Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha xt125r ateşleme sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha XT 125R
    Öncelikle acemi bir motorsiklet kullanıcısı olarak selamlar;
    İstanbulda şişlide ikamet etmekteyim ilk motorsikletim bütçemin elverdiği kadar ve ilerde daha büyük cc enduro almak istediğim için Yamaha Xt 125r satın aldım(2007).

Motorun ateşleme sisteminde devamlı bir problem vardı tek seferde çalışmıyordu bunu motorun soğuk olmasını bağlıyordum bugüne kadar.Bugün motor çalışmadı sorunun bujiden yada bobinden kaynaklandığını düşündüm.Civarda ki bir motorsiklet tamircisine götürdüm tamirci bobini ve bujiyi değiştirdi ama sorunun kablolardan kaynaklandığını söyledi ben tamirciye güvenemediğim için bırakmak istemedim ve yola çıktım 1-2 km sonra motor söndü ve ekrandaki ışıklar söndü sadece okuyamadığım bir yazı yanıp sönmeye başladı(digital saatteki gibi bir yazı).Hiç bir elektirik aksamı çalışmıyor(korna,ışık,sinyal,ve fren lambaları) motorsikleti yaklaşık 3-4 km sürükleyip eve şimdi getirdim ve yeni üye oldum buraya

Daha önce maslaktaki yetikli servise götürdüm ama memnun kalmadım ön amortisör keçelerini değiştirdiler ama 2 hafta sonra tekrar yağ kaçırmaya başladı .Şişli civarında önerebileceğiniz bir servis varmı?
    Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim
    Saygılarımla Akay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Sanırım şarj etmiyor ,aküden ateşleme yapmış,farlar da açık olunca akün bitince yolda kalmışsın.

Motosikleti
    Yamaha XT 125R
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım şarj etmiyor ,aküden ateşleme yapmış,farlar da açık olunca akün bitince yolda kalmışsın.
    Evet olabilir ama birden söndü motorsiklet ve hiç bir gösterge ışığı yanmadı.Tamirci elektrik kablolarıyla oynadı ve bunlardan birkaçı yanmış dedi değiştirmesini istemedim.
    Şişli(kurtuluş,dolapdere,osmanbey) civarında önerebileceğiniz bir servis var mı?

Teşekkürler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı a_ka_y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet olabilir ama birden söndü motorsiklet ve hiç bir gösterge ışığı yanmadı.Tamirci elektrik kablolarıyla oynadı ve bunlardan birkaçı yanmış dedi değiştirmesini istemedim.
    Şişli(kurtuluş,dolapdere,osmanbey) civarında önerebileceğiniz bir servis var mı?

Teşekkürler
    XT 125 R da elektrik kablolarının kırılması sık rastlanan bir olay.tesisatta böyle bir sorun varsa tesisatı değiştirmen daha doğru olur.
    Yoksa o dijital göstergeyi,CDI ünitesini bozarsın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler