Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Adam gibi usta arıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı barok34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor ve elektrik ile ilgili iki ayrı ustaya gitmek normaldir bence
    2 Ayrı usta ok. Ama daha fazla seçenek, biraz çıkmaza sokar. Malum zaten her gittiğin usta bir öncekinin yaptığı işe burun kıvırdığı için...! Ama bu konuda da fikrim şudur, motoru, şanzımanı v.s. gibi mekanik aksamı söküp takan bir ustanında elektrikten anlamaması bu nedenle başka bir ustaya gitmek, mekanikçi için güvensizlik yaratabilir bende. Elektronik aksamı olan modelleri katmıyorum.
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 Ayrı usta ok. Ama daha fazla seçenek, biraz çıkmaza sokar. Malum zaten her gittiğin usta bir öncekinin yaptığı işe burun kıvırdığı için...! Ama bu konuda da fikrim şudur, motoru, şanzımanı v.s. gibi mekanik aksamı söküp takan bir ustanında elektrikten anlamaması bu nedenle başka bir ustaya gitmek, mekanikçi için güvensizlik yaratabilir bende. Elektronik aksamı olan modelleri katmıyorum.
    elektrik çok başka bir alan bence gayet normaldir motor söküp takan yapan ustanın elektrikden çok anlamaması motoru doğru dürüst yapsın yeter bre
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

elektrik çok başka bir alan bence gayet normaldir motor söküp takan yapan ustanın elektrikden çok anlamaması motoru doğru dürüst yapsın yeter bre
    Aynen öyle, motoru çalışır halde versin yolda bırakmasın ben razıyım elektrik için başka yere gitmeye

ugur volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600+150=750 CBF
    Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu bahsettiğin yere daha önceki motorlarımdan biri ile fiyat sormaya gitmiştim ve onlarda birtane 250 cc' lik bir aprilla vardı onu alacaktım sonra ne olduysa gittim bu katır ölüsünü aldım cenazeyi kaldıracak imamla uğraşıyorum şimdide
    Hayata biraz olumlu bakmaya çalışarak harcadığım parayı sağlık giderlerine harcamamış olmaktan motorun tamirine harcamış olmaktan mutluyum. ama bide düzelsede keyfini çıkarsam fena olmaz Bahar geldi yakında yuvacık organizasyonunun ilk tohumları filizlenir
    Kısmet diyelim,unutmaki her işte bir hayır vardır.
    İstersen bir uğra Mehmet ustaya,yapamayacağı bişey olsa bile,seni mutlaka daha iyi ustalara yönlendirir.

Eyvallah, motorun arızalarını da yazarak satılık ilanı verdim. Alan olmazsa götürüp ona da bir göteririm.

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    ilan numarası var mı bakayım
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Genel ariza ve bakim icin bir ustaya gideceksin. Ozel durumlar ve mekanik icin ayri bir ustaya gideceksin. Sebebide sudur.

Genel ariza icin gidecegin usta fikir uretebilecek, cozumcu ve eli hizli olmali. Tum elektrik , zincir, ve ariza tespit icin bu usta ile hasir nesir olacaksin.

Fakat gel gelelim. Sekman degisimi yada subab ayari gibi durumlarda senkron saati lazim olabilir. Calisan ustanin tecrubesi ve elindeki tecizat cok onemli. Bu durumda gerekir ise yetkili servis bile tercih olabilir.

Kucukbakkal koyde benim ducatinin tum kucuk sorunlarina her zaman patent bulmus ve hakli cikmis bir usta var. Beni ciddi anlamda maliyetlerden kurtardi kendisi. Parcalari o kadar iyi taniyorduki , gordugunde Hondanin ayni parcasinin daha ucuz bir modelinde de ayni oldugunu aninda fark ediyordu. Bu cok onemli.

Fakat bu ustanin elinde senkron saati yada bilgisayar olcum cihazi yoktu. Bu yuzden cok buyuk bir mekanik sorunda yetkili servise gitmek gerekecegini hep biliyordum.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

ilan numarası var mı bakayım
    Kusura bakmayın bu yazıyı okumakta biraz geciktiğim için ilan numarasını paylaşamadım. Motorun satışı ile ilgili biri ile anlaştım, bir terslik olmazsa önümüzdeki hafta teslim edip farklı bir motor aramaya başlayacağım.

Exzina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp 650
    Ben başka bir forumda bir kaç kişinin tavsiye ettiği Beşyol / Florya tarafındaki Beşir Özbay'a gittim.

Benim motorda bir elektrik problemi vardı. Ustanın biri statör değişmeli diğeri statör sağlam akü dandik diyordu. Beşir Ustaya bıraktığımda statörden çıkan kablolardan birinin koptuğunu bu yüzden az elektrik geldiğini sorunu giderdiğini söyledi. Sonrasında benim yanında ölçtü gelen değer normaldi.

Ayrıca motordan mekanik bir ses geliyordu, Ben kaldırıma çıkarken motorun altını sürtmüştüm. O sırada egsoz'u tutan kelepçeyi koparmısım. Bunuda bulup düzeltmiş.

Sonuç olarak ben kendisinden memnun kaldım, diğer ustaların detaylı bakmadığı yada uğraşmak istemediği problemler tespit edip çözmüş. İnsan olrakta bana güven verdi.

Dükkanı beşyolda "PAKTEN & MUTLU SANAYİ SİTESİ" içinde. Sanayi sitesi han gibi çok katlı bir yer. Ustanın yeri zemin katın bir üstünde. Tabelası vs. yok. Oraya vardığınızda dükkanlardan birine sorarsanız daha Kolay bulursunuz. Yerini haritada gösteren linki aşağıya yazıyorum.

https://maps.google.com/maps/place?q=40.99267,28.797809

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler