Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

egzoz açtırıcam yardım!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    keeway land cruiser
    keeway landcruiser 250cc motorun egzozunu açtırmak yada kendşm açmak istiyorum ancak bağırma sesi değilde çapaçapaçapaçapa şeklinde gerçek chopper sesi istiyorum yani derdimi anlatabilmişimdir umarım:Dbunun için ne yapmalıyım yada izmirde nereye yaptırmalıyım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavibuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 250 r
    valla kardeş benim bi arkadaşta monero var, arkadaş matkabı aldı egzozun tam çıkışına Allah ne verdiyse saldırdı çokta güzel ses çıkıyor
    AZRAİL herzaman artçıdır ona göre kullan, yoksa

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    çapaçapaçapaçapa
    sesi bildiğim kadarı ile egzozdan değil de silindirlerden gelen ses, açılı silindirlerde oluyor yani sadece harleylerde bulunur bu yüzden de tescillidir. diğer markalar ona sadece yaklaşmıştır.

camaro sesi çıkarmak isteyip de egzoz taktıran şahinci gibi olursun en fazla, onda da gazı azcık açınca ses çatlar ve eskisinden de berbat ve rahatsız edici bir hal alır.

egzoz'daki susturucuların tamamını cıkarma 1. yetmedi 2. yi cıkarabilirsin
    aslından yapman gereken egzoz'u performans egzozuyla degıstırıp performans fıltresı takman ozaman motorunda ses olarak ıstedıgını alırsın
    harleydekı pata pata sesı alman pek mumkun degıl,motor hacmı ve sılındırlerın acısıyla ılgılıdır,dogrudur

Motosikleti
    keeway land cruiser
    bugün izmirde tanınmış olan bi egzozcuyla görüştüm bu işleri genelde o yapıyor içini tamamen boşaltıp iki tane tüp takınca çok iyi olduğunu aynı motorlarada daha önce biçook kez yaptığını ve çok güzel olduğunu söyledi bakalım nolucak

Sergeant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck
    Alıntı serknozkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün izmirde tanınmış olan bi egzozcuyla görüştüm bu işleri genelde o yapıyor içini tamamen boşaltıp iki tane tüp takınca çok iyi olduğunu aynı motorlarada daha önce biçook kez yaptığını ve çok güzel olduğunu söyledi bakalım nolucak
    kendi egsozlarını bozma iki krom boru yaptır tak tok bi ses çıkar orjinallerinide oldugu gibi sakla
    Now the world is gone. Im just one.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    egzozun içini boşaltırsan millet sana öyle bir söverki sonra anlarsın.ben cbf150 ye aynısını düşünüyordum sonra orta karar egzozdan kapak söktürmekte buldum öyle hiç aşırı ses olmuyo gaza basınca ses kükrüyordu birde ortasınada halka kaynatmıştım şahane olmuştu daha sonra ondanda sıkıldım sanki altımızdaki r1 filanda vuv vuv diye ses çıkıyor dedim çıkarttığım kapağı gene kaynakla taktırdım yani yapılan amelece oluyo neyse vakit ayırırsan buda videosu

http://www.trtube.com/cbf150-orjinal...how-71235.html
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    keeway land cruiser
    yok bu içi tamamen açılmayacak yani tamamen açılıp daha farklı az sayıda susturucu takılcak dediğini anladım bende o şekilde istemiyom zaten harbi amelece oluyo benim derdim sadece gaz verdiğimde pata pata duyayım sonra sussun hepsi bu:D

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Alıntı Sergeant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendi egsozlarını bozma iki krom boru yaptır tak tok bi ses çıkar orjinallerinide oldugu gibi sakla
    bu mevzuyu biraz daha açabilir misin?

nasıl ve nerde yaptırılır, kaça malolur gibi.

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aşırı yakıt sarfıyatı , çekişte düşüş , kulak tecavüzüden başka bir işe yaramıyor. egzostunu özel yaptırmış birisi olarak söylüyorum 2 ayda yaptığınıza yapacağınıza pişman olacaksınız.

Motosikleti
    keeway land cruiser
    bugün yaptırdım egzozu ve çokta güzel oldu...arkadaşımda dragstar var onla yanyana geldik ve fark çok az gerçekten zaten kaydedip sesini siteyede koyucam.olay teknik olarak şöle oluyor anlatayım ekzozun içi tamamen boşaltılıyor sonra her ekzoz için içine silindir şeklinde delikli tüp denen parça monte ediliyor tek susturucu gibi düşünebilirsin.ekzozun içi tamamen boşalınca resmen amele işi oluyor dinledim ve gördüm ama bu şekilde yapılıncayavru dragstarınız oluyor:Dizmirde tayyim usta var bu işin üstadı o bütün motorlara bu uygulamayı yapıyor buralarda onu bilmeyen yoktur zaten

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:31 ----------

bu arada egzozcuya gidiceksin ama öle her ekzozcuya değil izmirdeysen eğer yerini tarif edebilirim sana 40 ile 50 arası değişiyor benim motor çift silindir çift ekzoz senin silindirine göre yani ekzoz sayına göre değişir maliyet

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:33 ----------

bir ekleme daha yapacağımçekişte düşüşün tam tersine motor hissedilir derecede rahatlıyor tabi bu altındaki motora göre değişir.yakıt sarfiyatı artıyor doğru 100 km.de 4 lt. yakıyorsa böyle 4.1 lt falan yakıyor hepsi bu

Bunları okuyunca aklıma bi soru geldi..

2 silindirden 4 silindir sesi alabilirmiyim abi

Hasssss

Kolay gelsin umarım istediğin sesi yakalarsın...
    Pinokyoyu yapan Gepetto değilim ki her odunu adam yapayım...:wiinkk:

Motosikleti
    LC 250
    bende bir çok yere gittim yapamayız fln dediler kimse yanaşmadı bozulur istediğin ses çıkmaz şöyle olur böyle olur bende sinirlendim komple değiştim şu an ses 10 numara ama geçende lc250 gördüm yolda orjinal egzoz ama ses güzeldi sanırım açtırmıştı soramadım zaten egzozla ilgili bir problemim de kalmamıştı

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı mavibuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla kardeş benim bi arkadaşta monero var, arkadaş matkabı aldı egzozun tam çıkışına Allah ne verdiyse saldırdı çokta güzel ses çıkıyor
    Aynısı bende yaptım 3 ay önce..
    Şuan Ekzoz'umdan tak tak tak diye ses geliyo ve büyük ihtimal içi dağıldı
    bugün gidip orjinal yeni bir ekzoz alıcam
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    keeway land cruiser
    benim yaptığımın aynısını yaptıysan ekzozun içinde bişey kalmamıştırki o yapılan parçadan sonra nası dağıldı içi?orjinal ekzoz alma hemen bence bi güvenilir ustaya git

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawa...
    Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşırı yakıt sarfıyatı , çekişte düşüş , kulak tecavüzüden başka bir işe yaramıyor. egzostunu özel yaptırmış birisi olarak söylüyorum 2 ayda yaptığınıza yapacağınıza pişman olacaksınız.
    +10 milyon

mahalleye bile giremiyosun bir süre sonra.

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı serknozkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim yaptığımın aynısını yaptıysan ekzozun içinde bişey kalmamıştırki o yapılan parçadan sonra nası dağıldı içi?orjinal ekzoz alma hemen bence bi güvenilir ustaya git
    Dağılıp dağılmadığılmadığını tam olarak bilmiyorum..
    Benim düşüncem öyle saçma geliyo 4-5 delikten nasıl dağılıcağı ama..
    Motoru çalıştırdıqımda ekzozun içinde demir parçası varda sanki sağa sola vuruyo gibi ses geliyo..
    Bu olay dün gece başıma geldi..Bugün servise gidip bir fikir alayım.
    Sonrada ekzozcuya gidip yapılabiliyosa yaptırcam yapılmıyosa 100 tl gibi bi rakammış yenisi değiştiricem.

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir önceki yazımı biraz genişletiyorum.

İlk zamanlar alışkın olduğunuz sesten çok daha fazla çıkan ses sizi tatmin edecektir.650 CC veya 1000 CC makinalar ile yanyana geldiğinizde o makinalardan çıkan sesin , sizdende çıktığını görmek sizi mutlu edecektir.hatta yolda giderken araba alarmlarının çalmaya başlamasını gülümseyerek gözlemleyeceksiniz.

Ancak zamanla egzostun içi tamamen kurum bağlamaya başladığında , mesela yokuş aşağı giderken gaz vermeyi bırakırsanız ve egzostunuz yeterince sıcaksa , atılan çiğ gazın patlaması kulaklarınızı tırmalamaya başlayacak.zamanl rölanti sesine bile tahammül edemez hale geleceksiniz.

Yok ben böyle mutluyum derseniz , hatta keşke daha fazla ses çıksaydı gibi bir beklentiniz de varsa , önce hava filitrenizi performans filitre ile değiştirin , sonrada bujilerinizi yenileyin. çıkan ses daha fazla olacaktır.

Sadece bilin diye yazıyorum, sakın denemeyin veya isterseniz deneyin size kalmış. egzos manifoltlarından herhangi birisini tutan bilezikleri gevşetin.veya motorunuzu çalıştırın. manifolt boğazından egzost gazı çıkartacak kadar gevşetin.egzostlarınız ısınıncaya kadar çalıştırın veya tur atın. sonrada durup egzostun sesini dinleyin. bir egzostta gaz egzosttan çıkarken diğerinde bir kısmı egzosttan bir kısmıda manifolttan çıkacağından bu zamanlama farkı size sanki bir harley Davidson üzerinde oturuyormuş hissi verecektir. yani çıkan ses'deki zamanlama farkı size böyle hissettirecektir. ama dediğim gibi sakın denemeyin.boşta kalan manifolt civarı anormal ısınacaktır.uzun vadeli kullanımda motorunuza zarar verirsiniz.

Şu an herşey sizin için güllük gülistanlık olmalı ancak maksimum 3 ay sonra egzostunuzdan çıkan o korkunç gürültü kulaklarınızı perişan edecek.konu komşudan azar işiteceksiniz. motorunuzdan indikten 2-3 dakika sonra normal şekilde duymaya başlayacaksınız. bunlara razı iseniz yeni egzostlarınız hayırlı uğurlu olsun.

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir önceki yazımı biraz genişletiyorum.

İlk zamanlar alışkın olduğunuz sesten çok daha fazla çıkan ses sizi tatmin edecektir.650 CC veya 1000 CC makinalar ile yanyana geldiğinizde o makinalardan çıkan sesin , sizdende çıktığını görmek sizi mutlu edecektir.hatta yolda giderken araba alarmlarının çalmaya başlamasını gülümseyerek gözlemleyeceksiniz.

Ancak zamanla egzostun içi tamamen kurum bağlamaya başladığında , mesela yokuş aşağı giderken gaz vermeyi bırakırsanız ve egzostunuz yeterince sıcaksa , atılan çiğ gazın patlaması kulaklarınızı tırmalamaya başlayacak.zamanl rölanti sesine bile tahammül edemez hale geleceksiniz.

Yok ben böyle mutluyum derseniz , hatta keşke daha fazla ses çıksaydı gibi bir beklentiniz de varsa , önce hava filitrenizi performans filitre ile değiştirin , sonrada bujilerinizi yenileyin. çıkan ses daha fazla olacaktır.

Sadece bilin diye yazıyorum, sakın denemeyin veya isterseniz deneyin size kalmış. egzos manifoltlarından herhangi birisini tutan bilezikleri gevşetin.veya motorunuzu çalıştırın. manifolt boğazından egzost gazı çıkartacak kadar gevşetin.egzostlarınız ısınıncaya kadar çalıştırın veya tur atın. sonrada durup egzostun sesini dinleyin. bir egzostta gaz egzosttan çıkarken diğerinde bir kısmı egzosttan bir kısmıda manifolttan çıkacağından bu zamanlama farkı size sanki bir harley Davidson üzerinde oturuyormuş hissi verecektir. yani çıkan ses'deki zamanlama farkı size böyle hissettirecektir. ama dediğim gibi sakın denemeyin.boşta kalan manifolt civarı anormal ısınacaktır.uzun vadeli kullanımda motorunuza zarar verirsiniz.

Şu an herşey sizin için güllük gülistanlık olmalı ancak maksimum 3 ay sonra egzostunuzdan çıkan o korkunç gürültü kulaklarınızı perişan edecek.konu komşudan azar işiteceksiniz. motorunuzdan indikten 2-3 dakika sonra normal şekilde duymaya başlayacaksınız. bunlara razı iseniz yeni egzostlarınız hayırlı uğurlu olsun.

Aynen sizin dediğiniz gibi oldu..
    3 ay oldu ve komşular değil ama ben aşırı derecede rahatsız oluyorum
    Ekzoz'u değiştirip..Performans hava filtresi takıcam

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Ya bu eksoz olayını bende düşünüyorum fakat benim düşündüğüm olay tamamen farklı.Ben şöyle diyorum benim eksozlar üstüste geliyor ve üstüste gelen eksozların iki susturucunuda motorun ortasına kadar keseyim yani iki boruyuda motorun orta alt kısmından keseyim.Sonra iki boruyu motorun sağ tarafına yada herhangi bir boşluğa vereyim ucunada şık bir kafa takayım acaba ses nasıl olur?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler