Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ön kapak conta değişimi nasıl yapılıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    korsanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çeşitli motorlardan sonra Gölgeyele Titanic 20
    arkadaşlar motorun ön kapaktan yağ sızdırması başladı conta aldım set halinde fakat içinde ön kapağa uygun bişey çıkmadı. sadece siyah lastik kare bişey çıktı oda kısmen uygun gibime geliyor.
    birde sıvı conta aldım sadece onu kullansamda sorunu halledebilirmiyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mahoretti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    Silindir kapağını sökeceksin. Kapak ile blok arasında ince bir kanal olur. Elindeki conta oraya uyması lazım. Markasına göre almışsındır umarım....

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    sıvı conta kullanmanı tavsiye etmiyorum, ben mecburiyetten kullanmıştım, sürekli yağ kaçırıyodu
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    cbf150
    onun gerçek adı gasket olup, motora tam uyanını alman lazım , takmak içinde elinin bu işlere yatkın olması gerekmektedir.
    Yani hiç bilmiyorsan al gasketini, git ustaya.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

sıvı conta uygulaması deneyım gerektırıyor,daha once yapmadıysan bosver
    aldıgın orjınal contayı takmak ıcınde yagı bosalt
    kapagı actıktan sonra yanan contayı temızlemen gerekecek
    artıkları motorun ıcıne kacırmamaya calıs eger zor cıkıyorsa benzın yada ona benzer bırsey ile yumusatabılırsın, temız yere uygulamanda fayda var
    bazıları contayı takarken contanın yuzeylerıne yag surer kapagı takarken kaymasın conta zarar gormesın dıye
    saygılar

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    bence takabilirsin tavsiyeleri dinle ben bugün bujıleri ve akuyu değiştirdim motor çalışmamıştı en son gittiğimde canımı sıkmıştı bugün barıştık
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Serviste conta muhakak vardir.Yada ust kapagi sokeceksin ve contaciya gideceksin oda ona gore kesecek.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

korsanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çeşitli motorlardan sonra Gölgeyele Titanic 20
    Alıntı mahoretti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Silindir kapağını sökeceksin. Kapak ile blok arasında ince bir kanal olur. Elindeki conta oraya uyması lazım. Markasına göre almışsındır umarım....

marka ve modeline göre özellikle aldım .ok yorgun olduğumdan algılayammışım varmış gece sürüşü ile düzce-ankara yaptım şuan aşırı yorgunluğum yeni geçti.
    teşekkürler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:14 ----------

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıvı conta kullanmanı tavsiye etmiyorum, ben mecburiyetten kullanmıştım, sürekli yağ kaçırıyodu
    almış bulundum artık başka şeylerde kullanırım far camları buğlanıyor ara sıra açık var orda kullanırım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:15 ----------

Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onun gerçek adı gasket olup, motora tam uyanını alman lazım , takmak içinde elinin bu işlere yatkın olması gerekmektedir.
    Yani hiç bilmiyorsan al gasketini, git ustaya.
    sök parçala yap tak bu işlerde garip bir yeteneğim var yarın işleme başlayacağım fotoları koyarım çekebilirsem ( unutuyorum işe dalıp )

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:17 ----------

Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıvı conta uygulaması deneyım gerektırıyor,daha once yapmadıysan bosver
    aldıgın orjınal contayı takmak ıcınde yagı bosalt
    kapagı actıktan sonra yanan contayı temızlemen gerekecek
    artıkları motorun ıcıne kacırmamaya calıs eger zor cıkıyorsa benzın yada ona benzer bırsey ile yumusatabılırsın, temız yere uygulamanda fayda var
    bazıları contayı takarken contanın yuzeylerıne yag surer kapagı takarken kaymasın conta zarar gormesın dıye
    saygılar

bilgi için teşekkür ederim kesinlikle çok işime yarayacaktır. sıvı contayı ilkkez yapacaktım ama tavsiyeler yapma yönünde bende yapmayacağımm)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:18 ----------

Alıntı barok34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence takabilirsin tavsiyeleri dinle ben bugün bujıleri ve akuyu değiştirdim motor çalışmamıştı en son gittiğimde canımı sıkmıştı bugün barıştık
    her daim barışık kalman dileğiyle.

bazen bize kızıp küsüyorlar sanırsam motorlarımız sonra barışıyorlar azıcık sevince coşuveriyorlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:19 ----------

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serviste conta muhakak vardir.Yada ust kapagi sokeceksin ve contaciya gideceksin oda ona gore kesecek.
    conta mevcutmuş yorgunluktan kaçırmışım teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler