Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Piaggio beverley 250 i.e su eksiltiyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    piaggio beverly 250 s
    herkeze selam

2007 beverley s 250 i.e motorum var. ikinci el 12000 de aldım motoru (12000 bakımı aks serviste yapılmış ben almadan önce) motoru aldıktan sonrada servise göstermiştim hiç bir sorn yok demişlerdim ama çok az bir miktar su eklemişlerdi maslaktaki serviste.

bugun kontrol ettim motoru yaklaşık yarım litre su eksikti ekledim motor şu an 15.500 km de. 3500 km de bu kadar su eksiltmesi normal değil sanırım. sonuçta kapalı devre çalışıyor diye biliyorum soğutma sistemi.

motorda bunun dışında hiç bir sorun yok. yağ normal eksiltmiyor, gidişi normal, çalışma sesi normal.

sadece çok sıkışık trafikte bekleme yaparken radyatör fanı 5 dakikada bir çalışıyor. yaklaşık 10 saniye kadar ama hiç hararet kırmızı bölgeye gelmedi. maslak servis normal olduğunu söylemişlerdi. normal sürüş esnasında sabit ortada.

konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim

herkeze kolay gelsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    valla banda normal geldi o km lerde yarım litre su azaltması ..
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    piaggio beverly 250 s
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla banda normal geldi o km lerde yarım litre su azaltması ..
    hocam suyun eksilmesi için biyerden çıkması gerekli değilmi. soğutma sisteminin hava ile bir teması yok diye biliyorum ben. örnek vermek gerekirse arabamda soğutma su seviyesi aldığımda nasıl ise hala aynı hiç eksiltme yok. 2 yaşında ve 60000 km de.

şimdi kullanma klavuzunu buldum piaggio nun, soğutma suyu seviyesini 6000 km bir kontrol ediniz yazıyor ve fazla su eksiltmesi var ise servise gidiniz diyor. sanırım ciddi bir sorun var. ama ben bu sorunu servise gitmeden kendim çözebilirmiyim şu an onun peşindeyim en azından servisede gidiceksem sorun hakkında gitmeden biraz bilgi sahibi olmakta fayda var

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    radyatörü nasıl baktın mı?küçük bi çatlaktan sızdırıyordur belki.bunu sen farkedemessin gidip baktırman gerekıyor yarım lıtre eksıltmesı hıcde normal deıl

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    bir arkadaşımızda x8 200 var oda ilk aldığında radyatörde su olmadığını son anda ferco serviste farketmişler işin garip tarafı piaggio müşürü silindir üst kapağına koyduğu için su varmı yokmu pek anlaşılmıyor
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    piaggio beverly 250 s
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    radyatörü nasıl baktın mı?küçük bi çatlaktan sızdırıyordur belki.bunu sen farkedemessin gidip baktırman gerekıyor yarım lıtre eksıltmesı hıcde normal deıl
    radyatöre baktım ama bişey göremedim, kaçırma yok gibi. belkide söylediğin gibi çatlaktır ama ben farkedemiyorum. keşke radyatör olsa sorun. benim korkum motor aksamına su karışırmı. böyle bişey olursa ciddi zarar lar verir motora

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir arkadaşımızda x8 200 var oda ilk aldığında radyatörde su olmadığını son anda ferco serviste farketmişler işin garip tarafı piaggio müşürü silindir üst kapağına koyduğu için su varmı yokmu pek anlaşılmıyor
    pekı hararet gostergesıde mi gostermıyor yanı hararet yapması lazım hemen?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:01 ----------

Alıntı evrenel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    radyatöre baktım ama bişey göremedim, kaçırma yok gibi. belkide söylediğin gibi çatlaktır ama ben farkedemiyorum
    devırsız kullanıp sıkıstırıyorsanda su eksıltme yapabılır ama dedıgın kadar yarım lıtre yapmaz bunu radyatör kapagını acıp cubuk yardımıyla kontrol edebılırsın

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    söylediğine göre gösterge durunca yükseliyor giderken düşüyormuş galiba radyatörde azalan su plok içinde kalıyor blok içindeki müşür de hassas hale geliyor ibrede hareketli olduğu için sürücü şüphelenmiyor müşür radyatörde olsa böyle olurmuydu acep tabi ben piaagio müh. kadar iyibilemem ama bi bilen söylemeli
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    radyatöre baktım ama bişey göremedim, kaçırma yok gibi. belkide söylediğin gibi çatlaktır ama ben farkedemiyorum. keşke radyatör olsa sorun. benim korkum motor aksamına su karışırmı. böyle bişey olursa ciddi zarar lar verir motora
    su karısıp karısmadıgını en kolay yağdan anlayabılırsın hemen yagını kontrol et.

Motosikleti
    piaggio beverly 250 s

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:01 ----------

devırsız kullanıp sıkıstırıyorsanda su eksıltme yapabılır ama dedıgın kadar yarım lıtre yapmaz bunu radyatör kapagını acıp cubuk yardımıyla kontrol edebılırsın
    ilk mesajımda yazdığım gibi hiç ciddi bir hararet yapmadı motor. soğutma sıvısını kontrol ettiğim yer direksiyonun yanında plastik depo var, ekleme deposuymuş min/max seviyeleri var. (deponun içi gözükmüyor) ve motor çalışırken bile ekleme deposundaki su sabit duruyor yani hareketli değil. arabalardaki gibi ekleme deposunda devidayim yok. radyatör eksildikçe ordan takviye oluyor sanırım

radyatöre ulaşıp detaylı bir inceleme yapmak için çok parça sökmem gerekli. olmazsa söküp bakıcam

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:13 ----------

su karısıp karısmadıgını en kolay yağdan anlayabılırsın hemen yagını kontrol et.
    yağda ne gibi bir anormallik olması gerekiyor su karıştığını anlamam için ?

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    söylediğine göre gösterge durunca yükseliyor giderken düşüyormuş galiba radyatörde azalan su plok içinde kalıyor blok içindeki müşür de hassas hale geliyor ibrede hareketli olduğu için sürücü şüphelenmiyor müşür radyatörde olsa böyle olurmuydu acep tabi ben piaagio müh. kadar iyibilemem ama bi bilen söylemeli
    gıderken ruzgarında yardımıyla hafıfte olsa soguk kalabılır makına ama su sogutmalı aracların en hassas parcaları müşürler bu motorda müşür blokta mı yoksa radyatörde mi bilmiyoruz?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:15 ----------

ilk mesajımda yazdığım gibi hiç ciddi bir hararet yapmadı motor. soğutma sıvısını kontrol ettiğim yer direksiyonun yanında plastik depo var, ekleme deposuymuş min/max seviyeleri var. (deponun içi gözükmüyor) ve motor çalışırken bile ekleme deposundaki su sabit duruyor yani hareketli değil. arabalardaki gibi ekleme deposunda devidayim yok. radyatör eksildikçe ordan takviye oluyor sanırım

radyatöre ulaşıp detaylı bir inceleme yapmak için çok parça sökmem gerekli. olmazsa söküp bakıcam

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:13 ----------

yağda ne gibi bir anormallik olması gerekiyor su karıştığını anlamam için ?
    kirli beyaz griye kacar.böyleyse motorunu sakın calıstırma hemen servıse cektir

Motosikleti
    piaggio beverly 250 s
    gıderken ruzgarında yardımıyla hafıfte olsa soguk kalabılır makına ama su sogutmalı aracların en hassas parcaları müşürler bu motorda müşür blokta mı yoksa radyatörde mi bilmiyoruz?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:15 ----------

kirli beyaz griye kacar.böyleyse motorunu sakın calıstırma hemen servıse cektir
    yağın kokusu ve rengi normal biraz koyu sadece(açık kahve rengi) oda değşim zamanı yaklaşıyor ondandır sanırım. motoru çok zorladığım da yağa bakınca hafif köpürme oluyodu, servis bunun içinde normal demişti

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    yağın kokusu ve rengi normal biraz koyu sadece(açık kahve rengi) oda değşim zamanı yaklaşıyor ondandır sanırım. motoru çok zorladığım da yağa bakınca hafif köpürme oluyodu, servis bunun içinde normal demişti
    normal ise su karısmıyordur.bide radyatör çatlaklarını kapatmak için özel sıvılar satılır sanayilerde radyatörün kapasitesıne orantılı dökebilirsin buda catlak varsa tıkamaya yardımcı olabılıyor.

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    aynen belirtildiği üzere benim motor su eksiltiyor ve şuan başka bir nedende olsa serviste :(
    bunuda dile getireceğim bakalım nediyecekler..
    Motora bindiğim için farklı değilim! farklı olduğum için biniyorum...

Motosikleti
    Dominar 250
    bende şu çatlakları gideren sıvılardan atmak istiyorum,fakat kanalları tıkayıp daha önemli sorunlarla karşılaşmak istemiyorum..

Motosikleti
    piaggio beverly 250 s
    Alıntı stubborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen belirtildiği üzere benim motor su eksiltiyor ve şuan başka bir nedende olsa serviste :(
    bunuda dile getireceğim bakalım nediyecekler..
    x8 sanırım motor, benimki kadar varmı eksiltme yarım litre civarı

Motosikleti
    Dominar 250
    evet takriben okadardı..:(

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    bende şu çatlakları gideren sıvılardan atmak istiyorum,fakat kanalları tıkayıp daha önemli sorunlarla karşılaşmak istemiyorum..
    bu sıvılar kanalları tıkamak için uretılmıyor ki.rahatlıkla kullanabılırsın 15 yıldır motorla ugrasıyorum hiç böyle bi vaka görmedım kanalları tıkayacak kadar olsaydı catlaklar için uretılmezdi.

Motosikleti
    piaggio beverly 250 s
    evet takriben okadardı..:(
    genel bir sorun değildir inşallah piaggio debrijaj sorunu gibi. servis sonucunu burayada yazarsan sevinirim

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Bende xmax var onda su hiç eksilmiyor ara ara kontrol ediyorum...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler