedden açılmışken benim peugeot ludix 50cc 2 zamanlı scooter 45 km yi geçmiyor limitlendirilmiş egsozda bir limitleyici var onu kesip tıpa ile tıkayacağım fakat başka ne yapmam gerek bu konuyu bir bilen var mı ? milletin 50 likler 70 -80 gidiyor bizimki 45 te kesiyor.
    Bu krallığın tacı kask , tahtıda motordur.
    "htmetin"

teşekkürler hocam inş sorun buralardadır yoksa mecburen arka yada öndişlide değişikliğe gidecem tork kaybedecem ama olsun teşekkürler teknik hocam

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:04 ----------

limitlendirilmil egzoz ne demek?acaba benim egzoz da mı bunlardan acaba kafama takıldı şimdi yaaa

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler