Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sonradan takılan devir saatleri hakkında..

Motovento
    REKLAM ALANI
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Devir saati olmayan motorlara sonradan devir takometresi takılmasının herhangi bir zararı olabilir mi? Krank sensörüne bağlı olanlardan değil bahsettiğim, ateşleme sistemini ölçenler konumuz.
    Motorda mekanik olayı anlar, çözebilirim ama elektrik sistemi deyince biraz korku geliyor, hiç anlamadığım bir konu. İnternette kısa bir araştırma yaptığımda motosikletler (ağırlıklı cruiser) için üretilen takoları görüyorum, yorumları okuduğumda, anladığım ateşleme sayısını ölçerek devri gösteriyor.
    Motorum için (Dragstar 650) özel üretilenleri de var.
    Sitede bir çok başlık gördüm, altlarında ne yapacaksın, ne edeceksin değmezlerle dolu ve bir sonuca varılamamış Özellikle Dragstar ve muadili cruiserlarda bunu takmış olanlar, asla takma diyenler (sebepleri ile birlikte) yorumlarını ve görüşlerini bildirirlerse çok sevinirim. Teşekkürler.
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Takmaman için bir sebeb yok.Ben de EN 500 kawasakiye taktım,hemde digital 5 digit göstergeli.Yani direk rakam olarak yazıyor.Ebaydan 30 dolara almıştım.Ateşleme bobininin birinin voltaj gelen değil diğer ucuna signal girişini bağlayacaksın.+ ucunu kontak açınca elektrik gelen bir yerden alacaksın.- ucu malum şaseye bağlanacak,var ise aydınlatması onuda park lambası hattına bağlıyacaksın.
    Hiç bir yere ve alete zararı yoktur.

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takmaman için bir sebeb yok.Ben de EN 500 kawasakiye taktım,hemde digital 5 digit göstergeli.Yani direk rakam olarak yazıyor.Ebaydan 30 dolara almıştım.Ateşleme bobininin birinin voltaj gelen değil diğer ucuna signal girişini bağlayacaksın.+ ucunu kontak açınca elektrik gelen bir yerden alacaksın.- ucu malum şaseye bağlanacak,var ise aydınlatması onuda park lambası hattına bağlıyacaksın.
    Teşekkür ederim, aydınlatıcı bilgileriniz için, içimi rahatlattınız
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Draggy birşey soracağım,devir saatini motorun sınırlarını görmek için mi istiyorsun yoksa daha ideal devirlerde kullanmak için mi?
    Kolpa Adamları

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bu devir saatleri hangi sitelerde adreslerini verebilirmisiniz ayrıca vites durumunu gösteren bir gösterge istiyorum bazı motorlarda hangi vitesde oldugunu gösteren gösterge var ollmayana ilave edilebilirmi yapan arkadaşlar varmı

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Draggy birşey soracağım,devir saatini motorun sınırlarını görmek için mi istiyorsun yoksa daha ideal devirlerde kullanmak için mi?
    Devri motorun tepkilerinden, sesinden anlıyorum aslında, kardeşime vereceğim belli bir süre ve ilk büyük motoru olacak devirlere dikkat etmesini, kontrollü kullanması için istiyorum.. Birde aslında uzun yoldada işime gelmez değil

Alıntı kayar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu devir saatleri hangi sitelerde adreslerini verebilirmisiniz ayrıca vites durumunu gösteren bir gösterge istiyorum bazı motorlarda hangi vitesde oldugunu gösteren gösterge var ollmayana ilave edilebilirmi yapan arkadaşlar varmı
    Ben ebaydan bakıyorum, Bostancı otosanayide de dükkan vitrinlerinde görüyorum ama marka ve model için üretilmiş olan okuduğum yorumlardan daha hayırlısı, araba için kullanılanlar ayarlanabiliyormuş ama en az 3 silindire düşürebiliyormuşsun, hatalı sonuçlar verebiliyormuş, valla bunları yazanların yalancısıyım

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Benim kullandığımın linki.liste fiyatını kabul etmeyin,best offer olarak 25$ veririm diyince 27$ ye falan iniyor.
    http://cgi.ebay.com/DIGITAL-RED-LED-...item3cac0f5c2b
    Araba için olanlar minimum 4 silindir içindir,sadece 4 silindir motorlara olabilirlerki zaten onların var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler