Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Kranktan Ses Geliyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vidyodaki sesi 3 kere dinledim piston kolu piston pimi yatağından ve piston segmanlarından birlikte geliyor kol ve piston -segman masrafı var gibi.
    Krank değil diyosun yani sevineyimmi üzüleyimmi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    klr 600
    Alıntı moto-x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi motor ohc sübapmı eğer ohc sübapsa egzantirik dişlisi ve granktaki egzantiriğe hareket veren dişliyi bozuyor ve bu ses meydana geliyor aynı grank vuruyomuş gibi e dişlide granka takılı olduğundan otomatikmen ses ordan geliyo tabiki dediğin gibi grankın boşlukta yapmış olabilir
    abi tekrar soruyorum motor ohc sübapmı çünkü motor da sektirme var ohc sa muhtemelen dediğim dişliyi bozmuştur

Alıntı mertyagci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Krank değil diyosun yani sevineyimmi üzüleyimmi
    En başta iyice dinlet motoru buradan anlaşılmıyor, ama anlaşılsa da anlaşılmasa da silindir bloğu gövdeden ayrılacak krank da gözükecek zaten piston kolunu ileri geri yapıldığında boşluk yaptığı anlaşılır. Kafana takma açılacak motor. Geçmiş olsun.

Motosikleti
    cbf 150
    kardeş sorun ney miş

aynı sorun bendede var motordan şıktı geliyor sanki bi boşluk var gibi ustaya götürdüm piston ve gömlek değişecek dedi motor 2000 km de ilk aldığım zaman karbüratörde pislik vardı 20 km falan jikle açık kullandım aşırı ısındığı için olmuştur dedi usta rölantidede fazla duyulmuyor yokuş çıkarken ses tamamen gidiyor.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı 14veysel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı sorun bendede var motordan şıktı geliyor sanki bi boşluk var gibi ustaya götürdüm piston ve gömlek değişecek dedi motor 2000 km de ilk aldığım zaman karbüratörde pislik vardı 20 km falan jikle açık kullandım aşırı ısındığı için olmuştur dedi usta rölantidede fazla duyulmuyor yokuş çıkarken ses tamamen gidiyor.

direk piston gömlek değişecek demelerinede hastayım ha hepsi aynı emk

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)