Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

karbüratör Sorunu *

Motovento
    REKLAM ALANI
    muratx22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni 2v - WindyS 125
    merhabalar sizden bir yardım istiyorum.
    geçenlerde Kanuni power glx 65 lik 2 zamanlı motorumun karbüratör temizleyip tekrar yerine taktm. ama motorda bir sorun olustu. normalde motorum jikle ye bastığamda istop etmesi gerekirken suan jikleye basılı durmadan gitmiyor elimi cektiğimde ise istop ediyor acaba sorun nedir? yardımcı olursanız sevinirim saygılar.
    MuraD THSDLN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Jigle telinde veya kablosunda takılma(telde kopukluk) vardır.jigle kelebeğin de takılıyor olabilir.

Benim de karbüratör temizlendi,motor çalışmıyor bana da yardım edin.

Karbüratör benzin hortumunu takacak 2 ayrı yer var.

Birine takıyorum çalışmıyor,diğerine takıyorum heryerinden (pis benzinin boşaltmak için kullanılan civatadan bile) benzin akıtıyor. Karbüratör conta seti ısmarladım Honda'dan gelecek sözde 1,5 ay oldu ,sıvı conta ile iyice contalara destek yaptım ben de .
    Bu karbüratörün hangi girişine takacağım benzin hortumunu.

Motosikleti
    Kanuni 2v - WindyS 125
    benim gözlemlemelerime göre sıvı conta yı yaptığınız gibi motora benzin verirseniz eğer sıvı conta sıvılasmıyor siz buyük ihtimal hava girişinden benzin i vermeye çalıstığınızdan pis benzini akıtmak icin olan taliyeden benzin akıyor.
    MuraD THSDLN

Alıntı muratx22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim gözlemlemelerime göre sıvı conta yı yaptığınız gibi motora benzin verirseniz eğer sıvı conta sıvılasmıyor siz buyük ihtimal hava girişinden benzin i vermeye çalıstığınızdan pis benzini akıtmak icin olan taliyeden benzin akıyor.
    Karbüratör hava girişinden benzin girişini verince karbüratörün heryerinden taşırma yapması normal mi oluyor yani.
    Contada problem yok şimdi de mi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:47 ----------

Benzin girişini işaretlediğim yerden takınca çalışmadı hava ayarıyla oynayıp deneyim,akü de boşalmıştı, marşı da kırmıştım ondan çalışmadı galiba.
    Bir de üstte hava girişi var oradan takınca benzin taşırıyor resimde gözükmüyor.

Motosikleti
    Kanuni 2v - WindyS 125
    evet sanırım normal abi ama normal benzin girisinden benzini verdiğinde çalısmadığını söylüyorsun sanırım karbüratörü toplarken ya yanlış toplamıs olabilirsin belki baska bir sorunda olabilir.
    MuraD THSDLN

evet sanırım normal abi ama normal benzin girisinden benzini verdiğinde çalısmadığını söylüyorsun sanırım karbüratörü toplarken ya yanlış toplamıs olabilirsin belki baska bir sorunda olabilir.
    Yok daha önce(1,5 ay önce) çalıştırmıştım motoru hava ayarı değildi sahi karıştırmışım relanti ayar civatasıyla oynamak gerekiyor.(Aynı konumda bıraktığımda temizlenmiş karbüratörün ayarı farklı olduğundan çalışmıyor) Yarın hallederim. Motosikletsizlik başa belaymış.

Motosikleti
    Kanuni 2v - WindyS 125
    sana kolay gelsin abi ins. çalıstırmayı başabilirsin.
    MuraD THSDLN

sana kolay gelsin abi ins. çalıstırmayı başabilirsin.
    Çalıştı mubarek gaz pistonunu ters takmışım motorcuya götürdüm o buldu,lastiği de bozuk yamalamışım elimde götürürken indi.Benzin akıtması normalmiş.

Motosikleti
    Kanuni 2v - WindyS 125
    hayırlı olsun abi calısması yani.
    MuraD THSDLN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler