Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

sigorta ve muayene bedeli cezası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial 125 zn
    iyi aksamlar herkese..
    sızlere bı kac sorum olucak tı , sımdıden herekse tesekkurler
    oncelıkle motorum mondıal 125 zn 2006 model ,

ılk sorum ruhsatta 2006 model olmasına ragmen muayene suresı 2007 de bıttı..( 1 senelıktı yanı yanlıslık olmus heralde olan oldu sanırım) 2007 den berı hıc muayensını yaptırmadım ne gıbı cezası tutar muaynesı ıle bırlık te ?=

2. sorum trafık sıgortası 2008 mayısta bıttı ve bununda hıc yaptırmadım ( tam 2 sene oldu ) 2007 yaptrıdıgım da sıgorta bedelı 23 tl ıdı.. sıgorta acentasına actıgımda sıfır motorlarda bıle artık sıgortanın 88 tl cıvarı oldugunu soledırler bu dogrumu ?= cezası ıle dubai sigorta 100 tl dendı

son olarak ta temız kagıdını aldım ( bunları yaptırana kadar en mantılısı satmak sanırım ) noter de satarken trafık sıgortası gerekmıo sanırım yaptırılmasa bıle muayende yapılmadan satısını yapabılıyorum mu ?= eger yapılabılıosa alan kısı ne gıbı sorunlarla karsılasır ( muayenesı bılerek alıcak cezasını ) noterden satısını yaptıktan sora benı ılgılendıren bırsey olur mu_?

saygılar tesekkurler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:07 ----------

bılgı ve tecrubelerınızı beklıyorum_?
    :bounce:_______:):cat::wiinkk: gri MONDİ ZN/ İSTANBUL / BAKIRKÖY :):cat::wiinkk:______:bounce:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Su Silahı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Aynı sıkıntı bende de var. Muayene için tarihin geçtiği günden başlayarak bugüne kadar her ay için 8 tl ceza hesap ediyorsun+muayene giriş ücreti 70 tel heralde tam bilmiyorum.
    Gitti TDM kaldık yine ybr ile başbaşa..

Motosikleti
    150 cc Chopper
    70 küsür lira muyane bedeli ve her ay için %5 ceza olması gerek.
    sigorta sorun değil 88 tl ye yapıorlar ve yapmadığın ayların cezası yok.
    trafik polisine yakalanırsan 62 tl sigorta 62 tl de muyane olmadıı için ceza kesiyor ve motoru bağlıyıp otoparka çekiyor birde otopark parası veriyorsun. Noter satışını muyanesi ve sigortası olmadan yaptırabiliyorsun galiba 38 lira olması gerek. ama ruhsatı yenilerken hem sigorta hemde muyanen eksiksiz olması gerekiyor.
    Nereden biliyorsun tüm bunları dersen daha 20 gün önce motoru bağlattım ve tüm bunların yanında 600 ytl ehliyetsiz kullanma ve 270 ytl de ruhsat sahibine ceza kesildi... bunlarda küpe olsun ama benim canım yandı başkaları yanmasın ve 2 haftadır motor kullanmıyorum artık napalım 1 milyarın üstüne çıktı hepsi :(
    [B]Uzunlarım Yanmıyor, Yol ver Geçeyim...:P:P[/B]

Motosikleti
    mondial 125 zn
    Alıntı agecu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    70 küsür lira muyane bedeli ve her ay için %5 ceza olması gerek.
    sigorta sorun değil 88 tl ye yapıorlar ve yapmadığın ayların cezası yok.
    trafik polisine yakalanırsan 62 tl sigorta 62 tl de muyane olmadıı için ceza kesiyor ve motoru bağlıyıp otoparka çekiyor birde otopark parası veriyorsun. Noter satışını muyanesi ve sigortası olmadan yaptırabiliyorsun galiba 38 lira olması gerek. ama ruhsatı yenilerken hem sigorta hemde muyanen eksiksiz olması gerekiyor.
    Nereden biliyorsun tüm bunları dersen daha 20 gün önce motoru bağlattım ve tüm bunların yanında 600 ytl ehliyetsiz kullanma ve 270 ytl de ruhsat sahibine ceza kesildi... bunlarda küpe olsun ama benim canım yandı başkaları yanmasın ve 2 haftadır motor kullanmıyorum artık napalım 1 milyarın üstüne çıktı hepsi :(
    35 ay * (70*0.05=3.5) = 122.5 +70 : 197.5 muyane bedelı o zaman..?
    sıgorta sı 2007 de 23 tl ıdı sımdı 88 tl olmus dogru mu o zaman ?
    bunları hıc yaptırmadan temız kagıdı ıle satısını verebılıorum noter alan kısı de ruhsat cıkarmak ıcın bunları yapması gerekıo dogrumudur...yaptırmama gerek yok o zaman satısını vermek ıcın ..ne dersınız_?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:40 ----------

................................_?
    :bounce:_______:):cat::wiinkk: gri MONDİ ZN/ İSTANBUL / BAKIRKÖY :):cat::wiinkk:______:bounce:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Tafik sigortası ve muayene olmadan satışını yapabilirsin ama alan kişi bunları yaptırmadan ruhsatı değiştiremez. Ayrıca trafik sigortası için ceza olmadığı yanlış. Onun da her ay için %5 ama max. %40 olacak şekilde cezası var. Cezasıyla beraber trafik sigortasını yaklaşık 100 TL ye yaptırabilirsin. Muayene için de yaklaşık olarak hesapladığın gibi çıkar. Ama motosiklerin muayenesi 2 yıla çıktığı için belki bir yılının parasını almayabilirler. Eğer öyle olursa 157,50 TL muayene tutar.

Motosikleti
    mondial 125 zn
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tafik sigortası ve muayene olmadan satışını yapabilirsin ama alan kişi bunları yaptırmadan ruhsatı değiştiremez. Ayrıca trafik sigortası için ceza olmadığı yanlış. Onun da her ay için %5 ama max. %40 olacak şekilde cezası var. Cezasıyla beraber trafik sigortasını yaklaşık 100 TL ye yaptırabilirsin. Muayene için de yaklaşık olarak hesapladığın gibi çıkar. Ama motosiklerin muayenesi 2 yıla çıktığı için belki bir yılının parasını almayabilirler. Eğer öyle olursa 157,50 TL muayene tutar.
    cok tesekkur ederım ..ama bişeye takıldın sıgorta acentasına telefon actıgımda artık sıfır motorların bıle trafık sıgortasının 88 tl cıvarı oldugunu soledıler bana ( ben 2007 de yaptırdıgımda 22.5 tl ıdı ) bu kadar fark dogrumudur orda aklımda soru işaretı var...

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı proximaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok tesekkur ederım ..ama bişeye takıldın sıgorta acentasına telefon actıgımda artık sıfır motorların bıle trafık sıgortasının 88 tl cıvarı oldugunu soledıler bana ( ben 2007 de yaptırdıgımda 22.5 tl ıdı ) bu kadar fark dogrumudur orda aklımda soru işaretı var...
    merhb. ben zn 125 i geçen yıl aldım ilk sigortası 38 tl tuttu. bu yıl çok zamn geldi diyorlar bence en az 60-70 olmuştur diye biliyorum benimde araştırmam lazım. temmuz ayı geliyor.
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Bu sigorta şirketine göre değişiyor ama son 1-2 yılda fiyatlar katlanarak arttı, bu doğru. 3 ay gecikmiş (%15 artış) trafik sigortası için bir kaç yere sordum 120-150 TL arası fiyat verdiler ama 83 TL'ye yaptırdım. Yani senin aldığın 100 TL fiyat gayet uygun. Zaten Dubai sigorta genelde uygun fiyatlarla sigorta yapıyor.

Motosikleti
    mondial 125 zn
    Arkadaslar son sorum da muayenede karsılascagım sorunlar...
    Mesala ön fren cok ıyı tutmuyor .yanı anıden durmuo ama tutuyor .arka fren gayet ıyı bırde kısa far bıraz sonuk cok ıı ısık vermıo bu muayenede sırasında sorun yasatır mı bana..

Motosikleti
    cbf150
    Hocam muayeneden geçme işi nasip işi. Çok incelemiyorlar, arabalara nazaran

Ben sana sigorta hakkında bilgi vereyim. Gez, araştır. Fiyatların çok çok değişik olduğunu göreceksin. Sakın ilk sorduğun yere hemen sigortalattırma.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    mondial 125 zn
    Dubai sigorta 100 tl.. 2 senede gecıkme cezası dahıl sıgortaya..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Mesala ön fren cok ıyı tutmuyor .yanı anıden durmuo ama tutuyor .arka fren gayet ıyı bırde kısa far bıraz sonuk cok ıı ısık vermıo bu muayenede sırasında sorun yasatır mı bana..
    Frenlerden sorun olması çok düşük bir ihtimal. Çünkü arabaların muayenesi gibi makinelerle yapılmıyor. Sadece far ayarını kontrol ediyorlar kalan kısım, muayene istasyonunun otopark bölümünde düz git frene bas şeklinde gözlemsel olarak yapılıyor. Eğer ampulün eskiyse değiştir öyle git. Zaten ucuz bişey.

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Ön frende hava vardır havasını aldır arka frenide 2 tur sık
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    honda cbf 150 2007 model 18 lira sigorta ücreti daha ayın 17 sinde yaptırdım
    Sen Vodafon Gibi Anı Yaşarken Seni Turkcell Gibi Heryerde Çekemem...

Motosikleti
    mondial 125 zn
    Alıntı no_name adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda cbf 150 2007 model 18 lira sigorta ücreti daha ayın 17 sinde yaptırdım
    nasıl yanı... 18 lıra ya nerde yaptrıdınn.... yenı motorlarda bıle 88 lıra oldugunu soledıler..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:41 ----------

Alıntı mach1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön frende hava vardır havasını aldır arka frenide 2 tur sık
    evet havasını aldım ama anıden durma ama duruoo..dıfrensıyel yagı azılmıs onun etksı var mıdır acabaa..._?

Motosikleti
    mondial 125 zn
    nasıl yanı... 18 lıra ya nerde yaptrıdınn.... Yenı motorlarda bıle 88 lıra oldugunu soledıler..

[sıze=1]---------- mesaj ekleme zamanı: 20:44 ---------- ilk mesajı ekleme zamanı 20:41 ----------[/sıze]

evet havasını aldım ama anıden durma ama duruoo..dıfrensıyel yagı azılmıs onun etksı var mıdır acabaa..._?
    şu sigorta neymıs ya 18 tl...yee

Motosikleti
    mondial 125 zn
    .......???

Empyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada yeni kanuna göre motorların muayenesini yaptırmak noter satışı için şart koşulmuştur.Sistem otomatik olarak muayene tarihini görmekte ve tarih geçilmiş ise noter satış işlemi yapılmamaktadır.Dikkatinize.
    EMPYRIUM

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Sigorta ücretleri büyük sehir küçük sehirlere göre değişiyormus...

77 PLaka sigorta ücreti 35 TL iken; 16 PLaka sigorta ücreti 55 TL
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    şu sigorta neymıs ya 18 tl...yee
    O arkadaş Edirne'de sanırım. Profilinde öyle yazıyor. Ondan dolayı sigorta ucuz oluyor en pahalı İstanbul

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler