Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

scooter modıfıye

Motovento
    REKLAM ALANI
    erdemed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cx125 95 model' x9 500 piaggio
    aslında bısey sormak degılde paylasmak ıstıyorum
    benım scooterda kendı kendıne stop etme sorunu vardı beyın ve atesleme bobınını degıstırdım neyse sorun baskaymıs sorunu cozduk ama motorda bı performans dusuklugu vardı
    dun uzerınden cıkan bobının oldukca kalın ve kalıtelı oldugunu beyınınde kalıtelı oldugunu gordum bunları gerı taktım
    on varyatoru bıanchı alımınyum varyatoru ıle degıstırdık valla yanı motor ogle degıstıkı
    bu arada on varyatoru agırlastırmayın tam aksıne hafıflestırın ve farkı gorun derım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    bu ne şimdi başlıkla ne alakası var

Motosikleti
    mondial 151 rs
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ne şimdi başlıkla ne alakası var
    galiba motor modifiyesi yapablirz diye söylenmiş .. acaba nasıl birsey oluyor hız farkı nasıl anlatırmısın baska ne değişiklikler var

Motosikleti
    kalıtelı bır bobın ve beynın motora daha ıyı bır atesleme ve performans sagladıgını soylemeye calıstım ayrıca scooterlarda on varyatorun daha hafıf olması daha yuksek tork demektır demek ıstedım
    yanı

Motosikleti
    mondial 151 rs
    hm =) pki bize bunu göstere bilirmisin . sonucta bir ton para harcamamız lazım eger bir ise yaramıyorsa neden harcayalım dimi

Valla benim ön varyatörün misketleri hafifken 5-6 bin devirde 70 e zorla çıkıyodu misketlerin içine kurşun döktüm şimdi 4 bin devirde 70 e rahat çıkıyo motorun seriliğide arttı.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı aegeanxtr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla benim ön varyatörün misketleri hafifken 5-6 bin devirde 70 e zorla çıkıyodu misketlerin içine kurşun döktüm şimdi 4 bin devirde 70 e rahat çıkıyo motorun seriliğide arttı.
    merak ettiğim birşey var, birkaç yerde daha yazılmıştıda, motorun devirini nasıl biliyorsunuz
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    mondial 151 rs
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merak ettiğim birşey var, birkaç yerde daha yazılmıştıda, motorun devirini nasıl biliyorsunuz
    151 rs lerde devir saati var abicim

Motosikleti
    malossı yada polını marka varyatorlere baktıgınızda normalden daha hafıf alımınyum alasım oldugunu gorursunuz benm taktıgım bıanchı marka malossı kadar kalıtelı degıl ama ıtalyan malıdır alımınyum ve daha hafıf hatta krank varyatoru krank mılıne baglayan parcası bıle delık delık ıdı ozel agırlıkrı vardı uzerınde damla seklınde yanı tam yuvarlak degıl neyse

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    o dediğin varyatörü nereden temin ettin kaça mal oldu , bide arkadaşım sen sormadan cevap vermiyomusun
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

Motosikleti
    kusura bakmayın cok sık nete gıremıyorum scooter motor parcaları satan herhangı bır yerde vardır 27dolar gıbı bır fıyatı var yalnız alırken parcaya bakın alımınyum olduguna dıkkat edın ıcını acıp agırlıklarına bakın almadan once dıstan normal varyatorlere cok benzıyor

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    Alıntı aegeanxtr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arkadaş kurşun dökmüş 4 bin devirde 70 khm ye çıkıyomuş sen aliminyum takmışsın senin motorun kaç bin devirde ne kadar hıza çıkıyor ?

Motosikleti
    o zaman malossı alımınyumdan degılde dokme celıkten varyator yapardı bagalarıda tamamı celıkten yapardı degılmı
    benım herhangı bır ıddam yok sadece fıkır versın dıye yazdım bu yazıyı sız gıdın malossı varyator ıle normal varyatoru karsılastırın zaten anlarsınız farkı

Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arkadaş kurşun dökmüş 4 bin devirde 70 khm ye çıkıyomuş sen aliminyum takmışsın senin motorun kaç bin devirde ne kadar hıza çıkıyor ?
    Valla ben 4 bin devirde 70 i, düz yolda kısa mesafede 5-6 bin devirde 90-100 ü rahat görüyorum uzun yolda hiç denemedim daha.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler