Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Skyteam st 200

Motovento
    REKLAM ALANI

slm arkadaşlar bende skyteam st 200 cros var ve ayrıca tabi sorunuda var motor maxsimum güce gectiginde kesilme yapıyor karburotor değişti ve buju cok kotu kararma var siyah dumanda cıkıyor aynı zamanda hava ayarı ateşleme bobini değişti geriye ne kaldı bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardımcı olup bilgilerinizi paylaşırsanız cok sevinirim herkese iyi gunler dilerim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kroscu01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XR400R
    Alıntı ferhat. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar bende skyteam st 200 cros var ve ayrıca tabi sorunuda var motor maxsimum güce gectiginde kesilme yapıyor karburotor değişti ve buju cok kotu kararma var siyah dumanda cıkıyor aynı zamanda hava ayarı ateşleme bobini değişti geriye ne kaldı bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardımcı olup bilgilerinizi paylaşırsanız cok sevinirim herkese iyi gunler dilerim
    arkadaşım bu işlemleri senmi yaptın ustamı aracın sibop ayarı ve hava filitresine bakın.

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Karburatörün hava ayarını yarım tur aç.Hava filtren temizmi ?
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

suan yarım turda hava filtresini taktıgımız da kesilme daha cok artıyor ve bizde hava filtresi yerine hsvsnın kolsy gececegi kumas tarzı bir parca ile hava filtresi yaptık ama yine kesme var acaba motor daha 3 binde acılmamış olabilirmi ondan kaynaklana bilirmi ..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:07 ----------

kedeş bu işleri ustaya gosterdik ve her gitmemize cozum bulamadagı gibi bosuna para veriyoruz artık usantık gitmediğimiz usta kalmadı kaldıysada bi kactane bende sizlerden faydalı bilgiler almak ve bu konuda teçrube sahibi arkadaşlar dan yardm bekliyorum
    hekese iyi gunler dilerim

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Ben de de var. Aynı sorunları yapıyordu. Hatta son zamanlarda 5000 devirde bie tıkanmaya başlamıştı. Karbüratöre bir giriştim artık sadece dipgazda bazen yapıyor. Ama benim motor yağ yaktığından bujiyle de alakalı diye düşünüyorum. Çünkü bujiyi temizlediğimde bir 50-100 km kadar tık demeden gidiyor.

Daha doğrusu gidiyordu. Dün kitledi makinayı. Hem de 3. viteste 40 la giderken. Ben de sana sorayım bari Krank kolunu ve siboplarını bulabileceğim bir yer biliyor musun? açılmışken her şeyi değişsin diyorum.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

kerdeş inan parcasını hiç araştırmadım adana ilhan abi var arkadaşlar biliyor ama sana uzak olurmu işyerinin ismi aklıma gelmedi ama isterseniz ogrenir yazarım onda parca mevcutdur .. bizde karburotoru değiştirdik ama yine aynı artık motordan soğmaya başladım ne yapsak olmuyor . sorununu da bulacagız yılmak yook

kashmar54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dip gaz yapınca kesme yapıyosa karbüratör yetiştiremiyo.
    benzim memesini büyüt,problem kalmaz

Motosikleti
    mondial kn 150
    arkadaşım geçmiş olsun.
    avans ayarı bir diş ya ileride yada geride
    yani eksantrik zincirini bir baklaileri yada geri alacaksın.
    avans ayarı tam değil.

Motosikleti
    mondial 125 kt/jawa 350 TS
    ewet karbüratör yetiştirmiyor eğerki hava ayar vidasını yarım tur açtıysanız hala gaz kesikliği yapıor ise matılı şekilde düşüldümü karbüratör benzin yetiştirmiyor demektir ve hava filtresine bakmakta fayda var

arkadaşlar cok teşekür ederim bilginiz ve yardımlarınız için avans ve benzin memesine baktıktan sonra tekrar size bilgi veririmm

burak2003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz motorcu :)
    Alıntı ferhat. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad bende böylebir tecrübe yaşamıştım karbüratör ayarı oldu sübap ayarları oldu ve beyin değişti motor zehir gibi olmuştu maaşallah tabi bizde sübap açıcıları itecekliydi sizde zincirli belki zincirden kaynaklanan birşeyde olabilir ...

buji karartması vardı 5en fazla 10 km de kara ediyodu sonra ateşleme zayıflıyodu filan dediğim gibi karbüratör ve sübap ayarları yapıldı ve beyin değişti sorun çzöülmüştü inş.. faydalı olabilmişimdir ama bence beyin en büyük sorun gibi önce yapılıcak dediğim ayarlardan sonra...
    basmayı değil durmayı düşünüyorsan eğer, anlaki gerçek motorcusun he bide her bindiğinde heyecanlanmıyorsan eğer eksik bişeyler var be dostum....

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    arkadaş yuksek devirlerde çin mallarındaki kesmeyi kesinlikle katalizör yapıyor eger katalizör yoksa başka secenekleri dene ama katalizör varsa cıkar silindirdeki agzı sac ile kapa.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler