Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yuki HS400 atv yakıt tüketimi

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese merhaba,

geçtiğimiz ay 600km dolaylarında 2015 model Yuki HS400 atv satın aldım. Servise götürdüğümde sadece yağını antifrizini değişip bir de ön rotları sıktı. aracı 3500-4000 devir aralığında 25-30km hızda asfalttan farksız köy yolunda kullandığımda yaklaşık 100 kilometrede 12 litre yakıt tükettiğini ölçtüm. Agresif kullanımda muhtemelen 15 16litreleri de geçecektir bu durumda. Benim merak ettiğim konu şu ki eğer normal tüketimi böyleyse zaten sorun yok. Ancak bu kullanımda tüketim normalden yüksekse sebebi ne olabilir?

Cevaplar için şimdiden çok teşekkür ediyorum. artık ben de bundan sonra aranızdayım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Benim kamyon sakin kullanımda 13 14 yakıyor. :D

Atvden anlamam ama yakıtı çok bence.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Hız düşük yakıt o yüzden fazla geliyor.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Atvler yakar amaç güç üretmektir. 400 CC diyorsun atv diyorsun koca kasayı hava yakarak götürmeyecek

Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atvler yakar amaç güç üretmektir. 400 CC diyorsun atv diyorsun koca kasayı hava yakarak götürmeyecek
    Ben bu araçtan 15 kuruş yakmasını beklemiyorum o konuda haklısın ancak offroadda kullandığım eski range rover ile yakıtı neredeyse aynı olduğu için bana fazla geldi. Makine de ikinci el ve ilk atv alışım olduğundan tecrübeli arkadaşlardan öğrenmek istedim normal mi değil mi diye.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)