Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Karbüratör Temizliği (Resimli)-Ybr 125

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    bu temizliği yapınca ilk çalıştırma rahatlar mı abi? bir de yakıt arttı sanki biraz ya.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu temizliği yapınca ilk çalıştırma rahatlar mı abi? bir de yakıt arttı sanki biraz ya.
    Yakıt olayı için hava filtreni kontrol et.. Temizle veya gerekirse yenisini al tak.
    hava ayarı, subab ayarı, bunlar iyi mi? onlara bakmak lazım..
    anılgan bunu beğendi.
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

benim karburatörün resimde gördüğünüz alttaki küçük memenin başı koptu ama 2 memeninde deliği açk sadece küçük meme biraz daha kısaldı .açmaya çalışırken kırıldı motor çalışmıyodu Aynen tazzikli hava ile temizledim Şimdide tam çalışacak stop ediyor Çalışsammı çalışmasammı diyor yani motor :D

yani bi sorun çıkarırmı yoksa zaten sorun ondamı bi açıklaanız

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    benim bi bilgim yok....
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Asil.KurT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1992 MZ - Skygo 125 - LifanTay100cc - Arora Verano
    Bunları buraya yazmamın sebebi sorunumun karburatör ile alakalı olabileceğini düşünmemdir. Olmayabilirde...

Ooo mz karburatörü temizlettikten sonra gördüm bende konuyu ama olsun kendi motorumunkini kendim temizlerim artık bende. bu arada benim motordada şöyle bi durum var anlayamadım :(

motor su soğutmalı antifirz koymayı düşünüyom şu kış mevsimi yaklaştığı için.
    1- hava güzel olursa ilk marşta çalışıyo soğuksa 2-3 dk uğraştırıyo yine çalışıyo.
    2- motor soğukken çok guzel çekişi ve gidişi var. ısınınca ekişten birazcık düşüyo.
    3- önceleri su soğutma fanı ( Radyatörün arkasına takılı ) motor ısındığında çalışıyodu şimdi kontağı açıyorum marşa bastığım gibi fan dönmeye başlıyor.
    4- Motor 5 vites 160 gösteriyo ama ben daha 100'ü geçemedim. uzun yolda yokuş aşağı bile denedim 100 yapıyo 101 yapmıyo.
    kasılıyo motor en çok bunun sebebini öğrenmek istiyorum bilgisi olan arkadaşlardan.

çok faydalı bir bilgi olmuş teşekkürler

bndede hero puch var abi 94 model 2 vitesli motorda bi sorun var gaz teli ve cikle telini değiştirdim motor çalışınca çok yüksek rolantide çalışıyo ayar vidasıda ise yaramadı napmam gerek?? ha bu arada gaz kolu çalışıyo teli çekiyo amA motorun çalışmasında hiç bir değişiklik olmuyoo bana acil yardımm ederseniz sevinirim
    Saygılar...

Motosikleti
    Yamaha ybr 125 - 2005
    Arkadaşlar an itibariyle aranıza katıldım. Öncelikle merhabalar..

Elimde mevcut 2005 model ybr 125 var. İlk başlarda sorun 7000 devirden fazla gaz yememesiydi.Tekleme ve pat

pat diye ses çıkarıyor. Bujiyi ıslatıp stop ediyordu.Bu sorunu daha düşük devirlerde yapmaya başladı. bazen

çalışmıyor. karbüratörü söküp havayla memeyi ve içini temizledim. bir değişiklik olmadı.Benzin filtreleri

falanda temiz. Birisine baktırdım sanayide hava ayar vidasını çevirmesine rağmen bir değişiklik yok dedi vida

bozulmuş olabilir dedi. Ben karbüratörü değişmek istiyorum. 2004 model karbüratör 2005 model motoruma uygun

mudur? Motorun başka bir arızası neden oluyor olabilir mi?

Şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Ne kadar zaman geçmiş vay vay
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    ... Onca zamandan sonra buraya bakma isteği geldi baktım. Açtığım konuların resimleri silinmiş galiba ama yazılar duruyor.
    Bakıpta yapamayan kalmasın mantığı ile güzel paylaşımlarmış. Kimler varmış kimler kalmış hiç bilgimde yok fikrimde yok.

eskiler buralar çayır idi,çimen idi : ) giden sadece fotoğraflar değil gibi...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler