Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tvs Rtr150 Apache yağ yakma sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki KLE650
    Merhaba dostlar.. ikinci el 2012 model bir rtr150 aldım.. Gösterdiğim motorcu gayet temiz demişti. Bakım için farklı bir motorcuya götürdüğümde ise (1200 km de bakıma gittim yağ değişimine) bu motorun bu kadar yağ eksiltmemesi lazım dedi. Resmen yağ kalmamış 1200 km de. Bunla alakalı olarak işçilik 250+parçalar 250 olmak üzere 500 tl masraf söyledi. Motordan pek anlamıyorum daha yeni giriştim bu işlere.. Sizce ne yapmalıyım.. Yağ eksilttikçe takviye etmen bir işe yaramaz bir süre sonra motoru kitlersin falan dedi gözümü korkuttu.. Nasıl bir yol izlesem

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    sekman mı atıyormuş arkadaş bir sorsaydın?
    "Bu forum bilgi ve tecrübe paylaşım forumudur, Konularımda ve mesajlarım da yazdığım hiçbir şey doğru değildir tamamen kendi kişisel düşüncelerimdir."

Motosikleti
    Kawasaki KLE650
    dediğim gibi pek anlamıyorum.. motor inecek açılacak değişecek parçalar değişecek falan dedi..

Benim esas öğrenmek istediğim yağ eksiltme konusunda yağ ilavesi cidden sorunu çözmez mi ?

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Sen Smdi Bisi yapma , motoruna tam sentetik castrol Iyi yağ koy, tam 1000 km de çıkan yağı kontrol et , eğer bariz eksik çıkarsa yaptırırsin, yoksa bosuna kurcalatma, tvs yağ eksiltmez çünkü
    jackonbir ve M.balibey bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki KLE650
    bundan önce ne yağ kullanıldı bilmiyorum ama yağ değişimine götürdüğümde bildiğin hiç kalmamış gibiydi. zaten yağ yakar da bu kadar nasıl yakar onu da anlamış değilim

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı murat_kah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bundan önce ne yağ kullanıldı bilmiyorum ama yağ değişimine götürdüğümde bildiğin hiç kalmamış gibiydi. zaten yağ yakar da bu kadar nasıl yakar onu da anlamış değilim
    tvs yüksek devir ceviren bir motosiklet. yani diger commuterlere göre motor kısmı daha cok devirleniyor. daha cok ısınıyor.
    dandik bir madeni yag koyarsan, hayvan gibi basıp 2 3 bin km değiştirmezsen yakar.
    ben sana tam emin ol diye, yagı tam sentetik 10 40 15 50 gibi castrol motul gibi iyi bir yag koy.
    tam 1000 km sonra değiştir. bak bakalım ne kadar eksiltmiş..
    buna göre yorum yap, anladın?

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Shell ve castrol yaglar eksiltme yapiyor,iphone,mobile yada motul gibi yaglardan birini koy ve dene ama sakin ustaya denetme kendin dene cunku bi piyasa yamyam dolu. Adam sana yag yakiyor kitler bu der alir 500 lirayi gonderir seni 3 gun sonra arar der "komple yeniledim gel al" sende gelir sadece yagi degismis motosikleti alip evine gidersin.. bu filmi ben defalarca izledim..

Motosikleti
    Kawasaki KLE650
    eyvallah dostlar.. o zman ben önce yağ değiştirme olayını çözeyim

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    1 ay önce arkadaşım çerkezköyden dönerken motoru kilitledi motor 2012 apache rtr ve 5000 km de yağına baktığında kalmamıştı.Motoru garanti kapsamında olduğu için garantiden halledecek.Siz alırken araştırmadınız mı garanti durumunu?

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 ay önce arkadaşım çerkezköyden dönerken motoru kilitledi motor 2012 apache rtr ve 5000 km de yağına baktığında kalmamıştı.Motoru garanti kapsamında olduğu için garantiden halledecek.Siz alırken araştırmadınız mı garanti durumunu?
    kaç km önce yag değiştirmişti motoru kitlendiğinde?

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    bazı insanlar var. (söz mecliten dışarı) motsikletin içinde yağ varmıdır yokmudur, ne işe yarar bilmiyorlar. benzinle yağlanıyor sananlar var. alıyor binlerce km aynı yağla binip bıkınca satıyorlar. motor arıza yapmadığı için bakıma falanda gitmezler. hayvan gibi sürerler sonra satarlar. yağ filtresi olmayan bir commuter ise geçmiş olsun.

Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaç km önce yag değiştirmişti motoru kitlendiğinde?
    1200-1300 km arası garanti kitapçığına da işli

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    hani yağ yakma cbf e özel bir durumdu.gecende başka kullanıcı bu sorundan muzdarıp tı.

Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hani yağ yakma cbf e özel bir durumdu.gecende başka kullanıcı bu sorundan muzdarıp tı.
    Sakın cbf 150 ile aynı kefeye koymayın cbf te kronik bir sorun yağ yakma ben de apache kullanıcısıyım 12000 km deyim ve Allaha şükür hiçbir sıkıntım yok.Şans bence yada kullanıcı farkı

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    sakın ha öyle birşeye girişme diğer herkezin dediği gibi önce kendi gözünle dene test et ondan sonra

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    fabrikasyon hata olabilir kul yapısı sonuçta.
    yada önceki sahibi nin motora neler yaptığı bilinmez.
    ha belkide sorun yok ,uyumsuz yağ koyuldu motora. ustam bazı motorların bazı yağları sevmediğini söylemişti. yağda kalınlıkta önemli elbet.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf aldım sattım. 15 bin km kullandım.
    cbf e kamyon yagıda koydum yaktı, tam sentetikte yaktı. bastım yaktı. basmadım gene yaktı.
    1000 km de 1 litre yagın 200 300 ü gitti her defasında.
    tvs yi aldım. 1500 kmde tapagaz gittim her türlü işkenceyi yaptım.
    ben bunun içinde yag kaldı mı diye söylerken. 1000 ml koydugum yagın hepsini geri aldım.
    100 kişide 1 kişi cıkar tvs de.
    honda cbfte bu 100 kişi de 70 80 kişi de var.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Apache yag yakmaz bi gram bile hep kendim degistirdim asagi yukari 25 defa her seferinde baska bi yag kutusunda olcmusumdur tam cikardi ki ben baya bi zorlarim motoru ben yaktiramadiysam cok zor bi ihtimal onceki sahibinle alakali bi problem vardir ki 1000 km lerde cok zor cbf yag yakar kimsede inkar etmez o sorunu da rahatligi telafi ediyor zaten katlaniyorlar..
    www.erkakurye.com

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Her ustaya güvenme.. tamir, bakımı ve usta muhabbetini bilmediğinden kaynakalnıyor bu evhamlılık...
    Ben arabayı ilk aldığımda sürekli ustaya gittim, orası burası derken.. bi ton para verdim.. değişmeyecek parçaları bile değiştirdi yada değiştirdiğini söyledi..
    Önce kendin test et, gözünle gör ve en önemlisi çok ciddi bi sorun olmadığı sürece tamiri sen yanında iken yapsın.. yoksa çok gider gelir bolcada para ödersin...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler