Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motoru uzaktan kumanda ile çalıştırmak zarar verirmi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    125 Zn
    Merhaba arkadaşlar 125 zn ye uzaktan kumandalı alarm taktırdım. Alarmın bir diğer özelliği de uzaktan kumanda ile motorun çalışması, benim de hoşuma gidiyor. Artık motora eski anahtarını sokmuyorum sürekli, uzaktan kumanda ile çalıştırıyorum veya istop ediyorum zararı varmıdır motora? Birde aklıma gelmişken söyleyim anahtarla bile çalışırken rölanti ayarı az ısınana kadarki sürede bi 2defa istop ediyor biraz rolantiyi artırsam bi problem olurmu acep?cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim..Bu arada alarmdan memnunum
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Motor soğukken uzaktan kumanda ile çalıştırdığında stop etmesini engellemek için rolantiyi yükseltirsen, fazla yakıt tüketimine ve daha önemlisi ışıklarda falan durduğunda motorun çok fazla ısınmasına neden olursun. Bunun haricinde motoru kumanda ile çalıştırmanda elbette bir zarar olmaz.

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor soğukken uzaktan kumanda ile çalıştırdığında stop etmesini engellemek için rolantiyi yükseltirsen, fazla yakıt tüketimine ve daha önemlisi ışıklarda falan durduğunda motorun çok fazla ısınmasına neden olursun. Bunun haricinde motoru kumanda ile çalıştırmanda elbette bir zarar olmaz.
    @Levsy çok teşekkür ederim cevabın için. ozaman motor ısınana kadar ki geçen sürede istop etmesi gayet normal diyebiliriz ozaman.

Birde dün 6 ay aradan sonra yine gaz kesti. e-5 te 2. şeritte gidiyordum arkamda sağımda solumda araçlar vardı. Aniden motor 80 e düştü 100 le seyr ediyordum, sonra 80 e düşünce çaktım mevzuyu elim 4 lülere attım en azından flaşörleri yakayım dedim.sonra arkadamdaki araca el ettim solla diye sollamadı hızım 50 ye kadar düştü sonra baktım solladı, derin bir oh çektim devam ettim yoluma taksime gittim. Gaz kesme olayı çok sıcaktan mı yapıyor. dikkatimi çekti 2 defadır dışardaki sıcaklık çok yüksekken başıma geldi. Allah kimsenin başına vermesin.
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    kesinlikle sıcak etkiliyor
    ara sıra sıcaklarda normal kabul edilebilir fakat sürekli yapmaya başladığını fark ederseniz kontrol ettiriniz

Alıntı MkD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle sıcak etkiliyor
    ara sıra sıcaklarda normal kabul edilebilir fakat sürekli yapmaya başladığını fark ederseniz kontrol ettiriniz
    Evet katılıyorum. Ve bu arada istop etmek değil.Stop etmek.İstop:Çocukların topla oynadığı oyun.

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.bende 250lik tıger kullanıyorum.aynı durumları bugün bende yaşadım öğle sıcağında 100le falan giderken motor birden hız kesmeye başladı.Hemen soluğu tamircide aldım,meğer baskı balata bitmiş.

Motosikleti
    honca cbr 125 2010
    Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar 125 zn ye uzaktan kumandalı alarm taktırdım. Alarmın bir diğer özelliği de uzaktan kumanda ile motorun çalışması, benim de hoşuma gidiyor. Artık motora eski anahtarını sokmuyorum sürekli, uzaktan kumanda ile çalıştırıyorum veya istop ediyorum zararı varmıdır motora? Birde aklıma gelmişken söyleyim anahtarla bile çalışırken rölanti ayarı az ısınana kadarki sürede bi 2defa istop ediyor biraz rolantiyi artırsam bi problem olurmu acep?cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim..Bu arada alarmdan memnunum
    kardeşim bende uzaktan kumandalı alarm sistemi arıorum ne zamandır nerden aldın hangi marka aldın paylaşırmısın ? lütfen teşekkürler!
    [B][COLOR="DarkRed"]TEK FARKIMIZ TÜRK OLMAMIZ. YA TAM SUSTURURUZ.YADA KAN KUSTURURUZ![/COLOR][/B]

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondıalnın 125kn modelımıydı neydı tam hatırlamıyorum o modelınde kendındne kumandalıydı zararı olacak olsa emınım o adamlar kumandalı yapmazlardı gonul rahatlıgı ıle kullanabılırsın bence

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)