Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sizce neden olabılır

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Martian 150
    merhabalar...benım motorum martian 150 son zamanlarda gazı sonuna kadar verdıgımde yanı devır yukseldıgınde sankı frenı pompalıyormus gibi motor ılerı gerı yapıyor 1000 km hızı rahat gören motor şımdı 60 ı geçmiyor bujım yenı bujı baslıgımı da yenı değiştirdım karburatörden dedıler karburatörude değiştirdım debrıyajdan dediler debriyaj balatasıda değişti beyındendır o zaman dıyolar beyınıde yaklaşık 6 ay önce değiştirdım sizce neden olabılır ?
    Boş Cadde de Herkes Kovboy

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Kala kala ateşleme sistemi kalmış,denediler mi önce yeni buji kablosu takıp sırayla en pahalı parçaya doğru kontrol etsinler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı cambaz34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 km hızı rahat gören motor şımdı 60 ı geçmiyor
    1000 mi?

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 mi?
    100'dür o 100
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    mondial 151 rs
    hava filtrenden dolayı olur . komple hava filterne bak hortumd a yırtık falan varmı? cunki fazla hava girince benim motorumda ööyle yapıyor...

Motosikleti
    Martian 150
    100 tabıkı bi 0 fazla eklemısım :D hava filtresıne baktırıyım bı bıde egzozda çok küçük bi delik oldugunu farkettım yenı açılmıs tam kaynak yerınde ondan olabılırmı peki

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    100 tabıkı bi 0 fazla eklemısım :D hava filtresıne baktırıyım bı bıde egzozda çok küçük bi delik oldugunu farkettım yenı açılmıs tam kaynak yerınde ondan olabılırmı peki
    bu sorunun cevabını bende merak ediyorum

sorununa gelirsek
    sebebi, karbüratör, hava filtresi, varsa benzin pompası, ateşleme den kaynaklanıyor olabilir

karbüratörü değiştirmişsin demekki ondan değil.
    buji ve buji başlığınıda değiştirmişsin, o zaman ateşleme bobinine bak derim (üzerindeki kabloların temassızlığı olabilir, onuda kontrol edersin)
    benzin hortumlarına bak, patlak filan olmasın
    benzin pompası varsa onu kontrol et, yeterli benzini gönderemiyor olabilir
    hava filtreni kontrol et

birde balatayla ne alakası var onu anlamadım, o hızda balata kaçırıyo desek kalkışta çok zor kalkması lazım
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Martian 150
    o hızda balatanın kaçırması bencede mantıksız ama değiştirdim zaten şişmişti kalkışta titretıyordu motoru

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    oksozdaki o delik kadar 5 10 tane açsan bile böle bişey olmazbencede hava fıltreni kontrol ettir ve karburator hava fltresi baglantı yerlerıne iice bi baktır

Motosikleti
    Martian 150
    tesekkurler

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    merhabalar...benım motorum martian 150 son zamanlarda gazı sonuna kadar verdıgımde yanı devır yukseldıgınde sankı frenı pompalıyormus gibi motor ılerı gerı yapıyor 1000 km hızı rahat gören motor şımdı 60 ı geçmiyor bujım yenı bujı baslıgımı da yenı değiştirdım karburatörden dedıler karburatörude değiştirdım debrıyajdan dediler debriyaj balatasıda değişti beyındendır o zaman dıyolar beyınıde yaklaşık 6 ay önce değiştirdım sizce neden olabılır ?
    dostum karbüratörü değiştirdim diyorsun ama bu bahsettiğin sorunu yapacak tek şey karbüratördür deiştirmenide anlamadım gerçi memeyi kontrol edip şamandırasına bakman yeterliydi eğer şu şekildeyse sorunun şamandıradan gaza basıyorsun fakat belli bir hıza gelince sanki silindire benzin gitmiyor ve motor kendini salıyorsa bilki şamandıradandır hava filtrenide ya deiştir yada temizle bence tabi

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum karbüratörü değiştirdim diyorsun ama bu bahsettiğin sorunu yapacak tek şey karbüratördür deiştirmenide anlamadım gerçi memeyi kontrol edip şamandırasına bakman yeterliydi eğer şu şekildeyse sorunun şamandıradan gaza basıyorsun fakat belli bir hıza gelince sanki silindire benzin gitmiyor ve motor kendini salıyorsa bilki şamandıradandır hava filtrenide ya deiştir yada temizle bence tabi
    dostum bu dediğin olay bende oluyor. belli bir gaz aralığında benzin gitmiyor resmen, şamandıradanmıdır kesin. değişmesimi gerek yoksa başka birşeymi yapılması gerek
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Martian 150
    karburatöru değiştirme nedenım daha çok kalıtesız benzın karbüratöru resmen eritmişti motor çok yakıyodu bende değiştirdim japon malı bi karbüratör taktırdım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:05 ----------

bide geçen gun tam benzıncıye girerken benzınım bitti ve motor stop etti bu hava yaptırmıs olabılırmı

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bu dediğin olay bende oluyor. belli bir gaz aralığında benzin gitmiyor resmen, şamandıradanmıdır kesin. değişmesimi gerek yoksa başka birşeymi yapılması gerek
    KESİNLİKLE şamandıradan dostum benim başıma geldi ordan biliyorum ayarı bozulmuştur kendinde yapabilirsin ama sağlıklı olması için anlayan birinden yardım al yeterli benzini haznesine almıyo tüm olay bu geçmiş olsun

utenmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 250
    hocam motosiklet ileri geri geri yapıyor diye yazmışsınız peki bu esnada motor sesinde bi değişiklik oluyor mu. yani motor ileri geri yaparken motorun sesi bi yükselip bi düşüyormu, eğer motor sesi de bu ileri geri gitmeye eşlik ediyorsa benzin yetersiz geliyordur, eğer öyle ise benzin musluğundan akan benzinin tazyiki yeterlimi filtre tıkanmış olabilir, motor bir yerinden hava alıyor olabilir manifoltta çatlak olabilir, eğer motor sesi hiç değişmiyorsa sıkıntıyı başka biryerde aramak lazım. geçmiş olsun...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler