Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ybr 125 Krank Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

kardes bastan soracaktın asagı yukarı ne olur fıyat dıe.e simdi yaptırmazsam 150 tl alacaklar dıosun
    bu motor zaten 1500 tl
    3/1 fıyat ınsaf yaa
    sen dekı adama
    kardesım yaptırmıyorum paramda yok veremem 150 de ne yapacak
    yapıyosan ben babamdan 250 tl borc alacam 250 yap de olsun bıtsın yapmayıp ne yapcak
    sen parca alıyım ve motoru goturuyum dersen zararlı cıkarsın.
    dınle bu kardesını zarar etmezsın
    ben cok ugrastım tamırcılerle

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı holow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardes bastan soracaktın asagı yukarı ne olur fıyat dıe.e simdi yaptırmazsam 150 tl alacaklar dıosun
    bu motor zaten 1500 tl
    3/1 fıyat ınsaf yaa
    sen dekı adama
    kardesım yaptırmıyorum paramda yok veremem 150 de ne yapacak
    yapıyosan ben babamdan 250 tl borc alacam 250 yap de olsun bıtsın yapmayıp ne yapcak
    sen parca alıyım ve motoru goturuyum dersen zararlı cıkarsın.
    dınle bu kardesını zarar etmezsın
    ben cok ugrastım tamırcılerle
    Ozamanda gıcıklık olsun diye baştan sağma yapıp göndermezmi

baştan savma olmazkı
    bısey bozuksa ıdare yollu 5 gunlugune calıstıramazsın
    motorun ıcı mılımetrıktır
    krank pıston segman krank kolu eksantırık gıbı ana parcalar carpık veya darbelı ıse zaten calısmaz mtor
    onun ıcın yapacagı ıslem aynıdır

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    motor açlışlırda sesli çalışır bnm analdıgım ve gördüğüm kadarıyla bu yamaha ve honda servisinde kazıklananlar cok oluyo cunku parçaları her zmnki gb aksini idda etselerde cok aphalı bnm motorumun 50 tl ybr orjinalı 400 tl civarında el insafya sanki araba krankı.
    arkadaşım senin tek yapacagın parayı yada motoru gözden cıakrmak motyru satacak olursan bu halkiyle 500 tl veririm.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor açlışlırda sesli çalışır bnm analdıgım ve gördüğüm kadarıyla bu yamaha ve honda servisinde kazıklananlar cok oluyo cunku parçaları her zmnki gb aksini idda etselerde cok aphalı bnm motorumun 50 tl ybr orjinalı 400 tl civarında el insafya sanki araba krankı.
    arkadaşım senin tek yapacagın parayı yada motoru gözden cıakrmak motyru satacak olursan bu halkiyle 500 tl veririm.
    Yine bir Ybr arızası zafer !!
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Motosikleti
    Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine bir Ybr arızası zafer !!
    abi ben bişey demek istemiyorumki bunlar sadece internet kullananları bide düşünki ybr sahiplerinin %20 belkide daha azı internete yazıyo veya kullanmayı biliyo. zamanında ben ybr arızalarını yazarken millet benle dalga geçiyodu olurmu ole şey yalan kullanıcı hatası bilmem ne diodular dur bakalım daha neler görücez abi

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ben bişey demek istemiyorumki bunlar sadece internet kullananları bide düşünki ybr sahiplerinin %20 belkide daha azı internete yazıyo veya kullanmayı biliyo. zamanında ben ybr arızalarını yazarken millet benle dalga geçiyodu olurmu ole şey yalan kullanıcı hatası bilmem ne diodular dur bakalım daha neler görücez abi
    yok be kardeşim o kadar da değil her motor arıza yapar.
    ben iki farklı modeli binlerce km kullandım. sorun çıkarmadı Allah'a şükür.
    ybr de arıza yapar bir de tamir olur ne olacak.
    4

Motosikleti
    Alıntı alisemerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok be kardeşim o kadar da değil her motor arıza yapar.
    ben iki farklı modeli binlerce km kullandım. sorun çıkarmadı Allah'a şükür.
    ybr de arıza yapar bir de tamir olur ne olacak.
    neyse tartışma acmıcam cunku bazı arkadaşlar hala dar dusuncelerinde devam etmektelerki dedikleri laf hani imkansız bişeye inanıyolar (ybr hayatta bozulmazmıs )

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    sonuçta kul yapısı arkadaşlar mucize falan beklemeyelim ;)
    özetin özeti ybr bol yedek parçası orjinali ve yan sanayisi ile piyasa yapmış motosiklet. gerekli parçaları yan sanayi al toplat işçilik için de mutlaka pazarlık yap. kol çıkaran KTM şanzıman dişlisi kıran bmw 1150 gs varken ybr de kol krank bozar honda da başka bir arıza verir. dedim ya hepsi kul yapısı sonuçta ;)
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Motosikleti
    Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ah keşke bunu mucize bekleyenlerede anlatabilsek

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:12 ----------

Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özetin özeti ybr bol yedek parçası orjinali ve yan sanayisi ile piyasa yapmış motosiklet. gerekli parçaları yan sanayi al toplat işçilik için de mutlaka pazarlık yap. kol çıkaran KTM şanzıman dişlisi kıran bmw 1150 gs varken ybr de kol krank bozar honda da başka bir arıza verir. dedim ya hepsi kul yapısı sonuçta ;)
    saan katılıyorum ama anlatmak var ya ben beceremiyorum yada ben anlatamıyorum :(

berkman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 gri
    Merhaba arkadaşım,
    Birkaç hafta önce motordan gelen ses sebebiyle krank bilyalarını değiştirdim. Gittiğim yamaha servisi motoru sökerken ben de orada durdum. Motor söküldükten sonra krankın değişmesi gerektiğini söylediler. neden dedim. senin belirttiğin problemin aynısını söylediler.
    daha sonra göstermesini istedim. krank kolunu parmak olarak düşün bilyayı da yüzük.
    bilyayı kranka geçirdiğimizde sıkıca oturması gerekiyor. benim motorun krankını elime aldım ve baktım hakikaten bilya oturmuyor.elle çekince çıkıyordu. usta bana, krank kolu aşınmış değişmesi gerek, dedi.
    bende krank değil de bilyanın iç kısmı aşınmış olamaz mı dedim? ve sıfır bir bilya taktık sıkıca oturdu. motoru açmışken kranktaki 8 bilyayı değiştirdim. fag marka bilya aldım 8 adet bilya 90 TL tuttu.işçilikti yağıydı bujisiydi bilyasıydı toplam 270 TL civarı birşey tuttu.
    öncelikle servise çok güvenmemeni öneriyorum.(bu arada hangi servise gittin?)
    usta senin önünde eski bilyayı taksın, sonra da yeni bir bilya taksın. eğer yenisi de sıkı oturmazsa krank değişecek. ben motor açılmışken 8 bilyayı değiştirdim. en önemli iki bilya 6205 nolu bilyalar.tanesi 15 TL civarı. istersen bir rulmancıdan kendin al. nasılsa bu 2 bilya değişecek.

bir soru olursa berkman87@gmail.com mail adresim. mailden daha çabuk cevap verebilrim.

Motosikleti
    bir yamaha muzdaribi daha geçmiş olsun akrdeşim sorunun halolmus dahasıan gerek yok

berkman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 gri

http://www.motosiklet.net/forum/etki...-lik-gezi.html

yanlış anlaşılmasın ybr sağlam motordur. yukarıdaki linkte görebilirsiniz 2150 km lik tur yaptım motor tık demedi. Ama ne yazıkki yamahanın türkiye deki servisleri çok kötü. zaten çoğu bisikletçi...
    sırf bu müşteri hizmetleri sebebiyle 2.motorumu yamaha almayacam.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)