Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Asya 150t7b akü sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam arkadaşlar..Asya 150t7b kullanıcısıyım orjinal aküsünü şarz etmediği için yaklaşık bir 6 ay önce değiştirmek zorunda kaldım.Yerine Phoenix marka 12V7Ah/10 HR bir akü aldım.3 - 4 ya kullandım ya kullanamadım akü şarz etmez oldu..Motor bir yerde 2 saat beklediği anda akü tamamiyle boşalıp marş basmas hala geliyordu bende ayaktan çalıştırıyordum vs.2 aydırda motoru hiç çalıştırmadım garajda bekliyordu.Aküsünü çıkartıp bikaç motorcu gezip fiyat öğrenmek için seleyi kaldırdığımda akünün şiştiğini gördüm :S..Diktörgen akü nerdeyse yuvarlak olmaya başlamıştı..Aynı sorunla daha önce hiç karşılaşan oldumu zira akünün şiştiğini ilk kez gördüm.Sizce sebebi ne olabilir ? akü bozulmaya yakın farıda patlattı aküdenmi acaba far patlamasının sebebi ? Kaliteli sağlam bi akü almak için nelere dikkat etmem gerekiyor.Fiyat Performans olarak tavisye edebiliceğiz bir marka varmı ? Serviste 100 lira motorcumda 90 llira istemişti.Ben bu aküyü internetten 45 liraya almıştım sizce fiyatlar normalmi ? Akü bilmeyenler için honda activa aküleriyle aynı !! Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden sonsuz teşekkürler..başım baya bi ağrıdı bu makinayla..saygılar .....(konu umarım doğru yerdedir) (Makina 15000 civarında ve yeni motor yapıldı motorla alakalı bi durum değildir sanırım ama)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oguzhan1245 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora 150 t-1
    soruna bişey diyemem bende daha tecrübeli arkadaşlar yardım ederler ama
    akünü her zaman yuasa akü al onda gerisi hikaye bana göre sana kolay gelsin

teşekkürler oğuzhan bi araştırayım markayı ..

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    28.01.2009 tarihinde 12 volt 8 Ah mutlu golden akü aldım. 2 yıl garantisi var. Sorun yaşamadım. Sizin akünüzün şişmesi aşırı şarj nedeni ile olabilir. Motorunuzun şarj durumuna baktırmanızı tavsiye ederim.
    Orhan KÖNİ

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Far ampulünü bozulması ve akünü şişmesi garağinden fazla voltaj gelmesi durumunda meydana gelir.Birinci şüpheli konjektör,değiştirilecek,yeni akü takılıp şarj voltajı,aletleri var ise şarj akımı kontrol edilecek.Yerine sığabilecek amperi daha yüksek bir akü alman iyi olur.Örnek:seninki 7 amper ise aynı boyda 9 amper varsa onu alman iyi olur.

teşekkürler bide konjektörümü kontrol edeyim..

Bugün aküyü motorcuya gösterdim kesin konjektörden kaynaklandığını söyledi.Konjektör için 25 , 12v7ah abus marka bi akü içinde 60 lira istedi.Bu markayla ilgili bilgisi olan varmı acaba ? Yerli malı kalitesiz olduğunu okudum sitede..Yausa yada bosch akü düşünüyorum internet üzerinden alabileceğim fiyatlar uygun güvenilir bir site varmı acaba bildiğiniz ? Parça teminimi daha önceleri http://www.rialli.com/ die bi siteden yapıyordum ne aldıysam çin malının en kötü kalitelisi olarak geldi..Bilmeyen arkadaşlar dikkatli olsun fiyatlara aldanmasınlar bu sitede !! Saygılar....

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Alıntı metalkafa31 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün aküyü motorcuya gösterdim kesin konjektörden kaynaklandığını söyledi.Konjektör için 25 , 12v7ah abus marka bi akü içinde 60 lira istedi.Bu markayla ilgili bilgisi olan varmı acaba ? Yerli malı kalitesiz olduğunu okudum sitede..Yausa yada bosch akü düşünüyorum internet üzerinden alabileceğim fiyatlar uygun güvenilir bir site varmı acaba bildiğiniz ? Parça teminimi daha önceleri http://www.rialli.com/ die bi siteden yapıyordum ne aldıysam çin malının en kötü kalitelisi olarak geldi..Bilmeyen arkadaşlar dikkatli olsun fiyatlara aldanmasınlar bu sitede !! Saygılar....
    Nerede olduğunu yazmamışsın.Parça lazım ise motorcu yerine parçacıya gidersen daha hesaplı olur.Aküler 40 liradan başlıyor,konjektörü bilmiyorum.İstanbul'da isen birkaç yer önerebilirim parça için.

