Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

intruder c800 vibrasyon problemi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    intruder c800 2007
    motorun 10000 km de.2 gün evvel yağını yağ filtresini ve hava filtresini değiştirdim.bugün de hava güzeldi ve biraz dolaşayım dedim.fakat motorda aşırı vibrasyon oluştu.normalde 110 km de bile hiç rahatsız etmeyen vibrasyon beni çıldırtmaya yetti.ayrıca 120 km hıza motor zor ulaştı ve sanki yerinden fırlayacakmış gibi vibrasyona girdi.sizce bu neden olabilir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    hava filtresinin montajı sırasında bir hata mı yapılmış acaba?
    Rölantideyken de eskisine göre bariz bir titreme var sa bujiden de yapabilir..

Motosikleti
    intruder c800 2007
    saol osbourne.evet var.zaten ilk binerken bituhaflık sezdim.unuttum yazmayı biraz pimpirikli olduğumdan hiç gereği olmadığı halde bujileri değiştirttim.üzerindeki orjinal ngk idi yine ngk takıldı.sanırım ondan yapıyor.benim aklıma debriyaj plakasından da olabilir gibi geldi ama onu hiç aklıma getirmek istemiyorum.sence bundan olabilmr ihtimali nedir?

Motosikleti
    Var
    Alıntı hlkbldl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saol osbourne.evet var.zaten ilk binerken bituhaflık sezdim.unuttum yazmayı biraz pimpirikli olduğumdan hiç gereği olmadığı halde bujileri değiştirttim.üzerindeki orjinal ngk idi yine ngk takıldı.sanırım ondan yapıyor.benim aklıma debriyaj plakasından da olabilir gibi geldi ama onu hiç aklıma getirmek istemiyorum.sence bundan olabilmr ihtimali nedir?
    İhtimali yüksek görünüyor..Debriyajdan yapsa bildiğim kadarıyla rölantide titreşim olmaması lazım..
    Muhtemelen ya uygun olmayan buji takmışlardır ya takarken hata yapılmıştır ya da buji tırnak aralıkları ayarlanmamıştır vs.

Aynı yere gene bir götürüp baktır derim..

Motosikleti
    intruder c800 2007
    teşekkür ederim.sabah ilk işim o olacak zaten.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    debriyaj o kadar sarsmaz, orjinal ngk takıldığından emin misin? Bana silindirlerinden biri çalışmıyor yada tekliyor gibi geldi...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    debriyajla ilgili değil.buji hatasından dolayı silindirlerden biri çalışmıyor.buji kablsu kopuk olabilir,buji arızalı olabilir..bu şekliyle kullanman daha büyük arza açabilir.bujileri ve pipoları rahat görebiliyor ve çıkarabiliyorsan motor boşta rolentide çalışırken buji pipolarını mesela 1 i çıkar sese bak motor iyice sallanmaya başladı yada stop ettiyse çalışıyordur.tak yerine..sonra 2 yi çıkar bu şekilde devam et.buji piposunu çıkardığın halde motorun çalışmasında herhangi bir değişiklik olmuyorsa o silindir çalışmıyordur.ama bujiden,ama pipodan ama kablodan sorunu o silindirde ara bulmasıda çok kolaydır...

Motosikleti
    intruder c800 2007
    ngk takıldığını biliyorum.bugün yaklaşık 40 km kullandım.sametagir dediğini düşündüm şimdi.lost gibi flashback lar olmaya başladı kafamda çiğ benzin kokusu glip durdu burnuma.sanırım tek buji ateşleme yapmıyor.umarım birşey olmamıştır,uyuyamam şimdi bu gece ben :(:(

Motosikleti
    Var
    ngk takıldığını biliyorum.bugün yaklaşık 40 km kullandım.sametagir dediğini düşündüm şimdi.lost gibi flashback lar olmaya başladı kafamda çiğ benzin kokusu glip durdu burnuma.sanırım tek buji ateşleme yapmıyor.umarım birşey olmamıştır,uyuyamam şimdi bu gece ben :(:(
    Bujisel bir sorunsa çok ciddi bir şey değil endişe etme o kadar

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S

5 dakikanı alır.ki ben olsam uyuyamam değil UYUMAM zaten ..mutlaka halleder öyle yatarım rahatça ..bak ben de merak ettim şimdi..hadi in bak ta bana da haber ver..ciddiyim...

Motosikleti
    intruder c800 2007
    iyi o zaman osbourne.yardımlarınız ve önerileriniz için teşekkür ederim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:11 ----------

doğru diyorsun sametagir ama bujilere ulaşmak için depoyu sökmek gerekiyor.gözle görünüyor ama elle ulaşmak imkansız.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:25 ----------

yarın ola hayrola...seni merakta bırakmam...

Motosikleti
    intruder c800 2007
    arkadaşlar dediğiniz gibi sorun çalışmayan bujiden kaynaklanıyormuş.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Şanslısın komple motorun gidebilirdi, bence şu senin bujileri değiştiren herifimsilerle bir konuş, gerekiyorsa direkt mahkemeye ver... Yolda giderken motorun kitlense idi ne olacaktı
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    intruder c800 2007
    düşünmek bile istemiyorum.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    geçmiş olsun ucuz atlatmışsın

motora ne marka yağ koydular kaç numaraydı ?
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    intruder c800 2007
    10-40 castrol.

Motosikleti
    10-40 castrol.
    tahminim 3lt civarı yağ alması lazım, gözle görülür bir eksiltme oluyormu?

benim motorum olsa asla ve asla koymayacağım bir marka ve numaradır
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    intruder c800 2007
    senin önerin nedir bu konuda?

Motosikleti
    senin önerin nedir bu konuda?
    1 bulabilirsen bu

2 bu ararsan piyasada var

3 bunuda araştırırsan piyasada var

Motosikleti
    intruder c800 2007
    teşekkür ederim satoyama.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)