İstanbul esenyurtta oturuyorum.Esenyurt Büyükçekmece Avcılar civarı bildiğiniz bir parçacı varsa çok iyi olur.Bide asya motor servislerinde 77 liradan satılıyor aküler orjinal aküsünü 2 yıl kullanmıştım markasını tam bilmiyorum ama tekrar alsam işimi görürümü acaba servislerdeki ürünler ne denli kaliteli bilmiyorum :S..teşekkürler ilgilendiğiniz için

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Bence üşenme Sirkeci'ye git.Konjektörü yanına al,akünün boyutlarınıda not edersen iyi olur.

internet üzerinden alıcam sanırım uygun fiyatla satan bikaç yer buldum..Birde bugün motorcu scooterlar için ideal olan 7 ah dedi daha fazlası zarar verir gibisinden bişiler söyledi ama salladı galiba..Daha yüksek amperli bişiy alırsam herhangi başka bir parçayı değiştirmem gerekirmi ? yada konjektörler standart sanırım akü amperine göre değişmiyorlar dimi ?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Konjektörler modele göredir.7 amper yerine 9 amper koyman çok fark etmez şarj için.Fiziksel boyut olarak sığması gerekir.Benim 150 T-4 ün aküsü 6 amperdi,fren yapınca farlar sönüyordü.Sonra 14 amper Golden aldım.Genişliği ve derinliği aynı ama yüksekliği fazlaydı.Maxi scooter olduğundan buda sorun olmadı.Şimdi marşa dokununca çalışıyor,10 gün binmesem gık demiyor.Bir şey değiştirmek gerekmez.Aslında konjektör ve akü birbirine bağımlıdır.Konjektör aküye göre şarj akımı verecek şekilde planlanır.Akü amperi değişince konjektöründe değiştirilmesi gerekir ama 2 amper için değmez,sadece full şarjı daha uzun süre ister.Basitçe 1 amper veren bir konjektör 6 amperlik aküyü 6 saatte doldurur,9 amperlik aküyü 9 saatte doldurur.

anladım çok teşekkürler üstad farların kıpma sorunu bendede vardı amper biraz yüksek tutmak daha iyi olucak dediğinize göre saygılar....

Motosikleti
    cbf150
    Bencede sirkeciye bir uğra. Ama illa internetten akü alacağım dersen hepsiburada.com da kuru tip aküler var tavsiye edbileceğim.
    Usta akü fiyatını söylerken kendi karınıda katıyor herhal.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

hepsiburadada sadece araba aküsü var dostum..motor aküsü varsa şayet bulamadım link varsa eklersen sevinirim

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar..Asya 150t7b kullanıcısıyım orjinal aküsünü şarz etmediği için yaklaşık bir 6 ay önce değiştirmek zorunda kaldım.Yerine Phoenix marka 12V7Ah/10 HR bir akü aldım.3 - 4 ya kullandım ya kullanamadım akü şarz etmez oldu..Motor bir yerde 2 saat beklediği anda akü tamamiyle boşalıp marş basmas hala geliyordu bende ayaktan çalıştırıyordum vs.2 aydırda motoru hiç çalıştırmadım garajda bekliyordu.Aküsünü çıkartıp bikaç motorcu gezip fiyat öğrenmek için seleyi kaldırdığımda akünün şiştiğini gördüm :S..Diktörgen akü nerdeyse yuvarlak olmaya başlamıştı..Aynı sorunla daha önce hiç karşılaşan oldumu zira akünün şiştiğini ilk kez gördüm.Sizce sebebi ne olabilir ? akü bozulmaya yakın farıda patlattı aküdenmi acaba far patlamasının sebebi ? Kaliteli sağlam bi akü almak için nelere dikkat etmem gerekiyor.Fiyat Performans olarak tavisye edebiliceğiz bir marka varmı ? Serviste 100 lira motorcumda 90 llira istemişti.Ben bu aküyü internetten 45 liraya almıştım sizce fiyatlar normalmi ? Akü bilmeyenler için honda activa aküleriyle aynı !! Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden sonsuz teşekkürler..başım baya bi ağrıdı bu makinayla..saygılar .....(konu umarım doğru yerdedir) (Makina 15000 civarında ve yeni motor yapıldı motorla alakalı bi durum değildir sanırım ama)
    kardeşim kusura bakma sorun hakkında bir bilgim yok ben sana başka bişey soracağım senin bu motordan alamayı düşünüyorum nasıl bir motordur sorunlumu kısaca bilgilerini yazarsan çok sevinirim bu arada sen sıfırmı aldın ben daha önce sıfır Mondial 150 hs aldım yaklaşık 10.000 km kullandım bana hiç sorun yaşatmadı buda öyleyse almayı düşünüyorum bu arada bu motor hakkında tek sıkıntım deponun küçük oluşu 4 litre değilmi ???
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

Alıntı karayılan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim kusura bakma sorun hakkında bir bilgim yok ben sana başka bişey soracağım senin bu motordan alamayı düşünüyorum nasıl bir motordur sorunlumu kısaca bilgilerini yazarsan çok sevinirim bu arada sen sıfırmı aldın ben daha önce sıfır Mondial 150 hs aldım yaklaşık 10.000 km kullandım bana hiç sorun yaşatmadı buda öyleyse almayı düşünüyorum bu arada bu motor hakkında tek sıkıntım deponun küçük oluşu 4 litre değilmi ???

Makinayı 0 aldım 3 yıldır kullanıyorum 15000 de yeni motor yaptırdım.Pek bi şikayetim olmadı açıkçası illaki arıza çıkarıyor ama çin malı bildiğin üzere bi çok parçasını değiştirdim şu akü işinide halledersem işlicek umarım.Deposu dediğin gibi 4 litre civarı 25 liraya fulleniyor pekte küçük sayılmaz.Yeni motora rodaj yaptırırken 125 kmh gördüm.Yanlız uzun boyluysan 2 - 3 saat sürekli kullanımda biraz belin ağrıyabilir seleside çok rahat sayılmaz.harici bi sorun yok ama yeni motor alıcak olsam honda cbf150 veya kanuni tiger 250 düşünürüm..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Konu uzayınca aklınız karıştı galiba.Benzinin litresi 3,80,depo 4 litre=15,20
    25 liraya full oluyorsa,benzinci sizi çarpıyor demektir.25/3,80 = 6,57 litre benzin almanız gerekiyor.

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Makinayı 0 aldım 3 yıldır kullanıyorum 15000 de yeni motor yaptırdım.Pek bi şikayetim olmadı açıkçası illaki arıza çıkarıyor ama çin malı bildiğin üzere bi çok parçasını değiştirdim şu akü işinide halledersem işlicek umarım.Deposu dediğin gibi 4 litre civarı 25 liraya fulleniyor pekte küçük sayılmaz.Yeni motora rodaj yaptırırken 125 kmh gördüm.Yanlız uzun boyluysan 2 - 3 saat sürekli kullanımda biraz belin ağrıyabilir seleside çok rahat sayılmaz.harici bi sorun yok ama yeni motor alıcak olsam honda cbf150 veya kanuni tiger 250 düşünürüm..

o kadar çabukmu bitiyor motoru bunların ya komple motor yaptırdım diyorsun benim daha önceki mondial 150 hs motorum 10.000 km deydi saat gibiydi motoru bizim bir arkadaş 40.000 km yapmış çin mondial scooterı var hala biniyor sağol bilgiler için kardeş
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu uzayınca aklınız karıştı galiba.Benzinin litresi 3,80,depo 4 litre=15,20
    25 liraya full oluyorsa,benzinci sizi çarpıyor demektir.25/3,80 = 6,57 litre benzin almanız gerekiyor.
    Kuru depoyu 25 liraya fulledim üstad galiba 4 litre üzerinde deposu var tam emin değilim.Asıl benim motorcu çarpıyor gibime geldi 15000 de motor bitik deyip 300 liramı aldı yeni motar yapıpta . işten anlamamak çok kötü pekbi seçeneğimde yok bu tarafta mecburen oraya gidiyorum :S Birde az önce motoru açtım konjektörü sökücektim fakat somunlara kaynak yapmışlar sökemedim ama çıkışında 3 kablo vardı ! standart olmuyorumu 150cc scooterların konjektörleri ? .Motorun üzerinden söktüğüm ilk orjinal aküde VLM marka 2 yıl kullanmıştım bu aküyü tekrar aynısını alsam verim alabilirmiyim acaba ?

http://www.motogiyim.com/main/vlm_yt...-230-0-89.html

benim yuvaya tam oturacak aküde bu yanlız 6'lık diğerleri benim yuva için biraz büyük gelecek gibiler esnetme payımda pek yok..6 lık aküyle sorun yaşarmıyım dersiniz ? saygılar ( kafanızı şişirdim kusura bakmayın bu arada , bilmemek kadar kötü birşey yok)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler